התיחסות עניינית 120365
רגע לפני ההתיחסות העניינית לנושא לשמו נאספנו כאן(השיר!) אני רק אציין שהדיון על אופן התגובה הוא לגיטימי ונכון בעיני ואפילו מעניין, אבל לא בטוח שזה מקומו והיה נחמד ואף רצוי אם המגיבים למניהם היו טורחים להתייחס לשיר, או לחילופין לשמור את דעתם לדיון אחר, כזה על אופיין של תגובות למשל.

ולשיר עצמו-
הבית הראשון נהדר בעיני-
"בגיל ארבע...לשרבב חצי גוף זעיר... כמו שד המתפתל מתוך בקבוק..."-מכניס אותנו מייד לתמונה מלאה באינפורמציה חשובה;גיל ארבע, גיל התמימות כיביכול, אבל כבר יודע הכותב(או האם זאת תובנה מאוחרת?אנו נותרים עם התהיה)שההפתלות(הנדרשת אני מניח מפאת קומתו הנמוכה)מעבר למרפסת היא הוצאת "שד מתוך בקבוק"-תובנה שמאושרת מאוחר יותר עם אזהרת הסבתא הקודרת אשר מעניקה לקורא(אנוכי)את התחושה שעולם המבוגרים הוא הוא השטן עליו מדבר הכותב ועדיף אף לא להציץ בו, אלא להשאר בתמימותו. כאן מקבלת סבתו מימד נוסף-מימד מגן.

בבית השני דוחף המספר את הילד שהוא כבר "ילד גדול" באקט שמובן כאקט התאבדותי(ולא ברור לי כ"כ אם מטאפורית בלבד או לא),כאשר הוא מבין ש"השטן כבר לא יבוא" השדים "מסרבים לשוב על עקבותיהם"-כמות שאני מבין זאת-שדי היום יום שרודפים את כולנו מסרבים להבלע ע"י איזה שטן גדול ואיום ואולי השדים הם שדי ההתמודדות שקשה עליו. בסופו שלצ השיר הופך הכותב לשטן בעצמו, ם כי הקורא נדרש להשלים זאת מדימיונו הוא, על פי האינפורמציה שהתקבלה בבית הראשון. כך או כך רמת הכתיבה צונחת מעט בבית השני ומי שמחכה לשיא יתאכזב, השיר נגמר קול דממה דקה שלי אישית, לא הדהדה במיוחד.
התיחסות עניינית 120399
איילים, אלמונים, אבירים,

אוקיי, שופטים מעולים בסביבתי הקרובה אומרים לי שתגובתי נבעה בעיקר מגילי הרך. שיהיה.

להגנתי אומר שאני לא הראשונה כאן שלוקחת נהמות לב ברצינות תהומית. ראו דיון בעקבות המאמר "הזכות לחיות, הזכות למות" (לא רואה את מספר הדיון. לא עכשיו ולא אף פעם. טל?)

ולמי שכתב (נדמה לי, אייל מתחכם?) שהבעתי חוסר הערכה להומור האיילי: ההומור האיילי הוא מצויין (דוקא בתור אדם נעדר הומור באורח כמעט מדאיג, אני תלויה לעיתים באופן נואש בצריכת הומור של אחרים), ואין לי דבר נגדו בדיונים אחרים. להיפך.

קצפי יצא על ההומור-המתמחזר-מאליו כאן, בדיון *הזה*, בעקבות השיר *הזה*, ובשום אופן לא כנגד ההומור האיילי בכלל.

============

אלינה, אחרי הזדמנויות-צינון של כמה שעות.
התיחסות עניינית בהחלט 122591
בתור אחד שהציץ לרגע באתר עלי לציין כי לא הבחנתי פה באיזשהו הומור לאורך הדיון הכל כך מעיק הזה- נראה כמו אוסף אקראי של חבר'ה שהחליטו לצ'טט להנאתם, שזה נחמד
אבל באשר לתגובות אינטיליגנטיות על השיר? מעט מאוד- וחבל!
התיחסות עניינית בהחלט 122597
כן. מחסור חמור בתגובות אינטלגנטיות.
מזל שבאת והצלת את המצב.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים