ישבתי לראות את הכל 119505
ואפילו זכרתי כמה דברים קטנים:

צף - שני אלמנטים בלטו שם. אחד זה הידיים, שילוב ידיים, לחיצות ותקיעות כף ("זה האמון, טמבל!"). השני, הרבה יותר בולט - זה התשדיר היחיד שהיו בו דיזולבים. הג'ינגל שלהם, שממילא היה סילסול ערבי ולא שאגה מנצחת כמו אצל האחרים, עשה fade בתחילת התשדיר, ודעך לטובת המלל. גם חלק ממעברי התמונות היו בדיזולב (לעומת חיתוך חלק, מה שקוראים cut ). אפקט מוזר מאוד לתשדיר בחירות, שאמור להיות נחרץ, ובטח לא כזה שהמוזיקה בו דועכת לאיטה. תמהונים.

ש"ס - רואים שלא הקשבת, יא גוי! הוא לא אמר שהקב"ה הציל, הוא אמר שילדי ישראל לא שכחו את שמע ישראל אפילו לאחר פעם-פעמיים שאבא שלהם זימרר להם אותו, בגיל אפס. צריך לבדוק את הסיפור הזה על הרב כהן, או כהנמן (אפילו הדובר עצמו לא היה בטוח בשם), שהציל ילדים ממנזר בעזרת קריאת שמע ישראל. אבל התשדיר הזה דווקא מילא אותי בחדווה יהודית.

שינוי - רק בתשדיר השלישי שלהם קלטתי סוף סוף, שהמלבן השחור הקטן, זה שמעיפים אותו בכפפות איגרוף, לא מייצג את "שינוי הקטנה בממשלה הקודמת" אלא את ש"ס. משהגיעה ההבנה, לא יכולתי להימנע מלראות בו תימני שחום קטן שיעוף מהבמה לטובת הצבר האשכנזי היפה שחזר ממילואים, ועלו בראשי השורות הנשכחות "תימני זקן, צולע ומסכן". אני מגזימה כמובן, והאסוציאציה על (חוסר) אחריותי בלבד.

הנגיחה הקטנה של העבודה במשפחת שרון אכן היתה קטנה מדי, במיוחד לאור הציפיות שהם יצרו: "בקרוב: שרון ובניו". כבר ציפיתי לפארודיה על הסנדק, או לטלנובלה ארסית עם חרצופים. יכלו להוציא מזה הרבה-הרבה יותר.

מרצ? לפי התשדיר המזעזע, זו מפלגה נחמדה של מנדט-שניים. לא יותר.

ואחרון - הסלוגן של שרנסקי דווקא מצא חן בעיני: "ימין, שפוי, נקי". הוא ודאי נשמע שפוי יותר מקליינר ויותר מליברמן, שני מקביליו (לכאורה). אבל אדלמן הרס הכל כשדיבר על "ניסיון עשיר". מה לעשות, במערכת הבחירות הזו, "עשיר" היא כבר לא מילת שבח.
ישבתי לראות את הכל 119508
ש"ס - זה בסיפור על המנזר, אבל בהמשך הוא סיפר על "פוגרומים, שואה" ועוד כמה, ובסוף סיפר שהעם היהודי ממשיך להתקיים, בזכות אלוהים. הסיפור, כמובן, הוא פיברוק. אבל יש גם מספיק פיברוקים חילוניים על גבורה בשואה, אז לא זאת הבעיה. לעומת זאת, לתת תמונה של "העבודה משחררת" בתשדיר בחירות זה מרתיח.

שינוי - כתוב, באותיות חביבות מאוד, "ש"ס" מתחת לעמודה השחורה. מה לא ברור כאן. העמודה של שינוי היא באותו גודל כמו העמודה של ש"ס (פחות או יותר) ולכן האסוציאציות שלך הן הגזענות האישית שלך.

מרצ - אגב, שמחתי לראות שהם הבינו את הביקורת והעלימו את מרבית הג'ינגל המתועב.

הסלוגן של שרנסקי הוא אידיוטי. הם ימין, או מרכז, או "מרכז לאומי"? מה זה מרכז לאומי בכלל?
ישבתי לראות את הכל 119512
לגבי ש"ס אתה צודק - הם ניכסו לעצמם את השואה. כל האיזכורים של רדיפות והשמדות היהודים אצלם היו אירופיים (עכשיו יגידו לי שהסובלים מהאינקוויזיציה היו ספרדים במקור, נו טוב).

שינוי - אמרתי שזו אסוציאציה פרועה. סתם לא קלטתי את העניין בצפייה ראשונה ושנייה (על זה בנויים תשדירים, לא? על מידע מוכן לקליטה מהירה). רק עשה לי טובה, נא לא להאשים אותי בגזענות. זה היה מקסימום רגע של אנטי-פי.סי.
בנוגע לש''ס 119592
האם זו רק אני, או שכל אחד אחר יכול לראות בבירור שהשימוש ב"ארבייט מאכט פריי" הוא, למעשה, פנייה מניפולטיבית לאסוציאציות שבתת ההכרה (שלא לומר: בטטה קרה) של בוחרי ומייסדי מפלגה מסויימת אחת?

או בתרגום לש"סניקית מדוברת:
העבודה היא חיינו, אבל לא ממש בשבילנו.
ישבתי לראות את הכל 119509
איך אפשר להיות גם "ימין שפוי נקי" וגם "מרכז לאומי"? אולי אפשר באותה הזדמנות גם להיות "שמאל קיצוני שקול", "קשר אחורי קדמי" ו"אום מצמודת הקנה"?
מה קרה, 119571
לא נשבר לך אף פעם הבק-אקס הקידמי?
משוואה עם נעלם‏1 119510
אדלמן (אורי) הוא סופר שכותב "ספרי טיסה", וגם יש לו טור שבועי ב"ידיעות" על כל מה שלא רציתם לדעת שאפשר לעשות עם תוכנות ה"אופיס" שלכם. ההוא מ"ישראל בעליה" זה אדלשטיין.

1 רציתי לתת את הכותרת "איני יכול עוד", אבל איני יכול עוד.
משוואה עם נעלם‏1 119514
אופסי, צודק. אדלמן גם לא היה אסיר ציון.

1 תקופת צינון קטנה - ותראה שאתה יכול.
משוואה עם נעלם‏1 119515
דיון 60 (פרסומת עצמית חסרת בושה. מצטער, לא יחזור על עצמו).
משוואה עם נעלם 119765
תודה על הקישור.
קראתי פעם את הספר הזה באיזה אבט''ש, ועד עכשיו הרגשתי קצת לא נוח עם העובדה שנורא נהניתי ממנו.
ישבתי לראות את הכל 119511
ואל לשכוח את זמר הבית החדש של האיחוד הלאומי!
אריאל זילבר בחידוש להתיקוה! הדבדבדבדיקוה!
אבל איזה קול ערב יש לו! ממש זמיר 119537
מפלגת העולים מציעה מין, שתוי, נקי 119559
סליחה, לא יכולתי להתאפק
ישבתי לראות את הכל 119610
עד כמה שאני מכיר, השיר הוא ''ערבי זקן צולע ומסכן''. לא תימני.
הסתבכת.
ישבתי לראות את הכל 119624
קורה לפעמים שיש טעויות.
ישבתי לראות את הכל 119626
ולחיזוק דברי:
ישבתי לראות את הכל 119657
הבנתי את הקטע של "מיד: שרון ובניו" אחרת. הרי מייד אחרי השקופית הזו היה התשדיר של מח"ל...

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים