המאמץ ההסברתי. 119150
אני מבין טוב מאוד למה את מתכווונת בעניין ההסברה. אני מרגיש אותו הדבר כל הזמן. יש לי חבר איסיקיו מגרמניה שאני לפחות פעם בחודש נכנס איתו לויכוח נוקב על המצב כאן.

כשטיילתי לא היה אירופאי(ת) או אמריקאי(ת) שפגשתי שלא יצא לי לספר לו משהו על ישראל והסכסוף כאן. אני טסתי ב17 לספטמבר אשתקד, ככה שלא הייתי צריך להתאמץ יותר מדי. דברים כמו "היי, אחרי הכל אתם אלה שיודעים איך לטפל בטרור..." (כל הזכויות שמורות לבחור אנגלי מצחיק באופן היסטרי) ושאלות פשוטות בנוסח של "אז מה עושים עכשיו לדעתכם ?" היו שגורות.

מה שכן באמת חסרות להם לפעמים עובדות בסיסיות. לא שאנחנו טלית שכולה תכלת בבורות שלנו לגבי ההיסטוריה שלנו והמצב האקטואלי, אבל היו דברים אבסורדים לגמרי. אחד השיאים למשל היה אחרי שעה של ויכוח עם שלושה בלגים, שאז הם נדהמו לגלות שאת הטבח בסרבה ושתילה לא ביצעו חיילים ישראלים... (ואז הם לא הבינו על מה כל הויכוח בכלל).
''אני לא הצבעתי שרון, אבל...'' 119237
היה הפתיח להרבה יותר מדי משפטים במרוצת שהותי בשוויץ. כמובן שהבלגים היו משוכנעים שאת הטבח בסברה ושתילה ביצעו חיילים ישראליים, כולם חשבו שאנחנו נכנסים עם טנקים לתוך בניינים ובאופן כללי שאנחנו ישראל המעצמה הצבאית שמנסה פלוס מינוס להשמיד את פלשתין. שרון כמובן היה מין מפלצת גזענית מטומטמת שאוכלת ערבים לארוחת בוקר. רק האמריקאים היו אמפתים. היה מוזר.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים