מועמד מתאים 13016
בשם אלוהים, זעם אלים מעונים מטפס בצמרות ראשי כשאני כותב תגובה ארוכה וטורח להשקיע בה הקפדה על כיוון מחשבה מסודר, מתקדם, מגלה כי ישנן מספר טעויות, דפוס ומה לא, חוזר ומגלה כי תגובתי ישנה עם הדגים... גם הליכה קדימה ותיקון בתגובה נוספת לא עולה יפה, כיוון שהדגים מחזיקים חזק את תגובתי המסכנה.

אבל החיים ממשיכים וכך התגבוה האבודה, גם אם קצרה ושטחית יותר.
איפה היינו... מועמד מתאים.
מהו מועמד מתאים בימים אלו? אדם עתיר זכויות, יכולות ואידיאולוגיות? אדם אשר סוחף אחריו ציבורים שלמים ובעקבותיה לברדור התקשורת מזיל הריר? אדם שפועל ומתקן עוולות במערכת הביוב הארץישראלית? מי יודע. כיוון שהתקשורת כיום מכילה בפעולותיה את נבואת העתיד, איני יודע אם יקום מחר מועמד ראוי או בעוד חודש. קמפיין תקשורתי ובון טון מקצועי לגבי מועמד כלשהו, נאמר בורג, יכול לשנות דעת רבים מהקצה אל הקצה. ואיני מדבר אלו הנכנעים ללבם, לרגש בכל בחירותיהם. אני מדבר על אנשים רציונליים בהחלט, עליהם התקשורת משפיעה באופן מרגיז, אורוולי ומטריד למדי. בכל פעם שמנהיג כלשהו מופיע בכלי התקשורת, הביקורת העיקרית של אנשים כלפיו והפרמטר המרכזי לשיפוטו הנה איכות הופעתו ומידת שכנועו. איני בוכה על אובדן חשיבות האידיאלוגיה, אבל זו כבר ממש מילה גסה בקרב אנשים כיום.
הרי אף אחד אינו יכול באמת לומר לי מדוע אל גור מתמודד באותה הליגה עם ג'ורג' "ראש נבחרת המעודדים" בוש בבחירות בארה"ב ומדוע אין התקשורת טורחת להבהיר כי מדובר בשתי רבמות שונות לחלוטין. דעתי היא כיוון שהיא, למרות סלידתה מבוש וחוסר יכולתו המוכחת, מפחדת יותר מאדון גור המשעמם והמרדים ולכן הבחירות בארה"ב נתקעו על חצי- חצי. הרי מדובר באבסורד מוחלט. אין אנו מדברים כבר על דעות שונות, אידיאולוגיה שונה, אלא על הישגים ויכולות, אל מול... ובכן, מה? במקרה הטוב, פוליטיקאי סביר.
בורג, למען האמת, עדיין אינו מפוצחת דמותו המעט אניגמטית בראשי. הרי ישנם תחומים בהם אני מעריץ את עמידתו על ענייני כפייה חרדית, אך בעניינים אחרים, כמו תמיהתי לגבי הופעתו התכופה באולפני טלוויזיה וחתנות רדיו, מה שגורם לי לתהות האם הוא ודני נווה ישנים באותו האוהל, והלצותיו, גם אם מוצלחות, אינן ראויות לאדם במעמד שכזה.
אבל מי יודע, חודש אחד של תעמולה תקשורתית והטוב שבאדם ייפול לאחיזת הברזל של מדיות התקשורת, והסקרים יעלו ויירדו ויישארו, כרגיל, הגורם הכי חשוב אצל מועמדנו החביב בקרב בוחריו.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים