ופעם אחת גם מילה טובה 130773
הכתבה הזאת והתגובות לה אינן חיוביות ביותר לגבי אורי גלר . אבל מדי פעם אפשר גם להגיד מילה טובה .
אורי גלר מעורב בעזרה לילדים חולי סרטן ולאחרונה נמכרה כפיפת מכופפת מבית היוצר שלו במחי שיא במכירה פומבית שהכנסותיה הן קודש לילדים חולי הסרטן. וזה בהחלט דבר ראוי לציון . שכן הבא ונאמר גלויות לא הרבה מהסלבריטאים והעשירים שלנו מתעניינים כל כך באירועי צדקה ועזרה לזולת .
עוד על כך :
או שלא 130779
הרשה לי שלא להגיד מלה טובה. מי שהשיג את כספו בשרלטנות, שלא יצפה להערכה ממני אם הוא תורם מעט מהונו לקהילה.

תורם מהונו!? הא! הרי לא הוא תרם את הכסף, אלא זה שרכש את הכפית. גלר רק קטף את הפרסום - כאילו עשה דבר-מה חיובי, כאילו תרם בעצמו. הוא זכה לפרסום חינם נהדר, למעשה - שים לב כמה פעמים חוזר שמו באותה מודעה, בהקשר חיובי. שמו של אותו תורם, שרכש את הכפית ב-‏8000 ליש"ט, לא מוזכר כלל.

"לא הרבה מהסלבריטאים והעשירים שלנו מתעניינים כל כך באירועי צדקה ועזרה לזולת" - ראשית, בוא ונפריד בין סלבריטאים לעשירים. יש בישראל סלבריטאים רבים שלמרות פרסומם, אינם עשירים כלל וכלל (מקרה קיצוני: http://www.ynet.co.il/articles/1,7340,L-2446793,00.h...). דווקא מקרב אלה, רבים משתתפים בעשיה חברתית, מופיעים בפני חולים בהתנדבות, בפני חיילים, נותנים "חסות" לארועי צדקה, וכן הלאה. הם לא תורמים מכיסם משום שכיסם לא עמוק יותר מכיסי או מכיסך שלך – מה שקשה להגיד על גלר, שעבורו 8000 ליש"ט הם, למעשה, כסף קטן.

לגבי העשירים - רבים מהם אינם סלבריטאים כלל, וכמו שלא עשו את הונם תחת הזרקורים, כך רבים מהם (כמובן, לא כולם) תורמים ועוזרים שלא תחת אור הזרקורים. זוהי, מבחינתי, תרומה אמיתית.
ובכל זאת 130780
הידיעה מציינת קשר תמיכתי שנוצר בין גלר ובין כמה מהחולים,כלומר הוא בכל אופן טרח להיפגש במשך תקופת זמן כלשהיא עם כמה מהמטופלים ,וזה דבר שהוא לא היה חייב לעשות,וזה לדעתי ראוי לציון .

לגבי השאר אתה צודק.
ובכל זאת 130807
טוב, אז הוא לא חלאה חסרת רגשות לגמרי. הוא סתם אדם נורמלי מינוס. לא משהו מצריך יותר מדי שבחים, בכל זאת.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים