הטבלה ב''הארץ'' מרשימה 130627
אלה לא דברים שחושבים עליהם ביומיום, אבל הנה - חברה פרטית מרכזת בידיה יותר הון מכל הגופים הוותיקים שנהוג לחשוב עליהם כרבי כוח - בנקים, חברת חשמל, בזק, חברות הסלולר, שלא לדבר על דינוזאורים כמו שופרסל.
היא לא מרכזת יותר הון 130637
היא רק הרוויחה השנה יותר.
היא לא מרכזת יותר הון 130661
היא הרוויחה יותר ושווי השוק שלה גדול יותר. בהנחה שאף אחת מהחברות ברשימה לא נסחרת מתחת לשווי נכסיה, טבע מובילה גם בקריטריון של כמות ההון (הישיר לפחות).
היום יש מנהג ידוע ברחבי העולם 131120
שהשווי של חברות הוא לא רק מתחת לשווי נכסיהן, אלא לעיתים אפילו מתחת לכמות הכסף המזומן שיש להן בקופה. חברה אחת שלסטארט-אפי הכושל היה העונג לא לחתום איתה על חוזה נהנתה מבערך $800,000,000 בקופה, ושווי שוק של $300,000,000 (לא היו להם התחייבויות של חצי מיליארד דולר...).

הם היו כל כך עסוקים להדוף נסיונות השתלטות עויינת, שלא היה להם זמן לחתום איתנו על חוזה. ולי דווקא היה רעיון פשוט להפליא איך ליישב את הסתירה בין השווי הנמוך לכמות המזומנים הגבוהה.
היום יש מנהג ידוע ברחבי העולם 131161
אני מנחשת שמדובר בחברת טכנולוגיה עילית. המנהג הזה מאוד נפוץ שם.
טכנולוגיה עילית? 131187
אללי!
רעיון פשוט להפליא 131199
אחלה אנדרסטייטמנט
LOL
זיכרונות 131222
ואני הייתי בחברה שלא היה לה שום דבר בעל ערך, לבד מיכולת מדהימה להרשים אפילו חלק מן המקצוענים. הייתי שותף לדיונים על לא מעט מיזוגים עם חברות שנגמר להן הכסף אך היתה להן טכנולוגיה מצויינת ‏1. לשם המיזוג צריך היה להרשים את הצד השני ביכולותינו. אך מכיוון שרוב האנשים אצלנו היו ישרים, הם היו צריכים קודם לשכנע את עצמם בזאת. בסופו של השיכנוע העצמי היתה אוירה של 'בוא הנה, אם אנחנו כל כך טובים אז למה אנחנו בכלל צריכים את הריחיים האלו על צווארינו?' אף מיזוג לא יצא אל הפועל, אך זה נתן לנו (בעצם אחרי כמה פעמים הפסקתי להגיע לישיבות ניהוליות והתמקדתי בעבודה) הזדמנות לנסיעות לחו"ל, שבועות של דיונים ובילויים עם אורחים מן הארץ ומן העולם הגדול.
מה זה קשור? לא יודע, סתם, נזכרתי.
-----------------------------
אפו מחפש קבוצת תמיכה ושוב טועה בכתובת

1 לא לכולן. בבמקרה האחרון בו נתבקשתי להעריך טכנולוגיה של מועמדת למיזוג המלצתי: "הם לא משהו, אבל מיזוג איתם מופרך הרבה פחות מדברים אחרים שאנו עושים ככה שאני ממליץ על זה".

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים