מתוך נאום בחירות. מי ומתי? 123795
הלילה גדול, הקשיבו בסבלנות, מה עוד עשינו למען עמנו. אנחנו בנינו את ארץ ישראל לאורכה ולרחבה. אני שמח לומר לכם שעימנו יושב אדריכל ההתנחלויות, אריאל שרון, איזה קשיים היו לו מחוץ ומבית. נסעתי לוושינגטון, לפתע אומר לי הנשיא, ההתנחלות שלכם בווסט בנק היא בילתי חוקית והיא מכשול לשלום. אני אמרתי לו ההתנחלות שלנו בג'ודאה וסמרייה היא חוקית והיא תחזק את השלום. ובנתיים הקימונו מאה ארבעים וארבע ישובים חדשים. לא נכנענו לשום לחצים.

תלכו בלילה לראות את השומרון, על ההר אור גדול. האור הגנוז של אהבת המולדת שהיה לאור גלוי של ההתנחתות היהודית. האור הזה לא יכבה לעולמים. הוא יאיר את דרכנו. לעולם לא נעזוב את השומרון. לעולם לא ננטוש את יהודה. לעולם לא נצא מרצועת עזה. לעולם לא נרד מרמת הגולן.

אנחנו רוצים לחיות עם הערבים בשלום, בכבוד הדדי, גם תחת ריבונות ישראלית תהיה להם אוטונומיה. הם יוכלו להתקדם. אבל, הארץ הזאת הוא ארצנו, ארץ אבותנו מימי קדם עד סוף כל הדורות.

ללכת לקלפי ולהטיל את הפתק הנכון, פתק אחר פתק, גשם נדבות של הפתקים הנכונים. ואז בעזרת השם מתוך אמונה זו עוד יבואו עלינו ימים גדולים, נבנה את משקנו, נחזק את צבאנו, נחנך את ילדינו, נחוקק את חוקינו הצודקים החברתיים, נפתור את מצוקת הדיור, נקים תעסוקה מלאה, נתנחל בארץ המולדת, ארץ יפה ככתוב בתורתנו הקדושה. בעזרת השם עוד כולנו נזכה לימי חדווה, לאהבה, ולגאולה שלמה.
בגין, ללא ספק 123796
בגין, 1981 123910

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים