125874
אחוז הלא מתגייסים והלומדים בישיבות מקרב מצביעי יהדות התורה גדול לאין ערוך מאחוז הלא מתגייסים והלומדים בישיבות מקרב מצביעי ש"ס.
אז מדוע לפיד מוכן לקבל את יהדות התורה בקואליציה ולא את ש"ס? הרי סיסמתו היתה - קואליציה ללא חרדים. יהדות התורה לא פחות חרדים מש"ס. יש למישהו הסבר?
אולי 125875
יש לי התחלה של הסבר - את לפיד לא מעניין בעצם עניין גיוס בחורי ישיבות, אבל זה קו אלקטורלי טוב - מביא הרבה קולות. עכשיו צריך לברר מה כן מעניין את לפיד. אתה רוצה לעבור על ההצבעות של לפיד בכנסת הקודמת ולמצוא עבורנו דפוסים?
אולי 125889
מבלי לעבור על הצבעות של לפיד אני יכול להניח שלפיד מאוד רוצה להשפיע. הוא לא מעוניין כל כך בישיבה באופוזיציה. אז הוא קצת מעגל פינות, חוזר בו מהבטחותיו. בעצם, הופך להיות פוליטיקאי.
היה ברור שתיכף מישהו יצעק גזענות 125877
1. יהדות התורה מייצגת צבור קטן יותר, משקלה קטן יותר בקואליציה, ויהיה קל יותר להגיע איתה לפשרות.
2. יהדות התורה לא איחלו לטומי לפיד שיישרף לרמץ.
היה ברור שתיכף מישהו יצעק גזענות 125894
1. משקל קטן בקואליציה לא מבטיח השגת פשרות. על מה יתפשרו? על חוק טל? על גיוס מלא? הרי אם יש סעיף בו יהדות התורה תהיה מוכנה להתפשר, גם ש"ס תהיה מוכנה להתפשר עליו. אז למה בעצם לא לנהל משא ומתן גם עם ש"ס? ושאלתי נותרה בעינה.
2. יהדות התורה אולי לא איחלו לטומי לפיד שישרף, אבל הם איחלו לו דברים אחרים, גרועים לא פחות. האיבה שיש לחרדים האשכנזים כלפי לפיד לא קטנה יותר מאשר איבתם של אנשי ש"ס אליו. אתה פשוט לא קורא את העיתונים הנכונים. לכן שאלתי נותרה בעינה.
3. לא חשבתי שיש כאן עניין של גזענות. לא אמרתי את זה. בטח שלא צעקתי.
125927
למיטב הבנתי, הסיבה היא שיהדות התורה אינה מעוניינת בתפקידי שרים, כלומר באופן פורמלי, גם כשהיא בקואליציה היא מחוץ לממשלה ולפיד לא אמר ''קואליציה ללא חרדים'' אלא ''ממשלה ללא חרדים''.
וראה גם 125961
תגובה 125241

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים