שרון צריך את מצנע כדי לעשות את מה שהוא רוצה באמת. 125643
ממשלת אחדות היא משאת נפשו של שרון, מפני שרק היא תתן לו את האפשרות לבצע את מדיניותו שלו באלגנטיות. לפי הצהרותיו החוזרות ונשנות- בגדול, שרון בחר לבצע את מדיניות השמאל הקלאסית. אם לא נתחשב בניואנסים של זמנים וגינונים, הפתרון שהוא הולך לדחוף הוא "שטחים תמורת שלום" או מה שיותר רע "מדינה פלשתינית בארץ ישראל המערבית, תמורת אשליה של ביטחון, ואהדה אמריקנית". בכל דרך שמסתכלים על זה זוהי מדיניותו של השמאל.
למה הוא החליט כך? אני לא יודעת. יש לי כמה ספקולציות אבל זה לא חשוב. העיקר הוא שזו החלטתו המוצהרת של שרון, ואני מאמינה לו.
שרון צריך את מפלגת העבודה משתי סיבות:
א.שתתן לו אליבי שיצדיק את מעשיו בעיני מצביעיו.
ב.להטיל עליה את האחריות במקרה של כישלון.

למצנע כמובן אין שום אינטרס לספק לו את שני הדברים הללו. (מבחינת הדאגה לטובת המדינה, הייתי מרגיעה את הצד השמאלי של המפה. אל דאגה, שרון החליט לבצע את המדיניות הזאת מסיבותיו שלו. אפשר לסמוך עליו שיבצע אותה, גם ללא שותפים מהשמאל). לכן אם הייתי מצנע, הייתי תוקעת את פרסותי באדמה ומסרבת לזוז מילימטר מהחלטתי שלא להכנס לממשלת אחדות.
במבט שלי פרטי, אני מאוד מקווה שלא תקום ממשלת אחדות, בדיוק מאותה סיבה. אני רוצה שהאחריות על מדיניות מסויימת תהיה ברורה. שידע שרון שהצלחה של מדיניותו היא הצלחתו, וכשלון הוא כשלונו. אולי זה יגרום לו לחשוב פעמיים לפני שהוא הולך לעשות שטויות.
שרון צריך את מצנע כדי לעשות את מה שהוא רוצה באמת. 125705
אז שרון הולך בדרך השמאל?
נו, מתי נראה בכיכר את זועקי ה"אריק בוגד" ו"בדם ואש את אריק נגרש?"
לגבי הסיבות לצורך שלו במפלגת העבודה, אין ספק שאני מסכים איתך וסקרן לדעת עד כמה יצליח מצנע להחזיק בהתנגדותו לממשלת אחדות. בינתיים נראה שזה הולך לו אבל עוד לא נולד בעבודה מי שיכול על פרס.
שרון צריך את מצנע כדי לעשות את מה שהוא רוצה באמת. 125785
כמו שכבר אמרתי לא מזמן, יכול להיות מאוד שתזכה לראות את חזונך הסהרורי קורם עור וגידים כבר בשנתיים הקרובות.
במידה והשליטה של ארה''ב באפגניסטאן ועיראק תתיצב יגיע תורו של אריק לשלם מע''מ.

אם הוא לא ישתף פעולה עם בוש עקב קואליציה זו או אחרת או מכל סיבה שהיא, תתפלא לראות באיזו מהירות הוא יאלץ לפנות את כיסאו.

אם שרון יחליט לשרוד ולעזור לבוש להכנס לשנת בחירות כאשר ארה''ב נתפסת כמי שמביא הסדר למזה''ת הרי שנוכל לצפות באהרל'ה עם הדובון קורע תמונות של אבי ההתנחלויות בכיכר ציון.
מחזה עצוב אך עדין כזה שמעלה חיוך אירוני דק.
שרון צריך את מצנע כדי לעשות את מה שהוא רוצה באמת. 308158
עד עכשיו, די התגשם.
החלק הראשון ובעיקר השני.
קריאה ביקורתית: 125839
את רוצה את מצנע בחוץ, משום שאת רוצה את ליברמן בפנים (וגם זה למצער, בגלל שקליינר לא עבר את אחוז החסימה‏1), ואת מאמינה שבממשלת ימין יש יותר סיכוי לנטרול עמדותיו ה"יוניות" של שרון.

1 אגב, רציתי לציין ששמחתי מאוד לגלות שבקרב קולות החיילים הייתה תמיכה מזערית בלבד לחרות - אפילו יהדות התורה קיבלו יותר קולות מחרות.
קריאה ביקורתית: 126238
לא מאמינה שליברמן בפנים ישנה משהו, לכן זה לא אכפת לי. למען האמת, לא נראה לי שהרכב כלשהו של הקואליציה ישנה משהו מהותי לגבי המדיניות של שרון, במה שחשוב בעיני. בעניין זה שרון נראה לי כמו אחד שמנוי וגמור אתו לבצע את מיתווה בוש, ללא התחשבות בשום דבר אחר. אם כך, אני רוצה שיקח אחריות ויפסיק לחפש לו עלה תאנה, כדי שבבוא הכישלון המהדהד של המדיניות הזאת (ואין לי ספק שהוא יבוא- לצערי), יהיה ברור מי גרם לה, ומה צריך לעשות הלאה. כשם שבבחירות אלו הציבור הבהיר מה דעתו על אדריכלי והוגי אוסלו, כך תהיה לו אפשרות להבהיר את דעתו לאחר כשלון ''מפת הדרכים''.
קריאה ביקורתית: 126319
באשר למה שכתבת על כך ששרון צריך לקחת אחריות ולא לחפש עלה תאנה — יש בינינו הסכמה מקיר לקיר.
קריאה ביקורתית: 126365
ועכשיו, מכה מתחת לחגורה:

אריק שרון לא זקוק לעלי תאנה, עם כרס כמו שלו הוא יכול לגרום לליקוי חמה, לא כל שכן להסתיר את מבושיו...

נכון, ירידה מגעילה ולא עניינית, אך עם זאת משעשעת, ולכן חייבת להאמר.

למען האיזון הקדוש, אני עובד עכשיו על משהו דומה בקשר לזקן של מצנע.
אכן, הומור משובח 126373
שעות לא הפסקתי לצחוק.

למען האיזון הקדוש אולי תעבור ל YNET ?

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים