''ומאסריו הם הפרה של החוק הבינ''ל'' 121909
מישהו יכול לפרט על הכתוב בכותרת? על אילו אמנות ישראל חתומה המונעות ממנה לאסור את מי שמסרב להתגייס לצה"ל?
''ומאסריו הם הפרה של החוק הבינ''ל'' 121911
זה הדבר הכי קרוב להסבר שמצאתי, וגם הוא אינו מראה על חוק בינ"ל, אלא רק על הסטנדרטים של אמנסטי. אנשים מנופפים בביטויים "חוק בינ"ל" ו"פשע מלחמה" הרבה, הייתי שמח אם הם היו מוסיפים מראי-מקום.
משונה 121916
ממתי אסירת עריק(סרבן) נחשבת כמעשה אסור?
טוב, במקרה זה מי שנופף יושב בכלא 121923
וקשה לו לספק לינקים.

ואמנסטי האלה די משונים. במשך שנים הם דיווחו על העוולות הנוראיות שסדאם חוסיין מחולל בעיראק. וראה זה פלא, לפני מספר חודשים המודיעין הבריטי פרסם דו''ח שמכיל בערך את אותם דיווחים, ואמנסטי מיד התנערו ממנו וטענו שהוא מגמתי או מה.

זה מצחיק רק טיפה פחות מהפגנות אנטי אמריקאיות של שמאלנים ברחבי אירופה, שבהן מתנוססות תמונות של חסיד אומות העולם ומועמד לפרס נובל לשלום סדאם חוסיין.
טוב, במקרה זה מי שנופף יושב בכלא 121924
אני לא מדבר על הסרבן עצמו, אלא על תומכיו מבחוץ, כגון ''גוש שלום.''
גוש שלום קורא לכל דבר שאנחנו עושים 121926
"פשע מלחמה". לפי השימוש שלהם בזה, פשע מלחמה נמצא מבחינת החומרה איפשהו בין לעבור את המהירות המותרת לבין לא לעצור עצירה מוחלטת ב"עצור" (אבל עדיין לתת זכות קדימה).

נכון כל ההפגנות שלהם ושל תאעיוש (אני לא כל כך מבדיל) הן רק נגד הצבא וישראל? אף פעם הם לא מפגינים נגד החמאס? לא הבנתי למה הם מנסים למנוע מחיילים לעשות דברים, אבל מעולם לא ניסו למנוע מפעילי חמאס לקחת את חגורת הנפץ שלהם.

אני מניח שזה לא בגלל שהם מצדיקים את הטרור הפלסטיני.
גוש שלום קורא לכל דבר שאנחנו עושים 121927
אבי, שעוד זוכר את מעלליה של מק''י בזמן קיום השלטון הסובייטי, משווה את אורי אבנרי לראש מק''י בזמנו - אורי אבנרי חושב תמיד מה שערפאת חושב, כמו שראש מק''י תמיד חשב מה שהמפלגה ברוסיה חשבה. שופר תעמולה, פשוטו כמשמעו.
גוש שלום קורא לכל דבר שאנחנו עושים 121930
אתה מתכוון ודאי למשה סנה, אבל גם מפ"ם של אותם הימים אימצה את סטאלין "שמש העמים" אל חיקה, ואפילו כשאיש שלה (מרדכי(?) אורן, כמדומני) נאסר והועמד למשפט היא הסכימה להודות בחצי פה שבמקרה שלו סטאלין טעה, אך לא הסיקה מכך שום מסקנות לגבי שאר הנאשמים.

דיסוננסנס קוגניטיבי, כבר אמרתי? אמרתי.
למה 'זו ארצנו' לא מפגינה נגד גירוש פלסטינים? 121966
למה רק נגד תהליך אוסלו? מה זה חוסר השוויוניות הזה?
זו ארצנו לא מפגינים בכלל 121978
אבל כשהפגינו, הם הזדהו לגמרי עם הצד של הימין הישראלי, ותמכו בהתנחלויות.

אתה טוען שתעאיוש וגוש שלום מזדהים לחלוטין עם הצד הפלסטיני ותומכים בטרור? חשבתי שגוש שלום תומכים בשלום, ומתנגדים לכל מיני ביטויי אלימות (טרור הוא ביטוי אלימות, אם לא שמת לב).
לא. 122024
תעאיוש וגוש שלום הוקמו במטרה מוצהרת להגן על תושבי זכויות השטחים מהפרת זכויות האדם, הרעבה וכו'. זו מטרתם. לתקוף אותם כי הם לא מפגינים נגד החמאס זה כמו לתקוף את האגודה למלחמה בסמים על שהיא לא מפגינה נגד תאונות הדרכים. או נגד גלובליזציה. או משהו. בקיצור, דמגוגיה ואידיוטיזם צרוף.
דא''ג, תעאיוש בד''כ לא 'מפגינים' אלא פועלים לרווחת הכפריים הפלסטינים הגוועים ברעב. 'גוש שלום' מפגינים מדי פעם, אבל בעיקר מפרסמים מודעות.
בודאי שהם מפגינים 122033
הם מתעמתים עם חיילים כשהם מחזיקים שלטים, איך אתה קורה לזה?

ומה שאתה טוען זה, שלדעתם לחמאס, לג'יהאד, לתנזים ולפתח אין כל קשר למצבם של הפלסטינים בשטחים?
בודאי שהם מפגינים 122053
ושוב:
רוב-רובה של הפעילות של תעאיוש היא הומינטרית ומטרתה למנוע רעב מכפרים שצה"ל כיתר. כשצה"ל מונע מהם לעשות את מלאכתם הם מתעמתים ומניפים שלטים על מנת למשוך את תשומת הלב הציבורית להרעבה השיטתית.
לחמאס, לג'יהאד, לתנזים ולפת"ח יש קשר ישיר למצבם של הפלסטינים בשטחים. הם תוצאה ישירה של המצב הזה.
בודאי שהם מפגינים 122056
הפת''ח קם לפני כיבוש השטחים.
אתה קצת מפשט 122208
הם גם משפיעים על היחס של ישראל לאוכלוסיה האזרחית. כדי להפריע להם לטבוח בנו, אנחנו מקשים גם על פלסטינים לא תומכי טרור (למרות שסקרים שם מראים שאין כל כך הרבה כאלה...).

שים לב ליחס שהיה מאוסלו ועד לאינתיפדה, וליחס עכשיו. ההבדל די ברור.

מה, אנשי תעאיוש ההומניטרים לא שמים לב לקשר בין פעולות טרור הפלסטיניות לבין מצבם של תושבי השטחים? הם לא יודעים שאם הפעולות יופסקו גם אנחנו נעיק על הפלסטינים פחות? יותר חשוב להם להפגין מאשר ממש לעזור למי שהם חושבים שזקוק לעזרה?
תיקון 122486
תעאיוש משתדלת להשתתף בפעולות הומניטריות רק כאשר יש בהן גם אלמנט מחאתי. בדרך כלל יש בתעאיוש העדפה של 'פעולה' על 'הפגנה', אם כי לאחרונה הארגון משתתף בהפנות רבות.
דוגמה אחת מני רבות: 122028
אליקים העצני, איש יש''ע ופובליציסט בידיעות אחרונות, דאג לגנות את חומסי הזיתים מיד לאחד פרסום הכתבה בשבעה ימים.
דוגמה אחת מני רבות: 122047
זאת אני יכול לאמת. אכן ראיתיו מגנה זאת שם.
ועראפת מגנה פיגועים. 122054
הניסוח היה 'מפגינים כנגד' ולא 'מגנים'. אם תבוא מהתקשורת ותשאל איש 'גוש שלום' האם הוא מגנה את הפיגוע בתחנה המרכזית, הוא ודאי יאמר לך שכן.
''הוא יאמר לך שכן'' 122112
הוא יאמר לך שכן, אבל.
ועראפת מגנה פיגועים. 122159
אבל הוא לעולם לא ייזום את הגינוי בעצמו, כפי שעשה מר העצני.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים