שוב פעם! 11781
אני שמח שוב פעם שהצלחתי לעורר פה ויכוח רציני ומכובד.
אתם כנראה התרגלתם פה לויכוחי סרק בעברית יפה של אוניברסיטאות ואני פורץ לפה כמו קרמר בסיינפלד עם דעות הפוכות ומשנה את כל סדר היום של הפורום הזה.
אז תתרגלו כי כל פורום וכל דיון ציבורי מצריך תומכים ומתנגדים כי אחרת זה לא יהיה ויכוח ראוי ובטח לא דמוקרטי...כי תסלחו לי - לא מוכרת לי מדינה דמוקרטית בה יש רק דיעה אחת - זה קיים כידוע לי רק במדינות לא דמוקרטיות - ותקנו אותי אם אני טועה...
בקשר לכתיבה ולצורה שבה אני קורא לאנשים כאלה ואחרים - זה סגנוני ואין בו קשר לדיעותיי - כמו שיש צורות שונות לציור לשירה לכתיבת שירים וכו' ככה יש סוגי וצורות כתיבה ותתרגלו שלא כל הכותבים כותבים בצורה שקבעתם לכם - תצאו מהריבוע שבו אתם חיים ותגלו דברים נפלאים!
מר אחמד הכהן הנכבד...צנזורה אתה דורש...
סלח לי אבל הודעתך מהווה ביזבוז של המקום שאתה תופס בתור תגובה..איפה אתה חושב שאתה חי - אמנם נכון שהתשקורת במדינה הזו מזכירה לי את מדינת הבולשביקים וגם התנהלות הממשלה והרבה ממוסדות השלטון אבל עדיין למראית עין מנסה השלטון לתת לתושביו הוכחה שזו מדינה דמוקרטית ובעלת חוק...תקרא טוב טוב את מה שאתה כותב ועוד בשם של ערבים???
אתה מכנה עצמך כערבי ודורש צנזורהה????
טול קורה מבין עיניך כמו שאומר אחד מנביאי השמאל הקיצוני - אורי אבנרי
בהקשר של האדון גלעד דנבאום - סלח לי אבל קראתי את המאמר שלך בראשי פרקים - והוא אכן ארוך ויכלת לתמצת אותו.
כל התשובה שלך מהווה בדיוק מה שאמרתי - אנחנו חושבים שאנחנו מדינה בתוך ארה"ב ותו לא - כל קיומנו מבוסס על ארה"ב בניגוד מוחלט לדעתי.
ביי חברים.
:----)
שוב? 11785
הוי פ.ט.א.י אלמוני יקר, שאין לו אפילו אומץ לספק שם אמיתי וכתובת דואל הגונה כדי לעמוד מאחורי דבריו אלא נאחז בפסבדונים. אני שוב מוצא עצמי בתפקיד מורה ומחנך בישראל ומטיף המוסר השכונתי ומתכוון לענות לרמת ה"מטא" אליה גלשת כדי להחזיר את התרבות והנימוס למוס. אז ככה:

ויכוחים רציניים ועינינים היו כאן גם לפניך. אפילו בנושאים המתקראים "ימין-שמאל" או "יהודים-ערבים". ויכוחי סרק? כל ויכוח הוא בעצם סרק (או בהתאם להיום, "סרק, סרק") כי אנחנו לא ממש משפיעים מכאן על שועי וגדולי עולם.
לא חסרים באייל אנשים שמסווגים את דעותיהם הפוליטיות כימניות - דב אנשלוביץ, משה דורון, שי כהן, שמואל הרמן, בובי ואחרים. ההבדל בינם לבינך הוא שהם יודעים להתנסח בצורה רהוטה יחסית, תוך בניית טיעונים בצורה לוגית ולא מתלהמת, בלי כינויי גנאי ושפת רחוב. אתה אמנם משתפר בזמן האחרון ואני שמח שלקחת לתשומת לבך את ההערות שהערתי לך בהזדמנות אחרת (לא שיש לי אשליות, אני לא באמת מאמין שהתגובה "תודה ערן" היית ממך), אבל אתה ממשיך בסורך בהשמצות ובסגנון כתיבה קלוקל - תנסה ללחוץ על הכפתור "אשר", לקרא את מה שכתבת, למצא את השגיאות, ולחזור - כך, עד אשר תצא לך תגובה מסודרת. אשר לצנזורה, מהכרותי עם טל ודובי, תצטרך לכתוב משהו באמת באמת מוגזם כדי שיצנזרו אותך, אבל למה בכלל להגיע למצב שמישהו ירצה לצנזר אותך?

אשר לציבוריות, נכון, אנחנו לא כמו הפורומים באתרים אחרים - אנחנו קצת אליטיסטים כאן - אבל זה שווה את זה. אתה מוזמן להשאר, אבל תשתדל לכתוב במסגרת כללי המשחק המקובלים, אפילו אם אתה רוצה להביע דעה שלאנשים מסויימים נראית אולי קיצונית. אתה יודע מה, רק בשביל להראות לך שאפשר אני הולך לכתוב עכשיו טיעון בזכות טרנספר לערביי ישראל:

--- THIS IS JUST A SAMPLE - CUT & SAVE ---

המצב הנוכחי הוא בלתי נסבל, נציגי ערביי ישראל הוכיחו את חוסר נאמנותם למדינה בחוסר האחריות שהפגינו בחודש וחצי האחרונים. הם נחקרים על ימין ועל שמאל עקב דברי ההסתה שהם מפיצים בקרב הציבור שלהם. גם האנשים עצמם הוכיחו במי הם תומכים במהומות ויעידו השוטרים הפצועים, בניני הציבור בישובים הערביים והצמתים (צמתות?) ההרוסים. וחמור מכל, התגלו חוליות חבלה שהחברים בהן היו ערביי ישראל - ופה נתגלה פרצופם האמיתי. הבנו עם מי יש לנו עסק, והפתרון הוא ברור - היפרדות - ועכשיו. ילכו הם להצטרף לאומה הערבית הגדולה המתפרשת על השטח העצום שנמצא ממרקש ועד בנגלדש, וישאירו לנו את חלקת האלוהים הקטנה שלנו. בשטח שיתפנה נוכל ליישב עולים, להקים מפעלי תעשייה, פארקים - לפי הצורך. אבל ערבים ויהודים יחד - זה פשוט לא הולך.

--- THIS IS JUST A SAMPLE - CUT & SAVE ---

לשימושך.

ואגב, אני לא נטפל אליך סתם, אני רוצה שתישאר, אבל מעוניין בשיח תרבותי ולא בהתלהמות חסרת תכלית.

ערן

ואגב נוסף, אם לא קראת את המאמר של גלעד אלא בראשי פרקים בלבד, לשם מה ענית? הרי לא ירדת לעומקם של דברים ויתכן שפספסת את העיקר, לא?
צמתים ולא צמתות 11786
וסילחו לי על הקטנוניות.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים