תגובה לאיילת 121565
תגובה 121400
אני לא רוצה להמשיך שם את הדיון, כי חלק רציני ממה שקורה באייל בזמן האחרון, ואליו התכוונתי, הוא בדיוק התופעה הזו: נכנסים למאמר רציני ומושקע על נושא רציני, ומתחילים בו פתילים אין-סופיים של הערות פרסונליות.
בתוך כל הבעיות הללו, מגיע לו מגיב שרוצה להגיב על הדיון עצמו, ואף להעמיק בו. הוא עושה את זה בצורה סגנונית בעייתית מעט, שבהחלט מעיבה על קריאת דבריו המעניינים ומחכימים כשלעצמם. דובי, שזוכר אותו לשלילה מהיותו מגיב קבוע באייל, מוצא לנכון להשתלח בצורה פרסונלית דווקא בו, וזאת לאחר תקופה לא קצרה שבה כבר הפסיקו לבוא הערות מסודרות מטעם חברי-מערכת( בתור שכאלה) נגד כח המגיבים שמנהלים את דיוניהם הפרסונליים בתוך דיונים אינטלקטואליים ומעמיקים.
שתי הערות לסיום:
א. אני כותב את התגובה רק כי ביקשת ממני לפרט, וחשבתי שאני צריך להתייצב מאחורי דבריי. באופן עקרוני, אני חושב שהנושא איבד בינתיים את הרלוונטיות המיידית שלו, כי התחילו לבוא תגובות ענייניות, וגם דובי החליט להשתתק ולא להמשיך בקו בו החל. כך שאני לא בטוח שיש צורך להמשיך את הפתיל מעבר לתגובה זו.
ב. אם את או מישהו אחר כן רוצים להגיב, בשם אלוהים(שאיני מאמין בו)- עשו זאת כאן, בתוך דיון שמיועד מלכתחילה לדון באתר עצמו.

חן חן
סתם לידע כללי 121607
דובי הוא מגיב קבוע באייל, וגם העורך הראשי בסביבה. גם לי הוא טרח להבהיר את זה פעם.
כלומר, לא טרח להבהיר את זה פעם. כמובן 121608
סתם לידע כללי 121616
אם אתה מתכוון לפיסקה השנייה, המילים ''מהיותו מגיב קבוע באייל'' התייחסו למיכאל שרון ולא לדובי. יצא לי כבר לקלוט(לפני שנתיים וחצי בערך, כשהפנו אותי לראשונה לאתר) שדובי הוא העורך הראשי.
תודה בכל מקרה.
לא תישא את שם ה' אלוהיך לשוא, למען השם! 121672
הנה אפילו אתאיסט יכול לעבור על המצווה שבכותרת בלי להתאמץ. לא נראה לך שהמשקל שאתה נותן לטוהר הדיון האקדמי באייל טיפה מוגזם? צריך באמת לגרור הנה ישויות מטפיזיות שאתה לא מאמין בקיומן?

האייל הוא לא מועדון דיונים אקדמי, וסחף פתילים למחוזות שונים ומשונים הוא תופעה כלל אינטרנטית נפוצה לא פחות מאנונימיות ושינוי ניקים. מאחר ואין לאייל פורום, המקום היחיד בו המשתתפים יכולים לשוחח בפומבי הוא התגובות למאמרים, וכל עוד השיחות אלה אינן באות במקום התגובות לגוף המאמר אלא חיות לצידן, קשה לי לראות מה הנזק הגדול שהן גורמות.

נכון, אתה לא היחיד שמתלונן על פיזור הקשב ועל הדיונים הפרסונליים. להיפך, התלונה הזאת מושמעת פעם אחר פעם ובד"כ אינה זוכה למענה - הכותבים נזופים וקטופי אזניים כתלמיד שנתפש מפטפט בשעור - אבל האיילים מצביעים בידיים, או ליתר דיוק באצבעות, ולפי כמות ההודעות האוף-טופיקיות נראה שחלק גדול מהמשתתפים לא חושב כמוך. בתור אחד מאלה שלא מקפידים להיצמד לנושא המאמר (למען האמת, ברוב המקרים שאני מגיב להודעה של מישהו אני בכלל לא זוכר לאיזה מאמר אני מגיב) ברצוני להודיע קבל עם ועדה (לא חשוב איזו) שנמאס לי להתנצל, ואני לא מתכוון לחשוב שש פעמים לפני לחיצה על "אשר" אם התגובה שלי עומדת בקריטריונים שלא מקובלים עלי מלכתחילה ולא פורטו בחוברת ההדרכה שקיבלתי עם רכישת האייל.

בשעתו הודיע לי חבר מערכת שהוא מקבל תלונות רבות על תגובותי האוף-טופיקיות (ואני מרשה לעצמי להאמין שגם על תגובות דומות של אחרים), אבל כמה מכתבים פרטיים שקיבלתי מאז גרמו לי להאמין שזאת לא התמונה כולה, והחלטתי לא לייחס לזה חשיבות רבה מדי. כמו שהזכרתי כבר כמה פעמים, זכות השיפוט האחרונה היא של המערכת, וכל עוד הצ'יף לא מוחק את התגובות שלי הן נחשבות בעיני להודעות לגיטימיות. הזכות לא לקרוא אותן היא אחת מזכויות היסוד שמוקנות לך בחוק ("איזה חוק?" יתמה מיץפטל; "חוק חופש האי-הקשבה, נספח כ"א לחוק חופש הדיבור השטי"א", אענה) ואתה מוזמן לנצל אותה. תן לאלף ורדים לפרוח, ורחרח רק את אלה שערבים לאפך.

חן חן גם לך.
לא תישא את שם ה' אלוהיך לשוא, למען השם! 124003
כנראה שאכן רוב ציבור האייל (מהתרשמות בלבד, אני הרי לא יכול באמת לדעת) חושב כמוך. אני עדיין מחזיק בדעתי שכשאתה נכנס לדיון עם 30 תגובות חדשות ומגלה ש20 מהן מוקדשות לגילוי איילים אלמוניים, סיפורי אהבה לוהטים(וכתובים היטב, יש לומר)וכו', זה מפריע מאוד לריכוז ועדיף היה אם היה איזשהו כבוד לנושא הדיון הבסיסי. עם זאת, ירדתי מהנושא כי כנראה שהרוב חושבים כמוך, ואם שמת לב- נגעתי בו במקור למעשה רק כחלק מאענת "אם על זה אתה לא מעיר איך אתה מעיר על..." שלא הופנתה אליך.
האייל הוא אמנם לא מועדון דיונים אקדמיים, אבל אני חושב שתסכים איתי שכדאי לשמור על רמת הדיון הגבוהה בו שבוודאי עולה בהרבה על זו הקיימת בפורומים אחרים ברשת. אני מציין את זה כי כתבת ש"סחף פתילים...הוא תופעה איטרנטית נפוצה". אתה בטח לא היית רוצה שהאייל יעתיק מחלות אחרות של פורומי אינטרנט, נכון?
"לפי כמות ההודעות האוף-טופיקיות נראה שחלק גדול מהמשתתפים לא חושב כמוך"- גם אני משתתף מדי פעם באוף-טופיקים כאן, אם בשמי ואם כאלמוני. זה לא אומר שאם התופעה לא הייתה קיימת, אני זה שהייתי מתחיל איתה. אחרי שיש 30 תגובות אוף-טופיקיות שפורצות להן לפתע במקום מסויים, אני לא חושב ש-‏5 ההודעות שאני אגרור הן מה שיעשה את ההבדל.
זכות-השיפוט האחרונה היא אכן של המערכת, אבל מכיוון שהמערכת דוגלת בחוסר-התערבות, ה"חובה" לשקול מוטלת גם על כל מגיב. הטענה הזו שלך מזכירה לי קצת את טענת ה"הסתמכות" של אנשים שאומרים:"אבל עורך-דין אמר לי שזה חוקי". נכון שזה חוקי, אבל זה לאו-דווקא טוב.
זה הכל בינתיים, צ'או במבינו.
יאללה יאללה אתם האליטות הישנות 124007
מצטערת, אם אתה כותב תגובות כאייל אלמוני מתוך הנחה ש"אני לא חושב ש-‏5 ההודעות שאני אגרור הן מה שיעשה את ההבדל", אתה גם לא יכול להאשים משתתפים אחרים באוף-טופיקים. אתה שותף.

_____________
ברקת, תמיד חותמת בניק הקבוע שלה, למרות שהיא מסתבכת בגלל זה.
יאללה יאללה אתם האליטות הישנות 124021
א. האשמתי את היוזמים ולא את המשתתפים הרגילים. כתבתי שאחרי שרק אחרי שאני רואה 30, אז 5 ההודעות הבאות כבר לא ישנו.
ב. מה זה משנה אם אני עושה את זה בשם שלי או לא? הסטייה מהדיון נשארת.
יאללה יאללה אתם האליטות הישנות 124026
בטח שהן ישנו - כל הודעה חדשה בכל דיון מופיעה ברשימת הדיונים המתמשכים, ואנשים ייכנסו שוב לדיון רק כדי לראות שגם הפעם, אלמוני אחד כתב בדיחה וחצי.
יאללה יאללה אתם האליטות הישנות 124033
א.טוב, יכול להיות שאת צודקת. אני מדבר מנקודת-מבט של מי שנכנס כל כמה שעות(או לפעמים רק בתחילת ובסוף כל יום) ולכן המקרה שאת הזכרת פחות תקף לגביי כקורא.
ב. את אף פעם לא כותבת כאלמונית, ואין לך יישות אחרת באייל?
ג. בכל מקרה, בשורה התחתונה את מסכימה עם העמדה שלי, או שהגבת רק כדי להראות את האבסורד במה שכתבתי?
ד. הערה אחרונה: ח"ח על זה שהצלחת להבין מה רציתי לאמר בשתי התגובות האחרונות. גם לא עשיתי בהן הגהה, וגם לא חילקתי למספיק פיסקאות , ואני בוש בעצמי עד מאוד על כך.
יאללה יאללה אתם האליטות הישנות 124043
ב. לא, אף פעם. כאמור, זה בד''כ נזקף לחובתי דווקא. שאר הסוטים מהנושא, אלמונים מאושרים, חוגגים בלי שירשמו להם נקודות שחורות בפנקס, ואח''כ מבקרים בשמם את אלה שהזדהו.

ג. מסכימה למחצה - אפשר מדי פעם לסטות מהעניין, כולנו בני אדם. לא רצוי להפליג בזה יותר מדי, וכאמור ההזדהות בניק אמורה להיות חסם - ולו קל - להפלגה מופרזת כזו.
יאללה יאללה אתם האליטות הישנות 124047
גם אני כמעט אף פעם לא משתמש בשמות בדויים, כי אצלי זה הפוך: כשאני מנסה להשתמש בניק, אני נכנס לצרות...
וגם מעולם לא היה לך נצח. 124060
וגם מעולם לא היה לך נצח. 124070
הוא שאמרתי.
די כבר עם היאללה יאללה הזה 124242
ואני אף פעם לא נכנסת לצרות. המלכודת אינה פועלת עלי, כמה נפלא.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים