ריבוי עולמות? 131576
באשר לשאלתו של רון בעניין הדתי, בבראשית רבה ט' ג נאמר:"הקדוש ברוך הוא היה בורא עולמות ומחריבן, בורא עולמות ומחריבן, עד שברא את אלו".
למישהו יש מושג על מה מדובר שם?
עוד 237 שנה לשבת השחורה 131602
מדובר בתפישה המיסטית הכורכת מחזוריות במספר המקודש שבע.

אלוהים היה בורא את העולם על כל ברואיו ביום אחד, ואז היה העולם מתקיים שישה ימים ובערב היום השביעי היה עולה בלהבות, והכל היה נהפך לאפס כבימי תוהו ובוהו, שכן היום השביעי הוא יום חרם גמור, שבתון לה'.
כך עשה הבורא עולם אחרי עולם והחריבו בכל פעם,
במופלא ממנו לא נדרוש!
כאשר נברא העולם השישי, קץ יוצר הכל בבריאה-הריסה זו, והחליט להאריך את ימי העולם לאלף שנה לכל יום, שיעמוד עולם זה לששת אלפי שנה, עד שבאלף השביעי יחריבו, ויקיים בו מצוות השמיטה.
אז יאפס כל בשר, תיעקרנה הנטיעות ויכבו המאורות, וימח כל היקום.
והיה לשבטי הארץ יום השבת, שבו ישבית אלוהים את כל אשר עשה ליום אבל, יום צום ועינוי נפש נורא.
איש לא יצא ממקומו ולא יבערו ביום ההוא אש בכל מושבותיהם...
ריבוי עולמות? 131612
האמת שהתשובות מהצד הדתי היו צפויות אבל אני מחפש תשובות פילוסופיות, או כמו שערן קרא להן קוסמו-פילוסופיות. העניין הדתי באמת נותן לנו תשובות מרהיבות אלא מה, עקרות. אולי אפשר בדוחק לתרץ איכשהו שהתורה ניתנה על ידי אלוה כזה או אחר ולכן היא מספרת במדויק על הבריאה והיקום. אבל הרי ידוע מי כתב את הזוהר, באיזה שנים ואפשר לזהות את המקורות היהודיים, הנוצריים, המוסלמים, הפגניים שמהם לקוחים המעשיות הקבליסטיות. כך שמי שהמליץ ללמוד קבלה כדי לדעת את ה-תשובה בעצם נוקט בשטיה מינכהוזנית לעילא ולעילא, מושך רקורסיבית בציציות עצמו.

בכלל, הסיפור היהודי מסתמך בצורה בלעדית על מה שחשבו הקדמונים שהם יודעים על מבנה העולם, כדור הארץ במרכז וכו' שזה לקוח ישירות מאריסטו ושות' ומרעיונות שהיה בכלל קיימים כשהיהדות בקושי היתה בקצה העין, כך שהם לא מקוריים במיוחד.

תשובות פילוסופיות אם יש בכלל נסיונות כאלו, מענינות קצת יותר, במיוחד משום שהן אמורות להתחבר לפיזיקה או אולי להשפיע ולשנות את הפיזיקה, ובכל אופן, להיות חלק מהמערכת הגדולה הזו, כמו התשובה של איזי בתגובה 130342.

פרופ' לפילווסופיה אמר לי פעם שהחכמה איננה רק במציאת תשובות לשאלות, ואפילו לא רק מציאת איזה שאלות אפשר לשאול, אלא גם לאלה שאלות יש "רלבנטיות" ואיזה שאלות הן "הבל הבלים" (שם זמני).
ריבוי עולמות? 131627
בעניין טענת הפרופ', אני נוטה להסכים עימו, כפי שניתן אולי להבין מתגובה 130514 .
ריבוי עולמות? 131760
לפי מירב ידיעתי אתה טועה ומטעה !!!

הבא הוכחות לטענותך
ואם אין כאלה אז המשפט הבא רלוונטי לגביך:
הפסק לכתוב דברי הבל לא מבוססים.
ריבוי עולמות? 131773
אתה כל כך צודק
מי אנחנו? 131776
אנחנו כל כך צודקים
מי אנחנו? 131806
רבותי, ניסיתי וניסיתי ואני לא יכולה למצוא בעצמי שום פגם. 71 שני אני בודקת את עצמי ואני מגלה בי צדק כזה שאלוהים ישמור. וכל יום זה מפתיע אותי מחדש. צודקת, צודקת ושוב צודקת. אני אומרת לעצמי:"אל תצדקי יום אחד, הרי בן-אדם זה רק בן-אדם, מותר לו לטעות פעם, זה טבעי,זה נורמאלי". אבל לא! אני קמה בבוקר ו-הופס! - אני שוב צודקת. ולמחרת בבוקר אני קמה ו-הופס! - אני שוב צודקת. הופס! - וצודקת, הופס! - וצודקת. פעם נימנמתי קצת בצהריים, אמרתי לעצמי: אולי אעשה שטות מתוך נימנום! לא נולדתי לעשות שטות, פשוט לא נולדתי לעשות שטות. אגב, אני ראש הממשלה ואתם לא, ואני במקומכם הייתי סובלת מזה. תודה.

חנוך לוין מתוך "מלכת האמבטיה - ישיבת הממשלה"
מי אנחנו? 515115
היה שם גם איזה "מצאתם לכם מי שיעשה שטות" או דומה, לא?
מי אנחנו? 515116
תודה

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים