עוף. 121326
או אולי: רמון (אילן) לשלטון!

הרעש התקשורתי סביב אילן הנ"ל זה כדי להרים לי את הגאווה הלאומית או משהו? לא, כי זה לא מצליח להם. אז מה אם האמריקאים הסכימו לתת טרמפ לישראלי אחד על המעבורת שלהם? כשזו תהיה מעבורת תוצרת ישראל שיחזרו, ונדבר על גאווה. עד אז, קצת שקט בבקשה.
עוף. 121356
העיקר שבפריימריז של העבודה אמרו שרמון לא ממריא...
עוף. 121367
כן, אבל הוא יבצע שם ניסוי שתוכנן על ידי תלמידים מאורט!

(דובי, שבכלל לא מזלזל בתלמידים של אורט, למרות מה שמשתמע מדבריו)
עוף. 121420
צודקת במאה אחוז. הרבה יותר חשוב ומשמעותי לקשקש על כל מיני מפלגות אידיוטיות שעושות תשדירים אידיוטים. מה זה כבר לטוס לחלל?
בכל מילה שמדברים על הטיסה לחלל יש יותר השראה משבועיים שלמים של תשדירי בחירות. אני בטוח שבזכות זה שאילן רמון טס לחלל (אפילו אם הוא לא בנה במו ידיו את המעבורת), מאה ילדים מחליטים שזה גם החלום שלהם, והם לומדים, מתאמצים ומנסים להגיע הכי רחוק שהם יכולים (או כמו שנאמר בבזוקה "עד גיל 21 תגיע לירח").
עוף. 121425
ולמי בדיוק זה עוזר שעוד מאה אסטרונאוטים יבזבזו את כספי המיסים הארציים בשביל לטוס לחלל, לבצע כמה פעולות תחזוקה, אולי כמה ניסויים מדעיים בעלי חשיבות מפוקפקת, שיכלו להתבצע גם על כלי בלתי-מאוייש, ולחזור ארצה כאשר הם בקושי יכולים לעמוד על רגליהם?
עוף. 121471
קודם כל, אל דאגה - האמריקאים לא יתנו לזה לקרות, יש גבול למספר הטרמפיסטים שהם מוכנים לקחת...
לעומת זאת, כשאותם מאה ילדים יבינו שהם כבר לא יהיו אסטרונאוטים, אולי עוד יישאר משהו מהסקרנות והאתגר שהרעיון הזה עורר בהם והם יחליטו לעסוק במשהו "חשוב" (ואני אשמח *לא* להיכנס לדיון על "איך ניתן להגדיר 'חשוב"').
אגב, ניתן להציג כמעט כל דבר בעולם בצורה צינית וממעיטת ערך, בפרט כמעט את כל העיסוק המדעי...נראה לי שעדיף לשמור את צורת ההתייחסות הזו לתשדירי הבחירות, שם היא אכן הולמת (וכך חוזר האופ-טופיק להיות במפתיע און-טופיק).
עוף. 121476
לצערי אינני יודע מספיק על טיסות החלל בשביל לעמוד תחת ביקורת רצינית בטענה לחוסר התועלת בטיסות המאויישות, אף כי יש לי כמה וכמה טיעונים דלים בנושא. אם כן, אולי הייתי מאחד מספיק מהם למאמר לאייל, שאחריו היה בודאי בא דיון פורה בנושא, וכולם היו מרוצים. נו, טוב. גם כן ספקולציות.

כשאותם מאה ילדים יגלו שהם לא יהיו אסטרונאוטים, הם יתאכזבו מאד ויתאבדו. תתבייש לך.
עוף. 121509
וואלה, אתה צודק...לאן אוכל לברוח כדי להתחמק מחיצי ההאשמות שיופנו כנגדי כשהדבר יתגלה? אולי לחלל?
עוף. 121511
הרוסים ישמחו להטיסך באחת המשימות הקרובות שלהם בעבור חופן מליוני דולרים.
עוף. 121433
אוף טופיק על אוף טופיק - כמה מיוסר נראה הפרצוף של איילה חסון, כשדיברה אתמול על ספינים תקשורתיים (בעקבות פרשת ה''שחיתות'' בבנייה בחיפה). עוד שבועיים לבחירות, אמרה, וכל יום בתקשורת מתעסקים בחקירה מופרכת כזו או אחרת. לא אמרנו כלום על מצע, לא על עמדות, לא על קווי יסוד.
עוף. 121451
ומעבר לזה - מושחתי הליכוד מחככים ידיהם בהנאה (המטפורה באדיבות Ynet) לנוכח הבלגן ששורר בקרב חברי מפלגת העבודה שלא מגיעים לתמימות דעים בנושא האחדות.

כמה אופטימי לדעת שבכל מקרה נבחר באדיוטים.
עוף. 121477
תשדירי הבחירות באמת אידיוטיים‏1 אבל מי אמר שהתחליף להם צריך להיות הסיפור על ישראלי שטס לחלל במעבורת אמריקאית? הרי מה שגדול פה בכל העניין זו הטכנולוגיה, לא האיש שזוכה לטוס בה. כמעט כל אדם שבריאותו סבירה מסוגל לעשות את זה (אם יתנו לו). סו וואטס דה ביג דיל?

1 בשבוע שעבר יצא לי לשהות במקומות בעלי טלוויזיות. ואז ראיתי שוב כמה אני לא מפסידה כלום בזה שלי אין. [לדעתי דובי מאזוכיסט נסתר. אבל אל תגיד לו את זה]
עוף. 121482
לזכות התשדירים אני אומר שחל שיפור ניכר בימים האחרונים. יש גם הרבה פחות מיחזור. והמאזוכיזם שלי מתבטא לא בעצם הצפייה, אלא בויתור על כל סיכוי לחיים שנובע מהמטלה היומית הזאת.

אגב, אם אני כבר בנושא - מישהו רוצה לכתוב את הדו"ח עבור יום שבת הקרוב? אם כן - אנא הודיעו לי באימייל.
כמה אתם משלמים? 121484
כמה אתם משלמים? 121487
75% משכר העורך החודשי פר מאמר. אבל בשבילך אני מוכן לתת פי שתיים מזה.
השוטה יצטרך לכתוב תחת שמו האמיתי? 121489
עוף. 121507
אני לא חושב שהעניין הוא ''אילן רמון -האיש והאגדה'', אלא ''ישראלי בחלל'' (ולכן בריאותו, יופיו, כושרו הגופני והשכלי וכו' אינם רלוונטיים). אין טעם להתווכח לגבי הרגשות שהדבר מעורר (אני שמח, את לא), הרי אי אפשר לשכנע בכך. אני רק טוען שיש בעניין גם ערך מוסף בעל ''תועלת'' של ממש.
בכל מקרה - אני שמח שאנחנו מסכימים לגבי התשדירים...
ועף על פי כן‏1 121802
מה רע כל כך שבמקום הידיעות על ילדים פלשתינאים שנהרגו רואים את הידיעה הבאה בניו-יורק טיימס: http://www.nytimes.com/2003/01/17/science/space/17SH...

אגב, נדמה לי שעל אילן רמון ותפקידו במעבורת המציאו את הביטוי overqualified.
___________________
1- כן, בכוונה.
עוף. 121556
אם יש משהו ששווה את ההשקעה הישראלית בעסק הזה (כמה דקות מזמנו של שמעון פרס וכמה מיליוני שקלים) זה ''אפקט מאה הילדים''. אלא שאני חושש שבמקרה דנן, האפקט הזה תפס מאה ילדים שכבר ממילא היו בדרך מחוג פיסיקה ביחידה לנוער שוחר מדע לתצפית-לילה על מטר מטאוריטים. אני לא חושב אפילו שאפשר היה לעשות עם זה הרבה יותר, גם אילו מערכת החינוך הייתה לוקחת את העניין ברצינות ואף מגייסת את רמון אישית לשורותיה (כן, אני מקווה מאד שעם שובו יצליחו לגרום לו לעבור מבי''ס לבי''ס, לתת הרצאות על דברים שלא קשורים בכלל ל''משימה'' שלו ולעשות ככל הניתן כדי לעניין ילדים במדע). ככה זה.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים