אין לי יותר מידי להוסיף. 121948
תגובת האוניברסיטאות היא מדוייקת למדי. בתור שמיניסט עד לא מכבר אני מודע לגורמים להענקת ציון מגן כזה או אחר - שהם אכן "הציון השנתי" (מורכב באופן שרירותי מיחס ציוני "מתכונת" וציוני השנתיים האחרונות במקצוע), פלוס "בונוס" שנותן המורה לטובת תלמידיו.

איני מניח כי לפתע נפתחו עיניהם של מתווי הדרך באוניברסיטאות. לענ"ד מדובר בנסיון ללכת "ראש בראש", לאמור 'אם אתם (הפוליטיקאים?) מכריחים אותנו לוותר על הפסיכומטרי, הנה אנחנו דורשים לבטל את ציון המגן'.
ציון המגן בא, להבנתי, לתגמל 121961
תלמידים על נוכחות בכיתה, הכנת שיעורי בית וכו'. הוא נועד להכריח את התלמידים ללמות במהלך השנה (האם הכרחה זו היא מוצדקת? לא יודע. המורים יאמרו "לא טוב לך, תלך לאקסטרני" ). כך שתלמיד שנוכח בשיעורים, מכין שיעורי בית וכו', ציון המגן שלו יהיה גבוהה ממוצע ציוני המבחנים. תלמיד שאינו מבצע את מטלותיו, היות והתלמידים, מן הסתם, יודעים את זה, הם דואגים לבצע את המוטל עליהם על מנת להעלות את ציון המגן.
חוץ מזה, מורה אשר נותן ציון מגן נמוך מהבגרות, זוכה לקיטונות ביקורת מן התלמיד (ויעיד על כך חבר טוב שלי, שקיבל בהיסטוריה ציון-מגן הנמוך ב30 נקודות מציון הבגרות(

________________
הערה, הח"מ הוא תלמיד י"ב שעד כה, ציונני המגן שלו גבוהים בנקדוה אחת עד 15 נקודות מציוני הבגרות.
ציון המגן בא, להבנתי, לתגמל 122035
אני מניח שאם התלמיד אהוד על המורה, הוא יקבל בונוס לציון המגן שלו. הסיבה לאהדה היא לרוב השקעה ויחס למקצוע, אבל אני מניח שאפשר להוסיף לה גם מקרים של כריזמטיות, למשל.

אני רק רוצה להדגיש כל כל אשר טוענות האוניברסיטאות הוא אכן אמת.
ראה, אם את הציון השנתי נותנים על פי גורמים לא אובייקטיביים, ואת ציון המגן מחשבים על פי הציון השנתי, איני מתפלא כי מתברר שציון המגן אכן אינו אובייקטיבי.

נ.ב.
למיטב זכרוני, הפרש של יותר משלושים נקודות לכאן או לכאן גורם לביטול ציון המגן (כמו גם ממוצע כיתתי של יותר מעשרים נקודות).
אתה צודק בנוגע להפרש בציון הכללי 122329
אבל גם אם ציון המגן שלך נמוך בשלושים נקודות מהבגרות - בעיה שלך
הפרש של שלושים נקודות 122515
לא מבטל את ציון המגן. אותי הגישו על 63 במקצוע מסויים, ולאחר שהוצאתי בבגרות 95 (מיותר לציין שציון המגן לא שיקף את הידע שלי או את ציוניי), כל מה שאמרו לי הוא "אכלת אותה".

אולי במקרה ההפוך ניתן לערער (כאשר ציון הבגרות נמוך ביותר משלושים נקודות מציון המגן), אבל במקרה שלי זה אבוד.
הפרש של שלושים נקודות 122542
לא זו הסיבה שבגינה המציאו את הבגרות האקסטרנית?

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים