שערורייה בהתגלמותה 126199
ראשית, אף אחד כמובן לא לוקח אחריות: יש איגוד ערים לביוב, שמתפקידו לשמור על קווי הביוב. יש שר לאיכות הסביבה, שגם לו יש חלק באחריות, וכמובן עיריית ת"א.
במדינה מתוקנת, תקלה כזו משמעותה הדחת כל האחראים (אגב, גם תירוץ טוב לשרון להדיח את הנגבי מהממשלה הבאה).
שנית, הגישה של צינור אחד שאין לו חלופות, היא גישה מסוכנת. זו אותה גישה בשמה יש למשל רק מסדרון רכבות ארצי אחד, בנתיבי איילון, שכל חבלה בו תשתק את תנועת הרכבות מצפון לדרום. אין ספק שיש כאן כשל בעצם תכנון מערכת הביוב - בהעדר צינור גיבוי מקביל אליו ניתן היה לתעל את כל הביוב.
וכמו כן, כפי שאמר רועי - על עיריית ת"א ושאר הגורמים האחראים, להתייחס לעניין כמצב חירום, ולעבוד גם 24 שעות ביממה לתיקון התקלה.
שערורייה בהתגלמותה 126253
דוקא יש שתי מסילות צפון-דרום בין ת''א ללוד, אבל הקו המזרחי (ראש העין-לוד) נמצא כרגע בשיפוצים (דבר חיובי בפני עצמו) ולא פעיל כרגע.
שערורייה בהתגלמותה 126316
את האחריות ייקח מי שנתן דין וחשבון בנוגע לעקירת שני עצי הדקל העתיקים ליד יבניאל, כלומר אף אחד...
''במדינה מתוקנת'' 126338
בשביל מה להרגיז אותנו עם התזכורת איך דברים כאלה אמורים להתנהל במדינות מתוקנות? במדינה מתוקנת ענבל גבריאלי היתה נבחרת לכנסת? שאול עמור היה נעשה שגריר? הפסקת נאום של ראש ממשלה בגלל עבירה על חוק התעמולה היתה מעלה את הפופולאריות שלו? ערוצים פיראטיים היו משדרים כמעט בלי הפרעה ואף מקבלים אישור בדיעבד כפרס על שצפצפו על החוק במשך שנים? אישים כמו צחי הנגבי ואביגדור ליברמן היו יכולים להישאר בפוליטיקה עם האלימות שלהם? לימור סטירת-לחי ליבנת היתה יכולה להיות שרת חינוך? משבר מים ידוע מראש היה נשאר לא מטופל עד שהכנרת פחות או יותר נופחת את נשמתה? כל מטר פנוי היה הופך למזבלה של חומרי בניין בלי שאף אחד יפצה פה? נהגי משאיות היו ממשיכים להעמיס פי שניים מהמותר ולדהור עם מפלצות המתכת הלא מתוחזקות שלהם, כי בכל המדינה המתוקנת יש בערך שני פקחים לעניין הזה? מכבי חיפה היתה מפסידה לביתר ירושליים?

בקיצור, ספר לנו איך למזער את הנזק במדינה מקולקלת מאד, ואל תפנטז לנו על מדינות מתוקנות.
מיזעור הנזק 126356
נראה לי די ברור: כעת, עבודה של 24 שעות ביממה לתיקון הצינור הפגום (בטח תגיד שגם זו פנטזיה של מדינות מתוקנות...), ובחינה מחדש של מערך קווי הביוב באזור גוש דן, לזיהוי צווארי בקבוק נוספים ותכנון קווי גיבוי עבורם.
מיזעור הנזק 126361
אפשר גם לקרוא לתושבי גוש דן לגלות את האיפוק המתחייב. ''בינתיים סוגרים את המעיים'' יצעק הילד המעצבן ההוא.
''במדינה מתוקנת'' 126617
רק כדי להבהיר - שרון לא עבר על חוק התעמולה. מי שעבר על החוק היו ערוצי הטלוויזיה והרדיו. (אבל שרון ידע שהוא בשידור... שותף לדבר עבירה?).
שערורייה בהתגלמותה 130456
מיקי מזר המגא אדיוטית התורנית
מ. שרון מתריע על גודל השואה

שערורייה בהתגלמותה 130460
אגב, למיטב הבנתי, השואה אינה שואה כלל וכלל. בים, בניגוד לנחל הירקון למשל, השפכים לא מצטברים כבוצה אלא מידללים במהירות. כלומר, יום-יומיים לאחר הפסקת הזרמת השפכים כבר יהיה ניתן לרחוץ בחופי תל-אביב ללא חשש. עמית - תיקונים?
שערורייה בהתגלמותה 130491
הייתי לוקח זמן רב יותר כמרווח ביטחון. יש גם את השאלה של השפעת הביוב על החי הימי (ובפרט דגי מאכל) - לא דווקא בקטע של חיידקים צואתיים אלא גם מתכות כבדות וחומרים מסוכנים אחרים המצטברים בגופם של הדגים.
שערורייה בהתגלמותה 130489
ביום ראשון אחה"צ מיקי מזר תהיה בדיון חי עם גולשי YNET.
כל מי שמעוניין מוזמן לפנות ישירות אליה בדיון הזה.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים