העבודה בשלה 125222
אני לא מבין מדוע העבודה לא יכולה להתיישר מאחורי הקוים של שינוי. יש להם הזדמנות פז (יחד עם שינוי) לחלוק את הקרדיט על גיוס בחורי הישיבות, נישואים אזרחיים ועוד 1000 הסיבות האחרות ששינוי קבלה 15 מנדטים. יכולה לשבת פה בשקט ממשלה חילונית לכמה שנים וזה יעשה למדינה רק טוב. לאחר מכן, איזו סיבה יהיו לשמאלני שינוי להישאר בה? הם "יחזרו הביתה" כי לא יהיה לשינוי הרבה יותר להציע. העבודה רק תתחזק מישיבה בממשלה חילונית (שאגב תהיה מן הסתם גם ה"יונית" ביותר מכל הקונסטלציות האפשריות - עובדה שהעבודה תוכל לזקוף לזכותה).

הבעיה שאכפת להם מ"כבוד המפלגה!" יותר משאכפת להם מהצורה של המדינה.
העבודה ושינוי, מעניין, אסף, 125914
אסף,
העבודה יכולה אולי להתיישר מאחורי קוי שינוי בכל הנוגע לגיוס בחורי הישיבות, נישואים אזרחיים ו-‏1000 נושאים אחרים. השאלה היא - האם העבודה יכולה לשבת בממשלה שתעביר כספים אלו להתנחלויות. האם העבודה יכולה להסכיים למיליארדי שקלים עבור כבישים למשפחות בודדות, קוי חשמל לישובים שוממים ועשרות אלפי ימי מילואים על שמירה על חלקים ב' ג' וד' של התנחלויות "קיימות"?
הכספים והעול המונח עלינו בידי החרדים קטנים לאין שיעור אל מול העול של קבוצות מתנחלים קיצוניות. קהל הבוחרים של מפלגת העבודה לא שוכח זאת בכל פעם שהוא מקבל חשבון מים, חשמל, זימון למילואים, שולח את ילדיו לביה"ס או עומד בפקקים. כסף לשכונות ולא להתנחלויות. זו צריכה להיות סיסמת העבודה המתחדשת - ואולי אכן המפלגה הסוציאל-דמוקרטית החדשה. ליכודניק אמיתי יצתרך אז להכריע בין מקום מגוריו ומשפחתו לשם מפלגתו. ומצנע כבר קיבל את קריאות אנשי השכונות הנלהבות שרק הסבירו: הצתרפת למפלגה הלא נכונה, מצנע, העם אתך.
אני קורא לעמרם מצנע להשתתף בדיון! 126118
מה הקשר? העבודה ישבה והיא יכולה שוב לשבת באותה הממשלה עם שרון (אשר, נגיד, עדיין מזרימה כסף להתנחלויות) אבל מה שיהיה שונה הוא שהסחטנות החרדית תפסק ויטופלו נושאים חשובים אשר נוגעים לדמוקרטיה הישראלית (שאין סיבה שאחזור עליהם).
שישלימו עם העובדה שבקטע המדיני אף אחד לא מסכים איתם ושיצטרפו לממשלה שתוכל לפעול לפחות במישורים אחרים.

having that said, אני בכלל לא מסכים שממשלת אחדות חילונית תבזבז כל כך הרבה כסף על ההתנחלויות. להיפך, ההגיון הבריא אומר שמכיוון שזו הקונסטלציה ה"יונית" ביותר שניתן להקים בימינו אז הכי פחות כסף יוזרם להתנחלויות. ולו, רחמנא לצלן, תהיה איזו התקדמות במו"מ (כי עראפאת ימות או משהו, לא יודע..) אז אתה יכול להיות בטוח שזו הממשלה היחידה אשר תוכל להקריב קורבנות וכו'.

אבל העבודה בשלה, היא רוצה לחנך את העם. היא תראה לו. הח"כים שלהם ממש אומרים את זה - הם לא מתביישים. "העם בחר ליכוד, אז יופי! שתהיה ממשלת ליכוד ואז נראה מה בדיוק יקרה פה." זו מנטליות של גנון. הם עוד יראו לבוחר מה זה ללכת ימינה - ולעזאזל עם ההשלכות!

מה שהכי עצוב אבל, לדעתי, שזה אפילו לא מה שהם באמת רוצים. עמוק בפנים הם יודעים שזו שטות ושעדיף שהם ישבו בממשלה אבל כרגע הם שבויים בידי מצנע והסולידריות הכפויה הזו (למען הצלת המלפגה). הרי לו מצנע היה מתפטר או משהו (בגלל ההפסד המונומנטלי) הם היו טסים לממשלה. אז מה זה אומר. שהעבודה היא מפלגה (וסליחה על הביטוי הגס, הוא פשוט נראה לי המתאים ביותר) מאוננת. הם עסוקים בפוליטיקה _נטו_.
אני קורא לעמרם מצנע להשתתף בדיון! 127021
אתה ממש רואה דרכי אסף.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים