יהורם גאון נגד שינוי 119923
היום, יום שישי אחה"צ, השמיע יהורם גאון בתכניתו האישית ברדיו תעמולה נגד שינוי. נפלתי על זה במקרה, ולא שמעתי את תחילת הדברים אבל מה ששמעתי מספיק:

גאון תיאר את הנהירה לשינוי כמעין טירוף לא רציונלי שפקד את הציבור, כמשהו שאין לו שום הגיון שניתן להסבירו. כדי לחזק את טיעוניו הדגיש בצורות שונות שמלבד דמותו הווירטואלית למדי של לפיד בשידורי הטלוויזיה אין בעצם כלום מאחורי המפלגה הזו, ושאין לה אפילו רשימת מועמדים ראויה, ולפיכך קרא בלגלוג ללפיד למהר לגייס מהיכן שהוא עוד מועמדים לכנסת לרשימתו. מתברר שאלוהים עם שינוי, אמר באירוניה, ואם תמשך המגמה הלא-רציונלית בציבור, בסופו של דבר גם מאוכזבי ש"ס והאגודה ינהרו לשינוי.

בקצרה, גאון נשמע כמו מפא"יניק מתוסכל, שכועס שקולות מאוכזבי הליכוד לא זורמים לעבודה כי אם לשינוי. ועדת הבחירות המרכזית צריכה לתת את הדעת על תעמולת בחירות בוטה מעין זו.
אתה ראשון יה קאזה. 119940
יצא לי לשמוע את התוכנית של גאון פעמיים שלוש,איך למען השם הגעת לזה שהוא מפא"יניק? הוא מבואס בשביל הליכוד.

הוא מדבר סופר-ימנית,יורד על פרס בנבזות אמיתית,ומכוון את דבריו היישר לשוק מחנה יהודה בשביל טפיחות "כל הכבוד" ביום ראשון.
שלא לדבר על זה שהוא טרחן הגיגים נפוח ובלתי נלאה שהצליח לשים בכיס הקטן אפילו את תוכנית הרדיו של שלמה ארצי.
אתה ראשון יה קאזה. 119943
יכול להיות שהוא מבואס בשביל הליכוד, מה שבטוח זה שהוא השמיע דברי תעמולה בוטים נגד שינוי.
אתה ראשון יה קאזה. 119952
האם הבעת דעה של מי שאינו מועמד נחשבת תעמולה? שהרי אם כן, תאסר כל שיחה על נושאים פוליטיים, וכל איזכור שם של פוליטיקאי.
אתה ראשון יה קאזה. 119958
יש הבדל בין הבעת דעה עקרונית בעניינים פוליטיים ובין התמקדות במפלגה ספציפית והבעת הדעה שמי שמצביעה עבורה עושה מעשה בלתי רציונלי בעליל כי היא מפלגה וירטואלית חסרת תוכן.
אני מזו-ע-זע 119975
לא די בכך שמסתבר לי שרבים מקוראי האייל ממש צופים בתשדירי תעמולת הבחירות, הנה יש גם מי שמאזין ליהורם גאון. מה הבא בתור, ימצאו את החד-קרן?
אני מזו-ע-זע 119980
איפה דקדקנות הקריאה שלך? קרא שנית ובדוק ("נפלתי על זה [על תכניתו של גאון] במקרה..."). אני בהחלט מסכים עם האלמוני הארסי שגאון הוא "טרחן הגיגים נפוח ובלתי נלאה..." וכו'.
אני מזו-ע-זע 119982
ברור, אלא שכש*אני* נופל על דברים כאלה אני ממהר לנגב את הבגדים :-)

(אני יודע, הייתי צריך לצרף את החיוך כבר להודעה הראשונה)
אני מזו-ע-זע 120006
על מנת לאושש את סבירות הנפילה (תרתי משמע) הנ''ל אציין שאף אני, בהזדחל מכוניתי בפקק חיפני נינוח (תודות לתעמולת הבחירות בחורב, דומני), בעת סוקרי את הסקאלה בחיפוש נואל אחר ניגון שיתן מזור לעצבים המתרגשים והולכים ברגל שמאל (שעל הקלאץ'), זכיתי להאזין לאותו הנאום הגאוני (משמע אחד בלבד...).

מה אומר, היה מעצבן, ואני בכלל לא מסמפט את טומי והשינויים (יסלח לי העורך).
אני מזו-ע-זע 120015
שמעון,

לע"ד, הקסם [למי שרוצה] של גאון וארצי לא נמצא בתוכן הדברים ממש אלא בעטיפה - טון הדיבור, חיתוך הלשון (של גאון), סוג המוסיקה וזמן השידור.
אני מזו-ע-זע 120012
גם אני מאזין ליהורם גאון, ולו משום שהרדיו במשרד שלי פתוח באופן קבוע על רשת ב' כשאני שם (חוץ מבזמן התוכנית הזאת של "רגעי קסם" או איך שהם קוראים לה, שאז אני פעמים רבות נאלץ לכבות את הרדיו כדי שלא להטיל את עצמי מהחלון‏1). טוב, אולי "מאזין" זו מילה חזקה מדי, אבל מדי פעם אני אפילו קולט כמה מילים ממה שהוא אומר, מגלגל את עיני, משחרר אנחה, וחוזר לקרוא את האייל.

1 שנמצא בקומה ראשונה, מה שיגרום לי להראות מאוד דבילי.
אני מזו-ע-זע 120048
האמת היא שמעבר לפינה החמה של גאון, שינוי זוכה בשבועות האחרונים למתקפה חסרת תקדים (לדעתי) בתקשורת.

(דווקא ''במוסף לשבת'' דהיום פורסמה רשימה אוהדת על לפיד. אלא שמדובר במוסף לספרות, והאהדה הופנתה לגב' לפיד דווקא).
אני מזו-ע-זע 120051
כמובן. וכבר דיברתי על זה בעצמי. אם כי במעריב לפיד קיבל ראיון הגון למדי, והוא עשה לעצמו מספיק פאדיחות בעצמו בראיון בתוכנית של גדעון לוי בערוץ 3. היה מביך.
גם אנחנו 120341
ראו תגובה 120327

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים