שאלה לע''ב 121483
אוקיי, ההחלטה להכריז קבל עם ועדה שמפלגת העבודה לא תצטרף לממשלה תחת שרון היא אידיוטית בכל קנה מידה. לכולם זה ברור, מהפרשן הנחות ביותר ועד לקופירייטר הבכיר ביותר. רק מצנע חושב שזה מהלך טוב, והוא מטיל את כל כובד משקלו עליו.
האם יתכן שכולם טועים ורק הוא לא? האם יתכן שמצנע אינו הומו-פוליטיקוס?

ההסבר העי"ן-בי"תי היחיד שאני יכול להעלות על דעתי הוא שמצנע מריח את העפתו הצפויה מהמפלגה, ומנסה לסנדל את בכיריה, כך שלא יוכלו להצטרף לממשלת שרון. אבל זה נראה מהלך חסר סיכוי בכל מקרה. אז מה התועלת כאן? למה הוא עשה את זה?
שאלה לע''ב 121493
לעשות מה שביכולתו כדי להקשות על העבודה להצטרף לממשלת אחדות? ואם כבר יצטרפו, לגרום להם להפסיד קצת יוקרה, בכך שיצטיירו כבלתי-מסוגלים-לוותר-על-כיסא?
שאלה לע''ב 121494
ולמה לו לעשות דבר כזה? אה, הוא בטח רוצה ששרון יהיה ראש ממשלה ויקים ממשלה עם ליברמן וקליינר, תגיד לי...
שאלה לע''ב 121499
גלעד ב. כבר אמר זאת: תגובה 113847 (ותיקון ההנחה על מצנע בתגובה 115264).
שאלה לע''ב 121589
אז או שמצנע בדלן או שאני שוגה גם בקשר לערפאת וכל המסביב. תגיד לחבר שלך, ע''ב, זה שבקשר דוא''לי עם ע''ב, שישאל אותו מה דעתו על מצנע. הוא יודע יותר הסטוריה. לצערי, אחרי שע''ב בחן אותי אתמול על הקורס שלו (בחינה קלילה אגב, שקולה בערך לבדיקת נוכחות), אין לי גישה ישירה אל ע''ב.
שאלה לע''ב 121593
בדלן. מצנע בדלן, למיטב הבנתי. לא שביימים טרופים אלו יש לי ממש זמן לעקוב ברצינות כדי לגבש גם הוכחות למה שאני אומר.
אז למה רבין רצה לקדם את מצנע? 121601
הרי רבין המנוח ידע את מה שאתה ואני יודעים (בפרט אם מצנע והוא דיסקסו לא מעט למי לשבור את הגפיים באינתיפאדה), אז למה הוא לחץ על מצנע להצטרף לממשלתו?
שאלה לע''ב 121520
אכן, כולם טועים והוא לא. הבעיה היחידה במהלך הזה, היא שהצלחתו מותנית לחלוטין ביכולתה של מפלגת העבודה לשכנע את המצביעים המתלבטים שהיא *באמת* לא תיכנס לממשלת אחדות (ואז מצביעי שינוי למעשה בוחרים בממשלת ימין קיצונית).
לאור ההתבטאויות של בכירי המפלגה, אין שום סיכוי שהמצביעים ישתכנעו בכך, ולכן מפלגת העבודה נמצאת על הדרך המהירה לפח האשפה של ההיסטוריה...
שאלה לע''ב 121542
מה שנשאל הוא ונאמר שאכן הוא באמת מתכוון לכך ואפילו הציבור יאמין לו והוא יצליח לגנוב לכל מיני מנדטים כך שיהיו לו 32 כמו לליכוד. מה אז?
הוא 32
מרץ 10
מי עוד יצורף על מנת להגיע ל60? האם נאמר שהוא יצרף את הערבים זה כבר 52 בערך.
פרץ 54 או לי 55. ואז מה הוא יעשה?
הרי שינוי זה ימין בשבילו, אם שס הוא אמר (אם אני זוכר נכון) שהוא לא ישב? והאם מרץ תסכים לשבת אם שס וכך לבחירות הבאות לאבד עוד מנדטים לשינוי?
האם הוא יכול ששוב שס יחזיקו אותו ובכל פעם שירצו יוכלו להפיל אותו?

מה לעשות השמאל היותר קיצוני במפה בארץ לא מסוגל להחזיק ממשלה, כנראה שגם הימין היותר קיצוני באותו מצב.
מה שאומר שיהיה צורך בחיבור בין המפלגות במרכז. על מנת לתת איזו שהיא יציבות או לנסות להחליף את המצביעים.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים