שינוי השיטה 117728
למי שעוד לא ראה:
מרתק לחשוב מה היה קורה אם הרעיון היה מאומץ.
יש לי הרגשה שהמפלגה בשבילה אצביע הפעם ככל הנראה, שינוי, לא היתה שורדת את השיטה.

דרך אגב, הצבעתי למצנע בסקר זה. הוא עושה עלי רושם מצויין של אדם מוכשר וישר דרך. אבל מה אני יודע? זו רק תחושה שטחית.
רעיון מעניין 117737
אני חושב שבבחירות הקרובות שינוי וש"ס היו סופגות את ההפסדים הגדולים ביותר.

במקרה של שינוי הפגיעה היתה כפולה: גם הקולות האדומים של מצביעי ש"ס, וגם מניעת קולות ירוקים רבים מאלה שיוכלו להצביע נגד החרדים באדום בלי לבזבז את הירוק שלהם על שינוי. המרויח הגדול היה יוסי שריד.
באו לברך ויצאו מקללים 117743
לטעמי - זו שיטה גרועה מאין כמוה. היא מנסה להתמודד עם הפוליטיקה השלילית, אבל למעשה *כל* מה שהיא תעשה זה לעודד פוליטיקה כזאת, והמרוויחים הגדולים יהיו אלו שלאף אחד לא אכפת מהם.
למה? משום שכל מפלגה תמליץ לבוחריה להצביע נגד המפלגה הקוטבית לה, במטרה "לנטרל" את הקולות האדומים שיגיעו מבוחרי המפלגה ההיא לבוחרי המפלגה הזו. בשיטה המוצעת, אינך יכול להמנע מנקיטת עמדה שלילית כנגד מפלגה אחרת ("את מי אני הכי שונא") משום שויתור על הקול השלילי בהכרח מקטין את ההשפעה של הקול החיובי שלך על תוצאות הבחירות הסופיות (משום שהוא ישפיע על סך הקולות הכשרים [קרי: הלא מבוטלים על ידי קולות אדומים] שלפיהם יחולקו המנדטים).
מי ירוויח משיטה כזו? אלו שלא אומרים כלום. מפלגת נהגי המוניות, מפלגת הפנסיונרים, מפלגות שאף אחד, כפי שנאמר באתר עצמו, לא יבזבז עליהן קול. כוחן ישאר קטן מאוד ביחס לכלל הציבור, אבל מכיוון שהן לא יקבלו אף קול אדום, יצוגן יגדל באופן מרהיב למדי. שתי המפלגות הגדולות, למשל, יכולות לנטרל זו את זו כאשר אחת מהן תעלם, והשניה תיוותר על מספר מצומצם של מנדטים, ואת הממשלה ירכיב הרב בא-גד.
השיטה הזו היא כן סבוכה, משום שהיא מונעת מאנשים את היכולת לנבא במידת סבירות כלשהי איזה מפלגות תעבורנה את אחוז החסימה, ולפיכך הם יתקשו לדעת לאיפה לנתב הן את הקול הירוק והן את הקול האדום שלהם.

אני נגד.
באו לברך ויצאו מקללים 117760
השתכנעתי מנימוקי הגלובלי ומאלו שלך.
למרות שלא היתה לי דעה מראש, חשבתי לעצמי שאני לא בטוח ש''מפלגות שנאה'' למיניהן, הן כרגע הבעיוה של המדינה.
בעצם השיטה גם תפעל כנגד כל מי שיעשה גלים בביצה ויגיד משהו קצת שונה ומרגיז וכך כמעט שלא ניתן יהיה לשנות דבר, כי תמיד ישנה קבוצה היוצאת נשכרת מן הקיים.
אני הייתי קודם 117776
תגובה 107833, פסקה שניה מהסוף.
אני הייתי קודם 117778
היית קודם במה?
בסה"כ ציטטתי איזו הצעה מוזרה שמישהו שלח לי באימייל.
אני הצעתי קודם (באייל לפחות) להצביע נגד מפלגות 117782
''יתרון שולי אך חביב לשיטה ההפרעתית הוא האפשרות להצביע נגד סיעה מסוימת. הנגעלים מכהנא יוכלו להצביע 'אנטי-כך' ולהביא להפחתת מושביו בכנסת, ואנשי 'רק לא ש''ס' יוכלו לצמצם את כוחה של ש''ס בלי לתת קולם ל'שינוי'.''
אופס 5869814 117786
רק עתה ראיתי שכתוב "פסקה שנייה מהסוף". בנוסף, למרות שקראתי את התגובה המצוטטת, דווקא לפיסקה זו לא שמתי לב.
זה מה שקורה כשאני מגיב תוך פחות מ12 שעות.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים