משהו קטן, שלא לומר קטנוני 122836
לגבי כותרת המשנה - קיום יחסי מין הומוסקסואליים אינו מנוגד כלל ועיקר לחלוקה מיגדרית לזכר ונקבה.

ואגב, אני לא זוכרת באיזה ספר מד"ב זה הופיע, אבל הוזכר שם גזע שהיו לו 16 מיגדרים שונים (ללא פירוט). רעיון יפה, אם כי התפיסה המיגדרית שלנו כל כך מושרשת, שקשה לתאר מה כוללים 16 מיגדרים.
משהו קטן, שלא לומר קטנוני 122845
ברקת,

לא לגמרי ברור לי מה הטריד אותך בכותרת המשנה, אך למען הסר ספק: הכוונה להיגיון המנחה את מערך המיניות, ההיגיון שעליו המערך הזה מבוסס. בחברה שלנו מערך המיניות הנורמטיבי מבוסס על זוגיות הטרוסקסואלית, כידוע לכל, ולזאת הייתה הכוונה.
משהו קטן, שלא לומר קטנוני 122879
אני זוכר סיפור אחר, בתוך אסופת סיפורים, על תרבות שבה יש ארבעה מיגדרים. יחסי מין אפשריים בכל מיני קומבינציות, בין השאר עם יותר מפרט אחד מאותו מגדר, ובאחת הקומבינציות גם הורגים את בן אחד המגדרים. אולי מישהו זוכר סיפור כזה?
משהו קטן, שלא לומר קטנוני 122883
יונתן גפן פעם התיחס לזה, כאשר בנו (או בתו) שאלו אותו בסוכות על ארבעת המינים.
משהו קטן, שלא לומר קטנוני 122981
גם אני זוכר, אלא ששם היו שלושה מיגדרים. הסיפור הופיע בקובץ בעריכת דונלד וולהיים.
משהו קטן, שלא לומר קטנוני 122985
גם לי זכור משהו כזה, במעומעם. המלצה קשורה: The Left Hand of Darkness, של אורסולה לה-גווין, שם קיים רק מגדר אחד – או בעצם, שני מגדרים, אולם כל פרט מחליף מדי כמה שנים (בתהליך ביולוגי טבעי) את המגדר שלו. כך אדם יכול להיות אביו של מי שילד בזמן שהיה אישה, למשל. למיטב ידיעתי, זהו ספר המד"ב הראשון שעסק בשאלת ההומוסקסואליות.
משהו קטן, שלא לומר קטנוני 122995
ע"פ http://www.feministsf.org/femsf/bibs/lbg.html -

Sturgeon, Theodore.
--. "The World Well Lost" (originally published in Universe; reprinted in Thomas N. Scortia's Strange Bed Fellows: Sex and Science Fiction (Random House: 1972); © 1966, Theodore Sturgeon.) Possibly the first science fiction story to deal directly with homosexuality. This story got Sturgeon a lot of fan mail apparently. A pair of alien lovers lands on earth, but their home world extradites them from earth. While they are being returned to earth, a crew member discovers they are telepathic, and must take action to protect his own secrets. Really a wonderful story.

משהו קטן, שלא לומר קטנוני 123002
The World Well Lost פורסם במקור ב-‏1953, אבל זהו סיפור קצר; הספר של לה-גווין עדיין עומד , כך נדמה לי, בהגדרה "ספר המד"ב הראשון שעסק בשאלת ההומוסקסואליות". הוא פורסם ב-‏1969 (וזכה, אגב, בהוגו ובנבולה). חשוב לציין שהספר אינו "ספר על הומוסקסואליות", אלא ספר עלילתי שעוסק כמעט בדרך-אגב, מבחינה עלילתית, (אבל באופן מעמיק מאוד, מבחינת השפעה על הקורא) בשאלות חברתיות כגון אפליה, זכויות נשים, הומוסקסואליות וכו'.
ב- The Gods Themselves 123014
יש שלושה מגדרים שמתאחדים בשלב מסויים והופכים למגדר רביעי.
משהו קטן, שלא לומר קטנוני 123080
הזיכרון המעומעם שלי אומר "אולי שלום לנצח"?
אבדוק כשאגיע הביתה (וזה לא סותר את העניין עם לה-גוין, זה משהו אחר).
משהו קטן, שלא לומר קטנוני בעניין מחזיקי הזרתות 123239
אני לא בטוחה ששילוב הזרתות קשור דוקא להומוסקסואליות. לא ידוע לי לגבי השטחים, אבל בהודו החזקת ידיים וחיבוק בזמן הליכה הם מנהג נפוץ בין גברים צעירים, ואין סיבה להניח ששם סובלניים יותר להומוסקסואליות. נראה לי שזה פשוט עניין תרבותי- כמו מרחב אישי
משהו קטן, שלא לומר קטנוני בעניין מחזיקי הזרתות 451969
גם בהודו הם נוהגים על פי אותם אמות מידה. בחברה הזו, שבה פלירטוט עם אשה אסור ללא שידוכים מההורים, נוהגים הגברים המבוגרים לחזר אחר הנערים במתנות בתמורה שיסכימו להיות המאהבים שלהם. מה שנקרא Sugar Dady.
אני זכיתי לרומן הומוסקסואלי משובח עם נער הודי מוסלמי מקראלה, שלימד אותי את כל הפרטים הקטנים והניואנסים העדינים על איך לקיים יחסין מין הומוסקסואליים מקובלים בחברה ההודית, מבלי לחיות חיים הומוסקסואליים שאסורים.
פרדוקס?
זו המציאות בחלק זה של העולם.
דרך אגב, עד היום בסרי לנקה נוהג זה קיים, כאשר לא רק גברים מפתים נעים צעירים, אלה גם נשים (בעיקר מערביות) באות בכדי לצוד את אותם הנערים הנחשקים שטרם הצמיחו שיער על פניהם.
משהו קטן, שלא לומר קטנוני בעניין מחזיקי הזרתות 452078
לשונות (רעות?) טוענות שזאת הסיבה לכך שארתור סי. קלארק מתגורר בסרילנקה.
משהו קטן, שלא לומר קטנוני 123769
נראה לי שמדובר בספר ''מלחמה לנצח'' שבוא בגלל אפקט היחסות הזמן עובר מהר יותר על כדור הארץ מאשר בשביל הגיבור ולכן הוא מגיע לזמן, שבשביל להפחית את הילודה, נהיה לא לגיטמי לנהל מערך יחסים הטרוסקסואלית וגיבורינו מוצא את עצמו חריג. ספר מצוין.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים