נמאסתם! מושחתים! 119434
מה אומר ומה אגיד? ובכן, כמעט כל שנה, כאשר תשדירי הבחירות מגיעים, אני לא יודע אם לבכות או לצחוק.

המפלגות ה'גדולות':
מצד אחד האגרסיביות הזאת, שהליכוד משתמש בה, אינה מקובלת עלי. אני, כמצביע פוטנציאלי, לא נהנה לראות את 'נבחרי העם' כחבורת ילדים בריוניים. אין בזה כבוד, אין בזה הגיון ואין בזה בגרות.
מצד שני.. התשדירים הללו של העבודה הם זילזול בגיל ובאינטיליגנציית האזרחים- מה זה אמור להיות הפרומו לבית הלבן הזה?! התשדירים הללו נראים כמו גננת המסבירה לילדים איך פטר ינצח את הזאב.

המתחרות על המקום השלישי:
דווקא נחמד התשדיר של שינוי. אהבתי במיוחד את הקטע בו המדד של שינוי דוחף את ש"ס וש"ס מתהלכים ב'ראש' נטוי, מסיטים לאחור ואז נסים משם.

ש"ס, לעומת זאת, פשוט לא. זה כל מה שיש לי להגיד עליהם.

על מר"צ והג'ינגל דיברו מספיק, אך לא שמו לב שמר"צ היא אחת המפלגות היחידות בקמפיינים שלקחו קלף חזק להעלאת הקולות שלהן- מס' 14 ברשימה, יואב קרים. אנשים שהזדהו עם מאבק הנכים, משפחות וחברי הנכים והנכים עצמם הן קולות שלאו דווקא הולכים למר"צ. כשרואים אדם, שבאמת עבר הרבה בחיים שלו וממשיך לעבור ועושה ועשה דברים לשנות את מצבו ומצב הנכים בכלל, נמצא במקום לא ריאלי, כרגע, כמס' 14.. לא תצביעו מר"צ בשביל להכניס אותו לכנסת? חלקכם לא, אולי אף רובכם. אך ישנם לא מעט אנשים שירצו לראות אותו שם.

שאר המפלגות..
ובכן,
חד"ש-תע"ל- האמת, היה לי קשה לזהות מי הערבייה ומי היהודיה בתשדיר... ולא מוצע פתרון.

חירות- 'זהו! עכשיו זה ודאי! לא בריא לשמור אגרסיות בפנים לתקופה ארוכה! צריך לפוצץ, לפרק, להשמיד ולחסל אותם! והשיטה הכי טובה זה לעשות את זה לפלשטינאים!'
זה מה שהוא אומר, לא?

עלה ירוק- דווקא הסיום של התשדיר היה די חודרני. 'אנו בעד ערכי שנות השישים! LET THE SHANTI BEGIN!!'

הירוקים- זה עצוב. לא התשדיר אלא האטימות שהרגשתי כשהקשבתי לדברי לוחם השייטת. איך שניסחת את זה, דובי, זה איך שחשבתי על התשדיר וזה מאוד מפריע לי.

ישראל אחרת- תחילת התשדיר הייתה נקודה שהרבה אנשים שהסתכלו עליה, ברגע שזה הגיע, חייכו בציניות. הייתי רוצה לראות את שאר המפלגות עושות זאת.

ל.ה.ב.ה- ככה זה שאין תקציב וכריזמה. וככה זה צריך להיות, רק לא איתם.

מפד"ל- תשדיר שפונה אל מצביעי המפד"ל ואומר להם להצביע.. אה! הוא גם אומר למצביעי ש"ס שעברו למפד"ל להצביע. ואפי איתם הוא אדם מפחיד.

האיחוד הלאומי- ככה זה נראה??! אני אוותר.

עם אחד- עם שיר אחד.. וגם הוא לא משהו.

זהו.. שכחתי מישהו?

בכל מקרה.. אני לא מתכוון להצביע, מסיבות אישיות.. המון סיבות אישיות.
נמאסתם! מושחתים! 119464
אולי הרבה אנשים רוצים להכניס את יואב קרים לכנסת (מוטל בספק, אבל נגיד ש), אבל כשיש סיכוי הרבה יותר טוב שהקול שלהם ישמש כדי להכניס את ביילין ודיין לכנסת, הסיכוי שהם יסכימו לתת את קולם למרצ הוא, איך לומר, עלוב.

בתשדיר של חד''ש - היהודיה היא זו שהניחה אבן על הקבר. מנהג יהודי, למיטב בורותי. למרות שגם אני חשבתי שהיא נראית ערביה.

תצביע, תצביע. אל תיתן לסיבות אישיות להפריע לך.
נמאסתם! מושחתים! 119470
אני דווקא בין אלה שכן ירצו לראות את ביילין בכנסת, אי ]1[קטן בים הקליינרים והאלדדים (דווקא את אלדד אני זוכר זכרונות אחרים, בתור שדר רדיו לילדים ונוער וגם כותב סיפורים מוכשר.).
אולי הרעיון של חד"ש הוא בכוונה שיהיה קשה להבדיל בין יהודיה וערביה. לא חשבתם על זה?
ולזה שלא מצביע מסיבות אישיות — אני מקוה שאתה מהמחנה הנגדי למה שאתה מצביע. אם כן, אעודד אותך למכור את הסיבות האלה לרבים מהם.

1 וכמובן, גם את קריים.
האמנם חלפה לה תהילת עולם? 119627
להלן תגובה 118874
האם בחתול בשק של סוף שנות השבעים,או אמצע שנות השבעים כיכב דני אלדר או אריה אלדד
משום מה גם בי התגנב חשד לא מבוסס שזה היה אריה אלדד?
האמנם חלפה לה תהילת עולם? 119644
שניהם.
היה גם דני אלדר (שכיכב עם דוד גרוסמן ב"חתול בשק" שם הם המציאו את המלה "סטוץ" עם אלפרד ושפיפון ומלכיפוך האגדיים ווזיר יוהו הבלתי נשכח) וגם אריה אלדד, אותו אריה אלדד שרץ כעת לכנסת, שהיה אז בעתודה הצבאית ושידר גם הוא ב"חתול בשק" קצת לפני/ או במקביל לדוד גרוסמן (האמת היא שהייתי מתבלבל כי יש להם קולות דומים. שניהם גם ג'ינג'ים אבל בכך כמדומני תם הדמיון). היו אגב ימים שגם עליזה רוזן שידרה שם, ואני זוכר שהיא הגישה ביחד עם אריה אלדד.
וחוץ מזה, כאמור, אריה אלדד כתב והקריא שם סיפורי נעורים קסומים מהם אני זוכר "הבית הקטן מאחורי הבית הגדול" "מערת השד השחור" ואחרים ששכחתי כרגע את שמותיהם.
אה, וגם "שיכרון סיני" שיצא אפילו בתור ספר.
האמנם חלפה לה תהילת עולם? 119661
תודה
נמאסתם! מושחתים! 119502
אגב, קריים (קרים? קריים?) הופיע היום בלילה גוב. אחלה בחור. באמת היה נחמד אם היה נכנס לכנסת. חבל שאין לו סיכוי.
cream. 119527
קריים.
שמעת על מגזין ספרותי שקראו לו "פרוזה"?
ערך אותו אחד,יוסי קריים ז"ל,אבא של יואב. המגזין הופיע במחצית השניה של שנות ה-‏70 ולמרות שהוא היה מעולה הוא צבר הפסדים ורושש את יוסי קריים נפשית וכספית לפני שנסגר.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים