יהדות התורה ואיכות הסביבה 122601
תשמעו, זה כבר מתחיל להיות מרתק. אחרי ה'עזרה לחלשים' באה יהדות התורה ומסבירה שהיא גם בעד איכות הסביבה. את מה זה מזכיר לכם? כן, את השמאל. האם יהדות התורה התחלקה על השכל?

בכלל לא. יהדות התורה בסך הכל מחשפת את קולם של 'המתקרבים לדת'. אלו שהיו מצביעים עלה ירוק לפני שנסעו להודו, אבל אחרי שפגשו חב"דניק בנמל התעופה של דלהי ועיניהם נפקחו, הם "מתקרבים". הם לא דוסים, אבל חשוב להם לעזור לחלשים. ואיכות הסביבה. ומה רע באלוהים?

אני תוהה אם נצליח לגרד כזה מצביע, שמתלבט בין יהדות התורה ועלה ירוק.
יהדות התורה ואיכות הסביבה 122602
סביר למדי שהניתוח שלך הגיוני, שהרי גפני הוא יחיד מבין 5 חכ"ים ביהדות התורה הנוקט עמדות פרו-סביבתיות, ועדיין גם בקרב החרדים יש כאלו המתחילים לגלות מודעות לאיכות הסביבה.

סתם לידיעה כללית - הפרסומאי החרדי דודי זילברשלג השתתף בדיון חי בפורום איכות הסביבה ב-YNET, לפני כחודשיים ביחד עם ח"כ מוסי רז.

מה שמעצבן אותי בתגובתך הוא הקישור בין "עלה ירוק" ואיכות הסביבה. בעוד שאני משוכנע ש"עלה ירוק" תיכנס לכנסת, אני משוכנע שפעיליה לא יעשו דבר מועיל למען נושאי הסביבה לאחר שייבחרו לכנסת.
עלה ירוק ואיכות הסביבה 122605
ההתרגזות שלך לא במקום.
מאחר שלשנינו אין כדור בדולח, אני לא רואה על מה מבוסס ה'שכנוע' שלך. אתה מוזמן לא להאמין לאנשי 'עלה ירוק' כשהם משתתפים בהפגנות למען איכות הסביבה (ויוזמים פעילויות כאלה) ולטעון שהם רק 'תופסים טרמפ', אבל לנחש מה הם יעשו בכנסת, ולטעון שזה יהיה ההיפך ממה שהם טוענים שיעשו, זה ניחוש אישי שלך. הניחו שלי הוא הפוך, ולא ברור לי למה אתה מתעצבן.
מה גם שהניחוש שלי היה על בסיס המשיכה האלקטורלית - ובנושא זה אין ספק שעלה ירוק *מציגה* חזות ירוקה, ולכן יש סיכוי שמצביע שנואים אלו חשובים לו יתלבט בינה לבין יהדות התורה (ומרצ, וחד"ש, והירוקים)
יהדות התורה ואיכות הסביבה 122615
קהל היעד של יהדות התורה לא צופה בתשדירים. ליהדות התורה יש זמן שידור שאין לה מה לעשות איתו. אז היא מפריחה כל מיני בלונים - אם משהו יביא מצביע אחד או שניים - מה טוב. לא הביא? לא קריטי.
יהדות התורה ואיכות הסביבה 122622
ומי משלם על התשדירים האלה?
יהדות התורה ואיכות הסביבה 122624
משלם המיסים, כמובן. כמו כל התשדירים (ואל תאמין למה שישראל אחרת אומרת).
ישראל אחרת והכסף 122984
היה עדיף אם הכסף לתשדיר של ישראל אחרת היה מגיע ממשלם המיסים.אם הוא לא מגיע ממשלם המיסים, הוא צריך להגיע ממישהו עשיר מספיק לתרום כמה מאות אלפי שקלים וזה מסוכן: הייתי בכנס של ישראל אחרת פעם ואחרי שנגמר ‏1 שאלתי את אחד מהמועמדים מאיפה הכסף לשלטים ולפרסומות, מסתבר שיהודי אמריקני תורם להם כסף.

1 מהר מאוד, בלי הצגת עמדות בכלל, הדבר היחיד שאמרו הוא "היינו קטנים, עכשיו אנחנו גדולים, צריך לחשוב על מצע"
____________
לא יפה לצחוק על העבודה, לא למדתם שלא מתגרים בקטנים ממך?
ישראל אחרת והכסף 123106
תראה, את מה שיש בתשדיר שלהם יכול לצלם כל רגולר יוסי עם מצלמה ביתית. הפרופס שלהם מסתכמים בכלב על דש-בורד וכמה זרדים.

אין מגבלות על התרומות שאפשר לקבל ממקור אחד? היתכן כי ישראל אחרת (גאספ!) עוברים על החוק?!
ישראל אחרת והכסף 123116
העריכה הגרפית ויש להם כזו עולה כסף מה גם שהתשדיר שלהם נראה שנעשה לא בידי חובבנים. דיברתי איתם בזמן שהם היו עדיין עמותה בלבד אבל סביר להניח שמקורותיהם עדיין דומים או זהים

את משפט הדש פרופרס וכלבים לא ממש הבנתי
יהדות התורה ואיכות הסביבה 123191
האם המפלגות מגישות לחשב משרד האוצר חשבון הוצאות על התשדירים? אני חושב שלא, שהם מקבלות תקציב גלובלי, ויכולות להוציא אותו על הרבה מטרות (ניחוש: כולל תליית פשקווילים בבני-ברק). אם אני צודק, לא הסברת כאן למה הם טורחים.
יהדות התורה ואיכות הסביבה 123457
לא טורחים מה? להפיק תשדירים? כי לא אכפת להם לנסות ולגרד כמה קולות חילוניים. עשויים להיות כאלה.
יהדות התורה ואיכות הסביבה 123562
אוקיי, אבל כשאמרת את זה קודם, ארז שאל שאלה הגיונית, "מי משלם על התשדירים האלה". שאלה במקומה, כי זה לא מספיק שהם חושבים "אולי מישהו או שניים יצביעו בשבילנו", הם צריכים לחשוב שמספיק אנשים יצביעו כדי שההוצאה תהיה כדאית. אתה שללת את השיקול הזה באומרך שאין להם הוצאה, כי משלם המיסים משלם. את זה ניסיתי להפריך; תהייתו של ארז (ושלי) בעינה.
יהדות התורה ואיכות הסביבה 123763
האם הם צריכים לשכנע את הציבור הקבוע שלהם? המפלגה הזאת שינתה את כמות המנדטים שלה במשהו בעשר-עשרים שנים האחרונות? נראה לי שהציבור הפנימי שלהם מוצה עד תום.
יהדות התורה ואיכות הסביבה 123784
המפלגה הזאת הייתה קיימת בעשר-עשרים השנים האחרונות? יהדות התורה רצה לראשונה בבחירות 92 (טוב בעצם, באמת עברו מאז כבר 10 שנים), והיא איחוד של מפלגות "אגודת ישראל", ו"דגל התורה" שאאל"ט רצה בנפרד רק פעם אחת בבחירות ב88 וזכתה ל2 מנדטים.

בכל מקרה, מה שרציתי להגיד הוא שלאור החשש הגדול אצל החרדים מהתחזקותה של שינוי, "מתיחת האיברים" שם הפעם תהיה מאומצת במיוחד ולדעתי ישנו בהחלט סיכוי סביר שיהדות התורה תגיע ל6 מנדטים (הבעיה שלהם היא שמרזל קצת מפריע להם). ש"ס תסיים עם 12, וביחד יהיה להם יותר מה-‏15 של שינוי.

אגב, יש הערכות בשינוי להרים את המבצע שאירגן ברק בבחירות הקודמות (ושספק אם הצליח באמת לשנות במשהו) ולשלוח משקיפים לקלפיות החרדיות?
יהדות התורה ואיכות הסביבה 123855
נו, באמת. זה כמו להגיד שמפלגת העבודה לא התמודדה ב-‏99', או שמפא"י ומפלגת העבודה זה שתי מפלגות שונות. יהדות התורה היא גלגול של אגודה. בכל הבחירות, פרט לאלו שבהן דגל התורה רצה בנפרד, אגודה, על גלגוליה, קיבלה את אותו מספר המנדטים, גיב אור טייק מנדט אחד.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים