אנשים תלושים ממשפחה הרוסה 13170
הסרט נפתח בסצנת התאבדות בקפיצה מהגג של בחור צעיר. מתברר שהוא נהרג לא כתוצאה מהנפילה עצמה אלא מכדור הרובה שבו ירתה אמו של הבחור על אביו (או שמא להיפך?); הכדור החטיא את האב אבל פגע בבן תוך כדי נפילתו מטה. הבן החליט להתאבד כי חייו במשפחתו ההרוסה עם הורים מסוכסכים ללא תקנה נמאסו עליו.
חיי כל הדמויות בסרט מרים כי הן נפגעו מהרס משפחתן. יחס חם לבן משפחה מגלה רק אישתו של גייטר, מנחה הטלוויזיה, לבעלה, עד לרגע שבו מתגלה לה שהוא ביצע מעשים מגונים בבתם. כן, גם המשפחה הזו נהרסה כבר מזמן ואשתו של גייטר חיה באשלייה עד לרגע הגילוי.
הסרט "אמריקן ביוטי" בוחן את התהליכים המביאים להתפוררותה של המשפחה האמריקנית, ואילו אנדרסון ב"מגנוליה" עוקב אחר חייהם של אנשים שמבחינתם הרס המשפחה היא כבר עובדה מוגמרת - זהו "הביג באנג" של חייהם, משם זה התחיל, הם הוטלו לעולם תלושים, כמו הצפרדעים הנופלות משמים. גם אם יהיו מצליחנים כמו פרנק טי ג'יי מקי גם יהיו ילדי פלא, גם אם יהיו נשים סקסיות, הם ישארו תלושים. הצלחה, כסף, שכל, סקס - כול אלה אינם יכולים לפצות מבחינה רגשית על חיי משפחה הרוסים.
אנשים תלושים ממשפחה הרוסה 13172
מה שהפך את הסיפור לאירוני יותר הוא העובדה שהיורה (האם או האב? לא זוכר) היה בטוח כי הרובה לא טעון; הנער המתאבד טען אותו. כלומר, הוא גרם למותו שלו ביריה למרות שקפץ מהגג, או משהו מופרע כזה.
אנשים תלושים ממשפחה הרוסה 399544
סתם נתקלתי.

משפחה הרוסה 13496
ראוי לציין שהסיפור בפתיחה של מגנוליה, אודות המתאבד, היווה גם בסיס עלילתי לאחד הפרקים של הסדרה ''רצח מאדום לשחור'' ז''ל.

אם זה מבוסס על סיפור אמיתי או שזו עוד אגדה אורבנית - אינני יודע.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים