דו''ח תעמולה - הזווית שלי 122352
כמה הערות, הארות וההרות:
1. העבודה ויתרה על הבחירות. לפני מספר ימים תהיתי משדוע העבודה לא מעוניינת בממשלת אחדות חילונית. היום הסביר לי פרס שזה לא שהעבודה לא מעוניינת, כמו שזה בלתי אפשרי. "שרון לא ייפרד מש"ס," מרעים הפרס. כלומר: מה שהיה הוא שיהיה. חשבתי שמפלגת אלטרנטיבה לשלטון צריכה להציג תקווה, לא ייאוש, והתקווה של היום, של רוב מצביעי העבודה, היא אותה ממשלת אחדות חילונית שפרס קוטל בכזו חדווה. פרס מבקש שיצביעו עבודה כדי להקים "ממשלה רחבה ויציבה" בראשות מצנע. הלו? עם מי אתם מתכוונים להקים אותה? עם עמיר פרץ?
2. העבודה ויתרה על הבחירות. תשעה ימים לפני היום הקובע, וכל התכנים נעלמו. אין שחיתות בליכוד, אין מחדל הגדר, אין אבטלה. בכלל אין אבטלה בתשדירי העבודה. מדהים.
מה יש? יש חזרה שוב ושוב על המסר חסר הטעם והדבילי, "לא נשב עם שרון". לא ראיתי תשדירים עם כל-כך הרבה חוסר דמיון כבר שנים. לליכוד לפחות יש את הנקדוה האדומה ואת האנשים מהרחוב. לעבודה יש שוטים ממלכתיים-עאלק של חמיצנע שראינו כבר אלף פעם. מטומטמים, נמאסתם.
3. בליכוד אין חדש, אבל זו הזדמנות לשאול שוב למה מתכוון האיש הזה שאומר, "אתה צריך לבחור ראש ממשלה. או שרון, או מצנע"? אולי לא אמרו לו שהחליפו את השיטה? או שהביאו אותו באותה מנהרת זמן שסידרו לביבי ולפרס (ולשולה?).
4. דווקא יהדות התורה שובה אותי בתשדירים. לא רק הדאנס החסידי הקופצני, אלא ההצצה המרתקת לחברה החרדית והגבול-חרדית, ממתנדבי זק"א לאורזי ארוחות החסד. "בלי חסד בסיסי אין חברה," אומרים שם. גילית יכולה לחתום על זה.
5. מצד שני, הרגיז אותי הסנדלר הש"סניק שבכה, "הבאתי שמונה ילדים, רציתי שאחד יצא טוב, אבל כולם יצאו פועלים." אם היית מביא רק ילד אחד או שניים, חבר, היה לך יותר סיכוי שאחד מהם יצא משהו.
6. חד"ש הביאו את גרייב כשחקן חיזוק. חבל רק שהם לא ממש ידעו מה לעשות אתו. הוא היה אמור לשכנע באיחוד עם טיבי. עדיף שישתוק ויבקיע.
7. בחזית המחאה, להבה דווקא הרשימו אותי עם התשדיר הפסיכודלי שהזכיר קליפים של פינק פלויד. וזעם סגרו מעגל, והסבירו לנו מה הם רצו כל הזמן: להפריד את ההון מהשלטון. ויש להם גם אתר באינטרנט.
8. אבל בניגוד לדובי, אני את פרס 'המפלגה המוזרה של 2003' נותן ל'אזרח ומדינה' (או המרקז הליברלי) שהטקסט המרתק שלה מכיל הפחדות קשות לא פחות מאלו של חרות ('השליטים מאשימים את האויב החיצוני. מחר יאשימו אתכם. מחר יהיה התור שלכם'.) ומצד שני משפטים פואטיים ובלתי ברורים בעליל, החל מ'יחד נעשה פרצה' שצוטט כבר וכלה ב'מחר לא יכול להתקיים' שהוא בפירוש חזון אפוקליפטי-מד"בי בשורה קצרה וחדה. צינקר, העם אתך.

6.
דו''ח תעמולה - הזווית שלי 122354
''מפלגת אלטרנטיבה לשלטון צריכה להציג תקווה''. נכון.
לשם כך עליה להוות אופוזיציה לממשלת הליכוד שתיבחר.
בישיבה איתה בממשלה היא בודאי לא תוכל להיקרא ממשלת אלטרנטיבה.
דו''ח תעמולה - הזווית שלי 122358
כן, אבל להגיד ''אנחנו לא ליכוד'' ולחזור על זה שוב ושוב, זו לא תקווה, ולא אופוזיציה, ולא שום דבר.
שחרור קיטורים על מפלגת העבודה ועל מצנע הלוזר 122562
כדי להציג אלטרנטיבה לשלטון צריך לנסות לנצח בבחירות. כאשר כל התשדירים מופנים רק כדי למשוך קולות משינוי וממרץ זה ויתור על כל נסיון לנצח.

פרס מצד אחד אומר שאין סיכוי לממשלת אחדות חילונית ומצד שני מדבר על ממשלה בראשות העבודה - על מי הוא מנסה לעבוד?

במערכת בחירות שבה הליכוד עשה את כל הטעויות האפשריות ושבה העבודה התחילה משפל
חסר תקדים, מצנע הצליח לרדת עוד יותר למטה. הוא טוען שהוא רץ למרחקים ארוכים, נראה לי כדאי שהוא ירוץ בחזרה לחיפה.

נכון שמצנע בחור סימפטי אבל בתור מצביעי מפלגת העבודה אנחנו צריכים ללמוד מהנסיון. גם פרס הוא סימפטי ולקח לנו 20 שנה להבין שהוא תמיד ישאיר אותנו באופוזיציה.
דו''ח תעמולה - הזווית שלי 122356
אמרתי המיסתורין של הבחירות, לא המפלגה המוזרה. את תואר המפלגה המוזרה גם אני מעניק לאזרח ומדינה. לדעתי צינקר היה צריך לנסות להשתלב בבל"ד. היה דווקא מעניין לראות את בל"ד מנסה את כוחה בקרב הקול הרוסי. (:

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים