הפשטות הבלתי נסבלת של הדמגוגיה 127904
כבר הבעתי את דעתי מספר פעמים בנוגע לטיעונים המרגשים אותם העלה כותב המאמר.

גם אם נצא מנקודת הנחה שאותו כותב באמת כואב את המצב ורוצה לשנותו הרי שבעצם הצגת המציאות בצורה חד צדדית, מניפולטיבית ומרושעת הוא תורם להנצחת הסכסוך.

הפלסתינאים מאמצים בחום את תפקיד הקרבן המסורתי וזה כל כך נח. הרי אם אני הקרבן הרי אני פטור מלבקר את מעשי, לדרוש דין וחשבון מהמנהיגות ובכלל לבוא בחשבון נפש עם דרכי המדינית.
אירוני הוא שמצד שני קבוצת המתנחלים ושאר הקבוצות הקיצוניות בישראל נוקטות באותה דרך.

מאורעות תרצ''ו מכשירים לכאורה את פשעי המתנחלים המתבצעים כיום ולעומתם הרג אזרחים פלסתינאים מכשיר את פשעי הפלגים באש''פ לדורותיהם.

כל עוד ימשיכו אנשי מצפון את ההטפה החד סטרית הזו הרי שהם ימנעו מהפלסתינאים להבשיל ולהגיע לתבנית תרבותית בה הם יוכלו לתת תשובות לקיצונים בתוכם ולהיות משקל נגד כנגד אותן קבוצות.

צורה אחרת בה פוגעות האשמות פרועות אלו בסיכוי לשלום היא קבלתן ופירושן ע''י הצד המותקף.
אנשי המחנה הלאומני מיד ינופפו בסבל העברי לדורותיו מאז יציאת מצרים דרך השואה יעברו לנאצר ויקנחו בנאסראללה ובכך כאילו יאזנו את מאזני המסכנות בתואנה שאנחנו בעצם מהווים את המסכן ולכן בשם המסכנות מותר לנו לעשות כך וכך.
המחנה היענו ליברלי יסכים עם כל מילה ויתחרה אחד בשני מי מדביק לחיילים כינויים קיצוניים יותר. בכך אותם הומניסטים רק מקבעים את פרשנותם של הפלסתינאים לגבי אחריותם בסיכסוך.

הגרוע מכל הוא שאנשי המרכז שמוצאים את עצמם מול גישה מעוותת כזו מוצאים את עצמם נדחקים לפינה הימנית. אותם אנשים עומדים משתאים מול שורה של האשמות מנופחות במקרה הטוב, חסרות בסיס ומרושעות במקרה הרע, ומגיעים למסקנה שהתהום בהבנת המציאות כל כך גדולה שפשוט אין עם מי לדבר. במצב כזה ישנה נטייה להסתגר יחד עם השבט שלך ולהנות מהחמימות המזויפת אשר עדיפה על מדקרות שנאה ושקר המגיעות מצד היריב.

אני לא חושב שהכל נמצא בידיים של הפלשתינאים, כמו שאמרתי גם לישראל יש יד ורגל במציאות שנוצרה כאן אך אפשר בחמישים השנים האחרונות למלא כרך שלם בדבר מחדלים ומעשים מצד הפלסתינאים שגרמו להחרפת הסכסוך.

אם כותב המאמר כל כך משתוקק להגיע לפשרה ולסיים את סבלות הפלסתינאים הייתי מציע לו שלא יבזבז זמן ויפרסם מאמר מסוג זה בכלי תקשורת פלסתינאי כאשר הוא מתייחס לכל הפשעים שבוצעו על ידם לאורך השנים ובדיוק כמו שעשה כאן לדרוש חשבון נפש, הסקת מסקנות והעמדת האחראים לדין.
כמו כן באותה נשימה הייתי מציע לו לדאוג לביטוח חיים ולבקש עצות שימושיות מסלמן רושדי.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים