העיר הנצורה 132167
כל פעם מחדש משעשע אותי לראות איך בניגוד לערים אחרות בעולם שפועלות כסדרן למרות חודשיים שלושה מושלגים, ירושלים נאטמת ליומיים תמימים. אין יוצא ואין בא, אין דואר ואין אוטובוסים. כוס עם שלג ותרכיז מיץ פטל מסייעת להעביר לפחות שעה של היתקעות בבית.

יחד עם זאת, היה נחמד לראות את ראש העיר לופוליאנסקי בחדשות ערוץ 1 מסביר שהלימודים בוטלו היום וכנראה גם מחר על מנת לתרום לקירוב לבבות ולאפשר לילדים להשתעשע בשלג.
אני מודה שכירושלמית חילונית, אני מחפשת חסרונות בולטים באיש ולא מוצאת. בסופו של דבר הוא ישתכנע להתמודד בבחירות המוניציפליות ואפילו יזכה.
העיר הנצורה 132169
מה עושים עם כוס שלג ותרכיז מיצ פטל?
העיר הנצורה 132170
שותים. בקש או בכפית.
ברד ביתי אבל הרבה יותר טעים.
העיר הנצורה 132171
זה מחזיק שעה שלמה?
העיר הנצורה 132172
תלוי בכמות השלג ובגודל הפה...
ומשקה הבית: איילת 132173
חשבת להוציא פטנט על המשקה שלך?
ומשקה הבית: איילת 132177
במדינות תרבותיות מוסיפים אלכוהול ומחליפים את הפטל בלימון וקוראים לזה מרגריטה קפואה.
ומשקה הבית: איילת 132191
אז זהו, שכדאי ל"יָשְראֵל" ‏1 את אותה מרגריטה ולמצוא לה שם מקומי.

1 To israelize
מרגלית? 132196
מרגלית? 132197
רעיון נחמד.
חוץ מזה הצעתי כבר שם:תגובה 132173
שתנון בייל. 132198
המם. לא מקורי.

_____________________
אחד אחרי יותר מדי זילאזני. הרבה יותר מדי.
מרגול 132289
העיר הנצורה 132270
ערים שמושלגות חודשיים שלושה, זה לא פלא שהשלג לא מוציא אותן מתפקוד. כדי לתת תוקף לשעשוע שלך, את צריכה למצוא עיר שמושלגת יומיים בשלוש שנים (זה הסדר גודל בירושלים, לא?), ושפועלת כסדרה.
העיר הנצורה 132272
"לתת תוקף לשעשוע שלך"? (דווקא אתה?)
העיר הנצורה 132284
מה הבעיה?
העיר הנצורה 132290
אחרי עיון באבן-שושן, הגעתי לשתי מסקנות. הראשונה היא שאכן אין בעיה. השנייה, שזה היה טיפשי מצידי לנסות לתקן לך שגיאה בניסוח.
המושג ''תקף'' (בחיריק), מופיע כ''נתן עילה'' ולא רק במשמעות של ''תחולה'' המוכרת לי.
העיר הנצורה 132276
עיריית ירושלים מתכוננת לשלג מספר ימים לפני שהוא יורד. התחושה היא שההכנות נעשות רק למראית עין וכדי לזכות באהדת התושבים. אם המפלסות היו עובדות כמו שצריך, לא היתה שום סיבה להשבית את העיר (פרט לכיף של הילדים).
העיר הנצורה 132299
ופרט למניעת סיכון מיותר, אני מניח – שהרי תחת עומס השלג קורסים עצים, ולפעמים אף גגות (כמו שקרה הפעם באולם ספורט בירושלים, אם אני זוכר נכון). ההכנה היא לא כדי שהעיר "תתפקד כרגיל", אלא כדי לצמצם את הנזק; והשבתת העיר היא צעד בטיחות סביר, בהתחשב בהיקף (כאמור, יומיים כל כמה שנים).
העיר הנצורה 132319
הידידה הקנדית שלי התקשרה אלי אמש כדי לברך אותי על השלג (הראו אצלם בטלוויזיה והיא יודעת כמה שאני אוהב). אמרתי לה פחות או יותר מה שאת אמרת, והיא אמרה לי שיש לה חברה במדינה דרומית בארה''ב, שאצלם זה אותו דבר - על סנטימטר השלג הראשון, כבר הכל נסגר והולכים הביתה. כי הם לא מורגלים בזה במיוחד.

(עכשיו, אם תסלחו לי, אני אלך להיות מאושר)
העיר הנצורה 132355
זה שהעיר נאטמת זה לא מה שמדהים. מה שבאמת מדהים זה איך שלמרות כל זה העירייה עדיין מקבלת צל"שים בתכנית הבוקר על היעילות שבה תוך יום ומשהו היא פינתה את כביש ירושלים תל-אביב כדי שאנשים יוכלו לבוא לשחק בשלג. כל השאר עוד חסום, אין תחבורה ציבורית, אני לא בטוחה איך הכבישים למקומות החשובים (כמו בתי חולים נראו). העיקר שכביש אחד כבר פונה (ואני מתכוונת למספר הכבישים שפונו, לא למספר הכביש).

את תוכנית הבוקר של ערוץ 2 ראיתי בזמן שחיכיתי לחדשות כדי לוודא שגם היום אני תקועה בבית כי אין תחבורה ציבורית. המגיש המסכן (מישהו מוכן לספר לי איך קוראים לו?) היה תקוע בחוץ בשלג במשך (כנראה) כל המשדר בזמן שירדנה ארזי שידרה מהאולפן. היה מרתק.
העיר הנצורה 132360
דב גלהר. ירדנה קיפצה בין האולפן לחוץ, למען האמת, במהלך המשדר.
העיר הנצורה 132382
תודה. ממש מוזר לי שלא זיהיתי אותו - אני לא יודעת אם להאשים את הכובע או את הישנוניות שלי (שהיא גם הסיבה שלא ממש שמתי לב למשדר כולו ולכן חשבתי שירדנה היתה באולפן החם במשך כל הזמן).
אני מקווה שגם לו נתנו להתחמם קצת כשלא צילמו.
העיר הנצורה 132373
תיאור נפלא של ירושלים המושלגת, ולא רק.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים