ברומא התנהג כרומאי 129710
גידי,
אני מודה שיש לי בעיה עם רוח הדברים במאמרך.
זכותך המלאה היא לא להסכים עם שיטות מסוימות או אפילו ללגלג עליהן, אך עם זאת אני לא מקבלת את הזלזול נוכח ההתנסויות והחוויות שעברת בכל אחת מאותן סדנאות (ואפילו רק בשלב הטלפוני).
לא קיבלתי את התחושה שמישהו ניסה לעבוד עליך או לעשוק אותך אלא שכל מה שנעשה, נעשה בפניך וביודעין. ידעת כמה עולה הסדנא והיתה בידייך האפשרות להרשם לה או לא. לא מקובל שגם להרשם וגם לקטר.

באשר לחוקי הויפאסנה, אני מניחה שניתן להטיל את האשם גם במארגנים - שלא הבהירו אותם מראש, אך גם בך שלמרות זאת לא הראית נכונות לקבל אותם ולכבד אותם (זאת כפי המנוסח במאמר, תקן אותי אם אני טועה).

נקודה אחרונה גידי, שאין בה כדי לפגוע בך אלא רק כדי לבקר את אופן הצגת הדברים שלך. מחד גיסא, אתה מבקש שעובדת היותך עיוור לא תפגע ביחס הסובבים אליך אך מאידך גיסא, אתה שב ומדגיש את הנקודה שוב ושוב ושוב כאילו על מנת לקבל יחס שונה או מועדף.
נקודה למחשבה.
מסכימה 129786
(כלומר, עם ה"להירשם וגם לקטר").

זה די מזכיר עבודה עיתונאית רדודה שמוצאים בעיתונות מדי פעם- החילוני שמגיע לבית הכנסת ויורד על המתפללים המתנועעים, הדתי שמלעיג על ריקודי הדיסקוטק הטפלים, הציניקן שמלעיז על קבוצות תמיכה וכולי וכולי.
אם אתה לא מתחבר אז אתה לא מתחבר, אל תלך. מי שמוצא בזה רוגע ומוכן לשלם את הכסף- זכותו. להעביר ביקורת מבחוץ זה די קטנוני, מה גם שדי ברור שבאת מראש בגישה מאד מסויימת. אתה לא בקטע? גם אני לא. אז לא.
ברומא התנהג כרומני 129821
או זהו, שלאחר שהוסברו לו הכללים (שלא הוסברו לו מראש, ואת חלקם הוא לא יכול היה להבין מהסביבה משום שלא ראה, למשל, איך יושבים האחרים), גידי *לא* חזר למקום. אם היו מסבירים לו את הכללים מראש, היתה נמנעת אי-נעימות משני הצדדים.

למיטב הבנתי, גידי לא רוצה שהעיוורון יגרום לאחרים לתת לו יחס שונה, אבל הוא כן מצפה מהם להבין את מגבלותיו. אין כאן סתירה: הוא מבקש "אל תרחמו עלי", אבל מצד שני, "אל תצפו ממני לקנות לבד כרטיסים בתחנת רכבת שאין בה קופאי, רק אוטומט למכירת כרטיסים". במקרה הזה, לא אתפלא כלל אם בכניסה למקום היה שלט מאיר-עיניים עם הסברים לגבי כללי הבית. את עיניו של גידי הוא לא האיר, ואם איש לא טרח להסביר לו את הכללים, קשה לבוא אליו בטענות.
ברומא התנהג כרומני 129829
נכון שלא נדבר על זה שלכל אחד מהמכומות הנל התקשרתי הסברתי את מצבי ונסיתי לברר עם יש משהוא שאני צריך לדעת או ליקרוא כודם והם אמרו שלא

טל אני מבין שהטייול הקצר בטחנת הרבת של חוף הכרמל לימד אותך עד כמה המדינה שלנו לא מותאמת לשום דבר
ברומא התנהג כרומאי 129848
מתגובתך העולה בלהבות אני מבין שגם את עסקנית מדיטציונית (משפט מפוצץ הא?!)
אבל בכל מקרה. למיטב הבנתי, מטרת המדיטציה היא לשפר את יכולת הריכוז והמיקוד ואם אפשר גם את שלוות הנפש ורמת הפתיחות.
באם הייתה ניתנת לי תגובה כמו שניתנה לגידי, גם אני הייתי אומר שלום ולא להתראות.
שימי לב- מדריך שדעתו מוסחת מהתנהגות חריגה אך לא מכוונת, מארגנים שלא שוקלים אפילו להבהיר ללקוחות כללים בסיסיים שישפרו את מהלך הקורס וימנעו אי נעימויות ולבסוף נלחצים מסוגיה פשוטה ואף מחכים ללכתו בכדי לעשות זאת בשיחת הבהרה דרך הטלפון. והקטע עם הבשר נשמע כמו פולחן דתי.
איפה כל אותם גורמים שאמורים לבוא ממדיטציה?

ומה זה לא מקובל?! המצאת כללים חדשים?! את רוצה דוגמה אחת לכמה זה מקובל?! הנה שתיים:
א. אנשים נרשמים ללימודי השכלה גבוהה, לתחום שמעניין אותם, ומרגע זה לא מפסיקים לקטר על 'איך המרצה הזה דפוק' או 'איך גונבים ממני כסף' וכו'...
ב. נערים מתגייסים ליחידות קרביות ומיד הופכים ל'אבי ביטר' עם משפטים בלתי נשכחים כ-'כל הזין בפלס"ר גולני' וכדומה.

לסיכום, כתבה נחמדה וזורמת כזאת לא הייתה די הרבה זמן. אין פה שיפוט או קביעת עובדה אלא רק שיתוף בחוויה אישית של חיפוש מבוזבז על דבר שיכולת לעשות גם לבד.
מה רע?!
ברומא התנהג כרומאי 129886
אני לא עסקנית מדיטציונית, מעולם לא הייתי ואף רחוק מזה.

תגובתי היתה אך ורק בהתאם לדברים שכתב גידי ללא כל קשר לנושא הנדון (מבחינתי התיאור יכול להתאים גם לסדנאות כת השטן).

אני רוצה להאמין שאנשים שעוסקים בתחום ושהוא חשוב להם, לא מקבלים אנשים לקבוצות רק בשביל הכסף אלא מניחים גם את הערך המוסף ומגדירים את רצונותיהם מראש על מנת שהפעילות תצלח.
ברומא התנהג כרומאי 129916
ובכן, בעניין זה- גם אני רוצה להאמין, אבל קשה לי מאוד.
ברומא התנהג כרומני 130515
העיקרון הוא מאד פשוט. האמת צריכה להיות מחולקת בחינם. והאושר גם. איש אמת לא מוכר את האמת שלו ב 7500 שקל בשלשה תשלומים.
מי שלא מחלק בחינם, אל תלכו אליו.
אז להפסיק ללכת לאונ' ? 130571
יש! מחר חופש!
זה למישהו יש את התשובות, לא אומר שהוא מסתפק בלעשות לך טוב 130689
ואני דווקא חשבתי שהמטבע הקשה של המאה ה-‏21 הוא אינפורמציה.
ואולי פשוט קראתי קצת יותר מדי סייבר-פאנק..

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים