אוקיי, הנה סוף סוף ההימור שלי: 124792
הקרוב ביותר לתוצאות האמת יהיה הסקר של דחף עבור ערוץ 2.
אוקיי, הנה סוף סוף ההימור שלי: 124793
אכפת לך לנמק את ההימור?
אוקיי, הנה סוף סוף ההימור שלי: 124797
קשה לי לנמק ממש, כי זו בעיקר אינטואיציה. נקודות בעייתיות בקלפיות ערוץ 1: מרצ ושינוי. בערוץ 10: העבודה והאיחוד הלאומי.
אוקיי, הנה סוף סוף ההימור שלי: 124963
אני מגיע הנה באיחור אז אתה לא חייב להאמין לי, אבל מייד לאחר שראיתי את שלושת המדגמים (מדגם "מסורתי" בערוץ 1, סקרים בערוץ 10 ובערוץ 2), הימרתי שהסקר של צמח (56 מנדטים לגוש השמאל-מרכז) הוא הרחוק ביותר מתוצאות האמת (ושהמדגם של ערוץ 1 הוא הקרוב ביותר). קצת קשה למדוד את הקירבה כי מה שבאמת מעניין הוא התוצאות הגושיות, ותזוזה של מנדט בתוך הגוש, היא הרבה פחות משמעותית מבחינת התכלס, למרות שמבחינה סטטיסטית זה אותו דבר. זה יהיה מאוד לא מדעי מצידי, אבל לאור מעקב רב שנים אחרי סקריה של הגברת צמח לא נותר לי אלא לקבוע כי היא אוכלת את שקריהם של מצביעי הליכוד פעם אחר פעם. צמח חזתה בסקר שהקיף אלפים רבים של אנשים 32 מנדטים לליכוד, נכון לכרגע נראה שהליכוד יסיים עם 37. פער של 5 מנדטים. קמיל פוקס שערך גם את המדגם בערוץ 1, וגם את הסקרים ב"הארץ" (שכפי שכתבתי כאן בהודעה אחרת, גרמו לי להוריד את התחזית שלי לגוש השמאל-מרכז מ53 ל52, ובכך כנראה לפספס ניחוש מושלם מבחינה גושית) חזה היטב את התוצאות הסופיות של הליכוד, שינוי והעבודה (טעות של מנדט למעלה או למטה בכל אחת). שוב יהיה מאוד לא מדעי מצדי, ואני מניח שלו נשאל אותו הוא יכחיש נמרצות, אבל לדעתי הוא פשוט לוקח את התוצאות שיוצאות לו ומעביר כמה מנדטים לגוש הימין. הפעם הוא הלך עם זה קצת רחוק מידי ונתן 13 לש"ס, ורק 50 (מתוכם רק 5 למר"צ) לגוש השמאל-מרכז במדגם שלו (בניגוד לסקר שלו מיום ראשון שם אכן קיבל גוש השמאל-מרכז 53 מנדטים, בדיוק כמו שנראות כרגע התוצאות הסופיות).
מילה אחרונה על סקריו של אבי דגני, שפורסמו גם בגל"צ וגם בוואלה, אותם הרבתי לקטול. ביום ראשון בבוקר, יומיים לפני הבחירות, עלה אבי דגני לשידור ברדיו ובפיו שלוש בשורות עיקריות. שינוי, הוא סיפר לנו, יורדת ל12 מנדטים, מר"צ מתחזקת ל9-10, ותופעה מעניינת נוספת שהוא רואה היא התחזקות של "ישראל בעליה" שעולה על חשבון "האיחוד הלאומי" לשישה מנדטים. תוצאותיהם של מר"צ ושינוי ידועות, ישראל בעליה אכן הפתיעה ותסיים ככה"נ עם 2 מנדטים.

________
טוב נו, אי אפשר לעבוד ככה ונמאס לי כבר לשנות את ההודעה הזאת, אבל הרגע ירדה מר"צ ל6 מנדטים, ובכך ירד הגוש ל52. כולי תקווה שבקרוב ההערה הזאת תתברר כלא רלוונטית, אבל יתהפך העולם, אני לא משנה יותר את ההודעה הזאת.
הקץ להימורים! 124834
מתישהו באמצע הלילה יעלמו רוב הניחושים והתהיות: עם קבלת תוצאות האמת של הקלפיות הצמודות לקלפיות המדגם. מנסיון מערכות בחירות קודמות - זהו המדגם הטוב ביותר שניתן לבנות הלילה (עד כדי טעויות הנובעות מחלקי מנדטים, הסכמי עודפים, קולות חיילים, וכו).

הסיבה: בקלפיות האמת מנוטרלים בדיקנות כל אלה שמסרבים לשתף פעולה עם הסוקרים או מטעים אותם במתכוון. מנסיון הפעמים הקודמות מדובר בשני מנדטים ומעלה של בוחרי ש"ס. יש לשער שגם רבים מבוחרי מרזל נהגו כך.
יש סיבה שאני לא מהמר על כספי 166660
מבין תחזיות הטלוויזיה, זו של "דיאלוג" עבור ערוץ 1 הייתה קרובה יותר.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים