וברוך שפטרנו מן הקרקס הזה 124355
לו לפחות ידעו המתמודדים את מלאכת הליצנות! או-אז, היה לפחות טעם בדבר. אידיאולוגיה, הרי, אין לאיש מן הח"כים, וכולנו יודעים, שהם שם רק בשביל הכסא - ואם אפשר גם וולוו, מה טוב. מה שנוגע להיעדר החידוש אצל הקטנטנות - אל תשכח, דובי, שלרובן הגדול אין גרוש. נקודה. בקושי הפיקו תשדירון אחד.

נחמד היה, כמובן, לו טרח עמיר פרץ לספר לנו, מדוע עמד בראש-החץ של הבטחת החשמל חינם לעובדי חברת-החשמל, ומדוע באופן כללי, רוב ה"חלשים", להם הוא מסייע, מרוויחים מעשרים אלף ש"ח לחודש ומעלה. ניתן ורצוי גם לשאול אותו, על ה"רמזים הדקים" לחברי ועדים שונים, ש"כדאי" להם להצביע למשופם, כמו גם על הסכם העודפים שלו - שחתם, בזו הפעם, עם אפי איתם (כן, כן. השמאלן הדגול פרץ...). אבל למה להתעסק בפרטים תפלים. יש לו השפם ה-כי ג-דול!! אפילו לבישארה אין כזה.

ברכה. הוא, ח"כ מוחמד ברכה! מעניין, הוא לא מצא לנכון לציין, מדוע הוא - יחד עם כל יתר בכיריה הערבים של חד"ש - החרימו במפגין כנס עם הקהילה ההומולסבית בתל-אביב, אליו התחייבו להגיע? לא? אפילו לא פירט, הדמוקרט הנערץ, כיצד - בניגוד לדעת הרוב המוחץ במפלגתו הוא, מק"י (האגף המרכזי בחד"ש) - תחמן את הענקת המקום השלישי המכובד, לאפסון קטן דוגמת אחמד טיבי, במטרה גלויה להפוך את חד"ש לשעטנז בין בל"ד לרע"ם? לא? לא חשבתי.

ומה עם "עלה ירוק"? הם לא הזכירו, סבורני, את כוונתם לערוך ניסויים אכזריים בעכברים תמימים (במהלכם ייחשפו הללו לגז עצבים), במטרה לדחוף קדימה לגליזציה של מריחואנה (שאמורה, יענו, בכאילו, לספק הגנה מן הזוועה דנן)? והם בוודאי לא העזו לחשוף, גם לא בערב התשדירים האחרון, את פרצופה האמיתי של מפלגתם, כאסופת רודפי-ג'ובים אופורטוניסטית, שתשב עם מי-שלא-יהיה - שרון, פרס, ליברמן, בישארה, בניזרי - ובלבד שיובטח לה תיק? אני מעז להניח שלא...

(ובנקודה זו עלי להודות באמת, דובי: צדקת בקביעתך, ש"עלה ירוק" הם דביליים; לעומת-זאת, שנינו טעינו, כשחשבנו שהיא שייכת לגוש-השמאל - או לאנשהו.)

אין, אין, אני אישית מצביע דע"ם (עם כל התנגדותי לכל דבר אדום), מן הסיבה הפשוטה, שכל שאר הפתקים עד האחרון שבהם מעורר בי בחילה פיזית עזה ביותר - טוב, להוציא אלה של רע"ש ו"ישראל אחרת"; אלה מצליחים לעורר בי רק צחוק בלתי-נשלט... והבה נקווה, שאם בכלל ייערכו כאן עוד בחירות, במדינה הנתונה תחת הצבת הקואליציונית של המשולש איתם-בניזרי-ליברמן - יחסך מכולנו הטראראם הזה.
וברוך שפטרנו מן הקרקס הזה 124356
תזכיר לי מדוע אינך מצביע עבור מפלגה שהיא גם שמאלנית ברמה מסויימת וגם עשויה להשתמש בקול שלך, במקום לזרוק אותו סופית לפח?
כמו שכבר ציינתי 124359
מטעמי בחילה פיזית (כן, *יש* דבר כזה).
כמו שכבר ציינתי 124361
שולה, שדופי, והפודל עושים לך בחילה פיזית? באמת.
שולה קיבלה את הנהגת-מר"צ?????? 124522
סקוווווווווווווווווווווווווווווווווווווווופ!! כליל חשף היום, בגילוי בלעדי לדיון נשכח באתר האקטואליה העברי "האייל הקורא", כי שולמית אלוני, ראש מר"צ בימיה הראשונים בתקופה יפה יותר, העיפה את יורשה המגעיל קיבינימט ושבה להנהיג את מפלגתה, לכבוד הבחירות הקרובות. למרבה הצער, אין לידיעה אישור במקורות אחרים (עדיין).
וברוך שפטרנו מן הקרקס הזה 124367
עלה ירוק? ניסויים אכזריים בעכברים?
דווקא לעלה ירוק מצע מיוחד לנושא הניסויים בבעלי החיים, ונדמה לי שאפילו אסף עמית היה כמעט רואה בו פשרה-לא-רצויה-אך-קבילה-בינתיים.
פשרה לא רצויה? 124405
בשעתו לקחתי חלק בכתיבת נייר העמדה של הארגונים למען בעלי חיים בנושאים שונים הקשורים לבעלי החיים בישראל. המסמך נשלח למספר מפלגות שהביעו עניין לקבלו, וראשי מפלגת עלה ירוק השתמשו בו כבסיס לנספח בעלי החיים במצע מפלגתם. מרצ, שקיבלה גם היא את המסמך, לא השתמשה בו במצעה, אך שלחה הצהרה מטעם יוסי שריד שבה מודגשת מחוייבות המפלגה להמשיך לפעול למען בעלי החיים.

אגב, מפלגת עלה ירוק משכה את ידיה מהניסוי המתוכנן שכלל חשיפת בעלי חיים לגז סומן ולעשן מריחואנה, זאת בעקבות סדרת דיונים שקיימו עם נציגי הארגונים למען בעלי חיים בישראל.
פשרה לא רצויה? 124524
אסף - אני שמח ומאושר, הוקל לי מאד, ש"עלה ירוק" נסוגה ממזימתה זו; אבל, עצם זה, שהיו *מסוגלים* לתכנן זאת בתחילה - זה כבר מראה, לדעתי, מה הם ומי הם באמת. חמודים חמודים, נחמדים נחמדים - וצבועים צבועים. מתאים לשנקין ולתרבות המועדונים, אין מה לומר: התנהגות צבועה, אשר אינה קשורה כהוא-זה לטבעו האמיתי של האדם דנן...

שיצביעו להם שם. אני, אינני מסוגל להצביע למפלגה כה צבועה. לא להם, ולא לחד"ש (שאת שתיהן בדקתי במערכה הארורה הזאת - משום-כך כבר יש לי בחילה עזה כל-כך מן המערכת הפוליטית...). אין מצב.
ושוב, זו לא הייתה *מזימה* 124683
אלא יותר חוסר בדיקה של אנשי 'עלה', שלא בדקו איף בדיוק המדען אתו היו בקשר מתכוון לבדוק את ההשערה הנ''ל.
אם כך, יש לי שאלה 124708
חוסר הבדיקה של משהו משמעותי, שהוצע להם כאן - זה מרמז איכשהו על הדרך, בה יצביעו הנ"ל על חוקים, תקציבי-מדינה, חוזי-שלום, הכרזות-מלחמה ועוד כיוצא באלה? סתם, תהיתי.

מזל שהצבעתי לדע"ם.
בהחלט מזל 124730
עוד כל מבוזבז, נראה אם שלי גם יהיה מבוזבז
רועי, 124755
מה זה "עוד כל"?
רועי, 124778
זה כמו "עוד קול", רק שזה נכתב ע"י אדם שיש לו דיסלקציה. יש לך בעיה עם זה?
רועי, 127586
ג'י, דובי, אל תשבור את מחשבך מרוב עצבים! אחרת מי יערוך את האתר?
רועי, 127636
אולי תעזור לו ולכולנו, ותפגין מעט יותר איפוק? למשל, במאמר "קצין מודיעין שיבש תקיפה" שחררת 7 הודעות בתוך 14 דקות, אף לא אחת מהן עם תוכן משמעותי.
(אני כותב זאת כמשתתף באייל, לא כעורך. ונכון, מן הראוי היה שאכתוב לך זאת בדואל, אבל עצבי בגדו בי).
"שחררת 7 הודעות" 127704
הוא מחזיק אותן במרתף ומשחרר אחדות מהן כל פעם? מיץ בטח לא יאהב לשמוע את זה.

(סליחה, בגדתי בעצבי. הנה אני הולך).
מחזור של שטויות. 124682
פרשת הניסוי בבע"ח בהקשר 'עלה ירוק' נטחנה בפורומים שונים השכם והערב. בקיצור: 'עלה ירוק' לא התכוונו לעשות שום ניסויים. הם הציעו לחוקר בחו"ל לבדוק תזה מסוימת, והלה הציע לעשות זאת באמצעות ניסויים בבע"ח. בעקבות שיחות בין ארגוני זכויות בע"ח ל'עלה ירוק' החליטה המפלגה כבר לפני חודש לוותר על היוזמה ולהסיר את הצעתה למדען הנ"ל, וראשי הארגונים הודיעו בכל הפורומים על כך, ושבחו את שיתוף הפעולה עם 'עלה ירוק'.

שאר הביקורת על 'עלה' היא די טפשית, בהתחשב בשחיתות שנחשפנו אליה במפלגות אחרות. 'עלה ירוק' באמת לא ממש שייכת לשמאל המדיני, היא מפלגת מחאה המתפקדת כמרכז מדיני (*בדיוק* כמו שינוי). ואתה יודע מה? לדעתי זה הרבה יותר ילדותי ודבילי להגיד 'אני בשום אופן לא ישב עם X' מאשר לנסות לקדם את העניינים שלשמם נבחרת.

ויש לי עוד חדשות בשבילך: ב'עלה ירוק' מודעים לחלוטין לכך שגם אם יעברו את אחוז החסימה, הסיכוי שמישהו יכניס אותם לממשלה בכנסת הזאת אפסי. כך שאין כאן בכלל עניין של משרד, אלא עניין של רצון להשפיע באמצעות חקיקה.

מה שמעניין הוא שאם 'עלה ירוק' לא הייתה קיימת, גם אני הייתי מצביע דע"מ.
מחזור של שטויות. 124710
קודם-כל, לוני - שמח לראות שאנחנו בערך באותו ראש, מבחינה מדינית.

השחיתויות בכל יתר המפלגות - למן הליכוד עד לחד''ש - אכן, מעוררת בחילה, אבל כאשר מצביעים, צריך ורצוי, לדעתי, לוודא שאתה תומך באנשים רציניים. בטח שעדיף להצביע ''עלה ירוק'' מאשר לא להצביע בכלל, או להצביע למפלגת ימין מוצהרת, רק... תגיד, זה נראה לך רציני, שאנשים בעלי יומרות, לפחות, לשבת בממשלה - אנשים שלפחות שניים מהם הולכים להיות בין מחוקקי חוקיה של המדינה הזאת - מקבלים ככה הצעות בלי לבדוק, אומרים, אה, אולי נשב עם זה, אולי עם ההוא...

מה אני אגיד לך. עלי - הם עושים רושם מעופף לגמרי. בציניות אפשר אמנם לומר, שזוהי נגזרת מעניינם המרכזי, אבל... כשאני מצביע למפלגה, חשוב לי לדעת גם מהו מצעה המדיני (משום-כך גם לא אתמוך ב''שינוי'' - אם-כי לזו יש, לפחות, אילושהם קווים אדומים), ולא לתמוך במישהו, שאולי ישב עם ליברמן ואולי עם בשארה, תלוי מי יתן לו קודם קססה.
בדם ואש את לוני נגרש 124739
מי זה לוני? ומה הקטע עם דע"ם, זאת המפלגה הזאת שיש לה עוד פחות סיכוי להיכנס מההיא של האשם מחמיד? אני לא רוצה להיתפס למסקנות חפוזות, אבל רק כדי שאני אבין, הדרך שבה אתה (ול. גרסקו) בוחרים למי להצביע היא ע"י בחינת כל המפלגות בצד השמאלי של המפה, ובחירה בזאת שיש הכי הרבה סיכוי שתביא לאיבוד קולכם?
בדם ואש את האלמונים נגרש 124756
לא יודע מה עם לוני, אבל מבחינתי, דע''ם היא המפלגה היחידה, לה יכולתי להצביע בלי להקיא בקלפי. פשוט מאד.
בדם ואש את האלמונים נגרש 124760
לוני זה הבוס של מכבי ת''א.
<דמיין כאן קישור> 124965
להודעה שפעם כתבתי ומסבירה את ההבדל בין ''האייל האלמוני'', לבין מי שמגיב בעקביות תחת ניק קבוע. הייתי מפנה אותך אליה, וזה לא שאני מתעצל, אבל אני חושש, לאור הכרות מצערת עם האינלטקט שלך, שזה יהיה פשוט בזבוז של זמן.
טוב, סליחה על הבוטות. 124915
1. לא לוני אלא לוגי. לוגי גרסקו.
2. לגבי עלה, זה באמת עניין של רושם: אחרי השתתפות ארוכה בפורום של המפלגה קיבלתי תחושה שהאנשים בה רציניים (אם גם מעט חסרי ניסיון), בעלי התלהבות,ויותר מכל - מוכנים להקשיב באמת למצביעים שלהם. אתה התרשמת אחרת, וזו זכותך, אבל קח בחשבון שיש הבדל משמעותי בין הדרך שבה התפרסמה פרשיית הניסוי הנ"ל בהתחלה (באופן מתלהם ולגמרי לא מדויק) לבין הדרל בה הסתיימה (בהסכם בין עלה ירוק לארגונים הנ"ל).
3. דע"ם נהדרים, ואילו הייתי מחליט שאני מצביע למפלגת מחאה, הם היו הקול שלי. אבל לעלה ירוק נראה היה שיש גם סיכוי לעברו את אחוז החסימה, וזה הכריע מבחינתי.
4. נכון שעלה ירוק לא הצהירו על כוונה מדינית מוגדרת, אבל לדעתי זו הייתה בעיקר עמימות לצרכי בחירות, שנועדה למשוך גם קולות של "ימין מיואש". רוב ראשי המפלגה הם אנשי שמאל, ומס' 2 שלה, דן גולדנבלט, חתום על מכתב הסרבנים. המצע, אם תשים לב, מדבר על נסיגה לקווי 67 - מה שאומר שהסיכוי שהם היו יושבים עם ליברמן הוא די אפסי. מבחינה זו הקו המדיני-בטחוני של עלה ירוק דומה לזה של שינוי (פרט לכך שלדעתי הם היו ממליצים על מצנע כרה"מ ואילו לפיד ימליץ על שרון).
5. דעתי די זהה לזו של עלה ירוק, בכך שמבחינה מדינית-בטחונית אי-אפשר ממש לשנות כלום עכשיו, ולכן הדעה בסקלה הזו פחות חשובה מבחינתי (לעומת מבחינתך)
טוב, סליחה על הבוטות. 127591
4. למיטב זכרוני, מצע "עלה ירוק" מדבר על משאל עם, ולא על שום נסיגות כאלה או אחרות. קרי - משאל העם יכריע בעד זכות-השיבה? הם בעד, וישבו בממשלה שתעשה זאת. משאל-העם יכריע בעד טרנספר? יפעלו כנ"ל. מה אגיד לך...
אישית, במהלך נסיוני (הקצר) עם העלים, פגשתי שם כל-מיני. ולך תדע... פשוט, בעיני חשוב לשלוח לכנסת אנשים רציניים. ואיך שיהיה... שתי המפלגות, בסופו של עניין, לא נכנסו. דע"ם, לפחות, היו מודעים לכך, שסיכוייהם אפסיים - לא כעלים, שבחרו למכור אשליות, ממש כמו בפעם הקודמת. :-((

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים