כבילת ידי הצבא, האמנם? 129719
לא קראתי את רוב המאמר, אבל שורה אחת נורא עיצבנה אותי, הכותב מתיימר לומר בנחרצות כי מה שגרם לאמריקאים להפסיד הוא כבילת ידי הצבא.
זאת בורות היסטורית מעציבה למדי.
במלחמת ויאטנם מי שנכבלו ידיו היו הקונגרס ומתנגדי המלחמה, כאשר במפרץ טונקין זויפה התקפה כדי לאפשר פתיחת מלחמה, כאשר מסמכים צבאיים דיברו על כך שהניצחון לא יבוא והם הוסתרו מכל וכל, כאשר קנדי ג'ונסון וניקסון כל אחד בתורו הגדיל את מספר הכוחות האמריקנים עוד ועוד, כאשר ניקסון וג'ונסון הפציצו בפצצות נאפלם כפרים שלמים בויאטנם ולאחר מכן גם בקמבודיה, כאשר 8 שנים לא היתה שום התקדמות והתמיכה האמריקאית במשטר המושחת הדרום ויאטנמי הוכחה ככישלון.
רק אז נסוג ניקסון.
ידי הצבא לא נכבלו, השקר הזה שמישהו מונע מהצבע לנצח זוהי סיסמא פופוליסטית שהשתמשו בה בעיקר היטלר לאחר מלחמת העולם הראשונה בנוגע לרפובליקת וויאמר, או מרשל פילסודצקי הפולני הפשיסט, ודומיו.
למדינה אין שום אינטרס לכבול את ידי הצבא אם היא תאמין שזה מוביל לניצחון, ארה"ב בעצמה עשתה בעבר מעשים מאוד לא מוסריים ומנוגדים לערכיהם כאשר ב1973 הסי-איי-איי הפילו את המשטר בצ'ילה, כאשר הפציצו בדרזדן, כאשר הפציצו בקמבודיה וסייעו לחמר רוז' לעלות, כאשר תמכו בנבי ברית מפוקפקים כמו הטאליבן במלחמתו נגד ברז'נייב, בסדאם חוסיין במלחמת אירן עירק או כאשר הפציצו חתונות בהפצצות שטיח באפגניסטן.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים