השרץ והמסכנה 128929
כן, האיש הוא שרץ. לא, אי אפשר לחייב אדם לעבור בדיקה בניגוד לרצונו. אבל זה לא צריך להוות בעיה- בית המשפט צריך לפסוק שהוא ייחשב כאילו הוא האב, עד שיוכח אחרת. ואפשר להניח שאז הרגשתו לגבי הבדיקה תשתנה.

האשה בצרה, ולא נעים להעביר עליה ביקורת. אבל היא לא קורבן חסר ישע בכל הפרשה.
לא סביר בעיניי שבית המשפט יתחיל בחקירה פולשנית על מה שקרה שם בחדר המיטות- האם היה שימוש באמצעי מניעה, מצד מי, אם כן-מה השתבש, ואם לא- למה לא.
נניח שהאשה הרתה בעקבות זה ששכחה לקחת את הגלולה.
עדיין, כפי שנאמר כאן, היא יכולה להפיל. ומי שרוצה להפיל לא תחכה לקבל חצי מסכום ההפלה מהגבר. היא תמצא את הסכום, או שיאשרו לה הפלה על חשבון משרד הבריאות.
אם יש לה התנגדות מוסרית להפלות, היא יכולה ללדת ולמסור את הילד לאימוץ- יש מספיק זוגות עקרים שכמהים לילד במדינה הזאת.
אם היא מחליטה לא להפיל וגם לא למסור את הילד, היא צריכה להיות מוכנה לכך שיתכן מאוד שלא תהיה לה עזרה כספית מהגבר. אישית, אני לא רק שלא הייתי מטרידה את השרץ בבקשות עזרה, אלא ממש לא הייתי רוצה שיהיה לו קשר כלשהו עם הילד. לא כספי, ולא אחר. אם היא יולדת מתוך חישוב שהיא אולי תצליח לקבל מזונות מהגבר... ובכן- זה חוקי, אבל לא בדיוק נשגב מבחינה מוסרית. ולכן- כן, היא בבעיה, אבל לא צריך לרחם עליה יותר מדי.
פיקח יודע לצאת מצרות 128970
שחכם לא היה נכנס אליהן.

שרץ? זה שיפוט מהיר מדי, וחד-צדדי מדי. אני חושבת שהאיש מבוהל עד עמקי נשמתו, אחרי מעשה לא אחראי שעשו הוא והאם גם יחד. אני גם חושבת שהוא טיפש וקל דעת. לגבי האשה, אם היא אכן תכננה לגנוב זרע, או סתם פעלה בקלות ראש, זה פרט שלא ידוע לנו.

הבעיה כאן היא חוסר ההפרדה בין הכרה של אב בילדו ובין תשלום דמי מזונות. מן הסתם, האב מסרב כיוון שהוא רואה בעיני רוחו עשרות ומאות אלפי שקלים נלקחים ממנו לטובת הטיפול בילדה. מן הסתם האם רוצה לקבל אב שיכיר בילדתה, וגם תשמח מאוד להקל את הנטל הכספי מעל עצמה.

לו היתה מתבצעת הפרדה בין ההכרה באבהות ובין הצורך האוטומטי לשלם דמי מזונות, הרבה טענות לגניבת זרע היו נחסכות והרבה יותר ילדים היו מקבלים אב רשמי. ייתכן שהאב היה מסכים אז לתת את שמו לילדה גם ללא תביעה משפטית.

(אם כי, קל לדבר מאשר לעשות - יש ילדה, והיא דורשת בגדים וספרים ולימודים וטיולים, וכל אלה עולים המון כסף).
פיקח יודע לצאת מצרות 128980
ובמחשבה שנייה - עם כל הרצון להקשיב לשני הצדדים, הסיפור על גניבת זרע לכאורה מצד האשה נשמע כמו פתפותי ביצים.
פיקח יודע לצאת מצרות 128987
בענין גניבת זרע או לא- כמו שכבר אמרתי אין אפשרות להוכיח מה בדיוק קרה שם, כי זו מלה של צד א נגד זו של צד ב, ולכן אין בכלל טעם להיכנס לזה.

האיש אולי מבוהל, אבל זה רק אומר שהוא שרץ מבוהל. למה? כי הוא אחראי להגעתה לעולם של ילדה, בת-אנוש, שמגיעה לה עזרה והגנה מאלה שאחראים לכך שנולדה. משניהם. גם אם הוא לא רצה בה, מוסרית הוא אחראי לה.

אבל הציונים, כמו שניצה אמרה, הם באמת לא מה שחשוב כאן.
(זה היה יותר בתגובה למשהו שארז ליבנה כתב, מאשר כי נורא חשוב לי לחלק ציונים לאנשים.)
פיקח יודע לצאת מצרות 128991
האיש טיפש, פחדן וחסר אחריות. ''שרץ'' הוא ציון שנתת לו, שבאמת הייתי שומרת למקרים יותר חמורים.
פיקח יודע לצאת מצרות 129007
טוב, בואי לא נתחיל עכשיו דיון בשאלה ''מיהו שרץ''...
פיקח יודע לצאת מצרות 129136
ללא קשר לדיון-
אני פשוט חייב לציין פה עוול נורא שנעשה במשפט העומד בכותרת התגובה.
אנשים נוהגים לומר זאת ביומרנות גדולה- החכם נמצא בדרגה מעל הפיקח מפני שהוא ידע שלא ליצור או להיכנס למצב-ביש ומזה מגיעים למסקנה שעדיף לשחק אותה חכם ולא להיכנס למצב כזה. אפשר לומר שזה המצב שקורה עם צרפת וגרמניה.
הבעיה היא שהחכם הזה הוא מיתולוגי לרוב, קשה מאוד להתחמק מבעיות וגם לא קל מליצור אותם. לפעמים עדיף להתערב מוקדם ולנסות לפתור את המצב בדרך המהירה ביותר והפחות כואבת מלתת לה להתבשל ולהתפרץ בפיצוץ שיגיע עד אלינו.
למעשה, אם היו חוזים קונפליקט אינטרסים בין זכויות פרט אחד אל מול פגיעה של אותו פרט בפרט אחר ולו הפגיעה קטנה יחסית לבעיות אחרות, והיו עושים משהו נחרץ בנידון ולא נמנעים בהתעסקות בו, יש הגיון שהדבר היה מפנה מקום להתעסקות יותר עמוקה בבעיות הגדולות ולא בטיפול הגדל והולך בבעיות קטנות אלו.

טוב.. אולי זה דווקא כן בקשר לדיון (-:
השרץ והמסכנה 128976
נראה לי שמפספסים את הנקודה המרכזית בכך שנותנים ציונים לגבר או לאשה בכל העניין. המחוייבות של הגבר היא כלפי הילד שנולד, ולא כלפי האם - הילד הרי לא אשם בכלום.
לילד יש זכות לדעת מי האבא שלו, אם יש אמצעים טכנולוגיים לאפשר זאת. לילד יש זכות למזונות מאביו מולידו, ללא קשר איך ובאיזה מניפולציה הוא הגיע לעולם.
אני חושבת שצריך להבהיר שאקט מיני יכול לשאת תוצאות משמעותיות לכל החיים, כמו שהרף עין של אי שימת לב בכביש, יכולה להפוך אותך נכה לכל החיים. זו המציאות, אלה חוקי הטבע.
השרץ והמסכנה 128988
צודקת. וראי תגובתי לברקת.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים