הרוסי משינוי 120428
היה,אם אני לא טועה, יעקב קדמי.
אתה צודק 120429
הרוסי משינוי 120437
הכותרת שנתתי הזכירה לי סיפור מהבחירות הקודמות, שארז לנדוור יכול להשתמש בו כדי לטעון לגזענות של לפיד:
בתקופה שלאחר בחירות 99' היו דיונים לגבי החוק הנורבגי. במסגרת הויכוחים התעמתו בערב חדש טומי לפיד, שהיה אז מועמד לשר ביחד עם אברהם פורז בממשלה חילונית של ברק, ואיתן כבל, שהיה מאלה שלא הצליחו להיכנס לכנסת ואילו חוקק החוק בוודאי היה נכנס.
אז כבל,כצפוי, טען את טיעוניו בעד החוק עם כל מיני נימוקים קונסטיטוציוניים ולפיד התנגד בטענה לבזבזנות. בשלב זה כדאי לציין שאיתן כבל הוא מראש העין, בעל פנים כהות, ובעל מבטא תימני בולט(עם ח' וע' כהלכתן).
לסיום הויכוח לפיד ציין שהוא מתנגד לחוק למרות שהיה רוצה לראות את כבל בכנסת, ושגם מס' 8 במפלגתו, שהיה נכנס אם החוק היה עובר ולפיד ופורז היו שרים, הוא תימני.
אני הייתי די המום כי תימניותו של כבל לא הוזכרה כלל בדיון עד אותה שנייה(וגם אין סיבה שתוזכר). להפתעתי, לא רק שאף אחד לא הגיב, אלא שגם כבל וגם המנחה דן מרגלית צחקו בהנאה מההערה המבריקה של לפיד.
זהו. זה הסיפור.
הרוסי משינוי 121020
אני לא יודע אם זו גזענות, אבל אם הוא היה אומר ששריון מקום למזרחי בא על חשבון אשכנזי מוכשר יותר, זו היתה גזענות.

ודרך אגב, אתמול ראיתי אותו בתשדיר שינוי מדבר על "תבוסתנות השמאל". לא למדנו דבר ולא שכחנו דבר מאז ימי "ממשלת היודאנרט", הה טומי?
הרוסי משינוי 121045
א. למה?

ב. הוא גם דיבר על "דורסנות הימין". מה לא למדנו ולא שכחנו במקרה הזה, מר אני-שומע-מה-שבא-לי-ומפרש-את-זה-בדרכים-יצירתיות לנדוור?
הרוסי משינוי 121049
א. קביעה שאשכני (או גבר או כל דבר אחר) הוא מוכשר יותר ממזרחי ( או אישה או כל דבר אחר) היא גזענות המבוססת על הנחות מוקדמות.

ב. נכון, ואם לימני כלשהו מפריע הביטוי הזה גם הוא מוזמן לבקר אותו. אני התיחסתי לענין השמאל.
הרוסי משינוי 121131
א. <אנחה> אבל לא זו הקביעה, הקביעה היא שאם אדם נאלץ להעזר בשריון או אפליה מתקנת כדי להכנס למקום כלשהו שהוא לא היה יכול להגיע אליו לפי כישוריו בלבד - אז סימן שהוא תפס מקום שאחרת היה ממלא מישהו עם כישורים טובים יותר. מה לא ברור פה? זה מובן מאליו. זה לא יכול להיות לא נכון, כי זה אמירת אותו הדבר פעמיים במילים שונות.

ב. האם אסור להגיד על השמאל שהוא תבוסתני? "ממשלת יודנראט" הייתה אמירה בעייתית משום שהיודנראט שיתפו פעולה עם הנאצים. "תבוסתני" אינו מתקרב בכלל לרמיזה שכזו, אז מה לא בסדר עם זה? אה, כי אסור לתקוף את מה שארז חושב שהוא נכון, כמובן...
א. קיבעון מחשבתי 121171
הרוסי משינוי 121347
הנה גזענות ב"שינוי", מתוך אתר המפלגה:

בתגובה לפנייתו של השר שרנסקי לנשיא בית המשפט העליון אהרון ברק בעניין יו"ר ועדת הבחירות המרכזית, השופט מישאל חשין, אומר ח"כ אברהם פורז, כי פנייתו של השר שרנסקי היא חצופה ומעידה על עזות מצח. שרנסקי חי עדיין בתקופת הקומוניזים בברה"מ ומתנהג לפי מנטליות של הכלא הסובייטי. שרנסקי הופך למשת"פ של מפלגות הימין והחרדים בניגוד לאינטרסים של ציבור העולים. השופט חשין הוא האדם האובייקטיבי היחיד בועדת הבחירות ואין לשייך לו מניעים זרים.

על שר מרוקאי לא היה מעז פורז לומר דברים דומים (אבל טומי אולי דווקא כן...)
הרוסי משינוי 120551
יש קשר בין ההרוג בהתקלות אמש ליד ניצנה (שמו הפרטי זרח מפרחוני), לבין יעקב קדמי?

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים