קיץ 132724
אני דווקא איש של קיץ.
לקום מהסדין הדק לטמפרטורה נעימה, ללכת לים או לבריכה, לשחק קצת כדורגל על הדשא, חולצה קצרה במקום 3 שכבות, שמש , ציוצי ציפורים, טיולים בכל מקום.
ואם חם הו8לכים למזגן או עושים מקלחת קרה בכיף.

אין כמו קיץ חם ועסיסי.
פויה קיץ 133382
העניין הוא שבקיץ קשה להימלט מהחום (בניגוד לחורף, בו אפשרי להימלט מהקור, על-ידי לבישת 3 שכבות אמנם, אבל בכל זאת) והמזגן, שתמיד מוצע לי כפתרון מופלא על-ידי אנשים שלא מבינים מה אני מתלונן כל כך, אינו תמיד זמין והוא הרע במיעוטו.

אני מעוניין לעסוק בחיי גם בפעילויות שאינן מתבצעות בנוכחות מזגן, כמו לטייל או ללכת לקניות בשוק, ובקיץ זה ממש בלתי אפשרי. רבע שעה בשרב ואני כמעט מתעלף, ואם לא אז אני נהיה עצבני. טיולים בכל מקום? למי יש סבלנות לצלם פרפר כשאתה נכווה ממגע המצלמה הלוהטת ומקבל מכת שמש?

מקלחת קרה זה נחמד, אבל להתחיל להזיע עשר דקות אחריה זה מתסכל. ביגוד חורפי זה מאוד כיף, במיוחד בפורמט של ילדים קטנים ופשושיים עם מטריות ומגפיים. גם בחורף יש שמש (וזה ממש נחמד שהיא לא מלווה בחום מעיק) וציוץ ציפורים, ואין זמזום יתושים ו(מה שג'וקים עושים) ג'וקים.

בחורף גם מתכרבלים עם שמיכת הפוך ושותים שוקו חם ומדלגים בשלוליות ושומעים את הגשם נוקש על החלון!

אין כמו חורף עסיסי.
פויה חורף הידד לקיץ 133412
טבילה בים בחורף לא נישמעת כדבר מענג במיוחד, שפעת החברה של החורף ושאר עיטושים וניירות לקינוח ממש לא עושים לי תאבון בחורף.

הצמיחה של הטבע בקיץ נראת הרבה יותר מאשר בחורף.
טיולים בחורשות במכנס קצר ולא מעיק ממשקל עודף , כניסה לתוך מי נחלים בשיא החום, ולהתייבש לאחר מכן תוך דקות.

ארטיקים מסוגים אילו ואחרים יחד אם אבטיח טוב ענבים ושאר פירות הקיץ.

נשים בביגוד מינימלי (ובשביל הנשים גברים בצורה דומה)

לישון בעירום מתחת לסדין , וקולה כמעט קפואה מהמקר ולמקפידין בירה קרה.
בחורף אי אפשר להמלט מהקור , הוא ניכנס אם הרוח המינילית לתוך הבגדים, אתה לא יכול ללכת לשחק כדורגל כי גשם.
הבוץ מלכלך אותך ואת הסביבה שלך, הנעלים והגרבים נירטבים בכל מקום.
היידה חורף 133490
נו טוב, כדורגל, אבטיח, טבילה בים ולישון עירום ממש לא עושים לי את זה, שלא לדבר על נשים בביגוד מינימלי (אשר בדרך כלל נוטות להתעניין ממש בדברים הנ''ל, עוד סיבה לזה שאנחנו לא מסתדרים), ולעולם לא תתפוס אותי במכנסיים קצרים, אז אפשר לסיים את הוויכוח.
היידה נשים בביגוד מינימלי 133545
נשים בביגוד מינימלי לא עושות לך את זה?!?!?!

מה?!

אז מה כן?
Don't judge a book by its movie 133636
נשים בביגוד מקסימלי, כמובן.

הקנקן של המינימליות אמנם יפה, אך הוא מעיד בדרך כלל על ריקנות מסוימת בתוכו, וריקנות לא עושה לי את זה.
Don't judge the spirit by the thong 133731
קפיצה מוזרה למסקנות מופרכות. יש נשים בלבוש מינימלי שיכולות ללמד את הגבר השטחי, ששופט את תכולתן/ריקנותן עפ"י כמות הבד שמונחת על גופן, עמקות מהי.

במילים אחרות: לא רק לנשים בביגוד מקסימלי יש אופי, שכל ועמקות. אם תרצה, אין זו אגדה. חפש ותהנה.
Thong is wrong. Minimal is dismal 134235
חיפשתי ולא מצאתי.

אם הן יכולות ללמד את הגבר השטחי עמקות מהי, מה גורם להן בעצם להתלבש מינימלית? סתם כי חם? כי כבד להן ללכת עם המון בגדים? לא נראה לי. כמעט תמיד מדובר בנסיון למשוך תשומת לב, והירידה לאמצעים כאלו נובעת מחוסר יכולת למשוך תשומת לב בדרכים אחרות, מתוחכמות, אינטלקטואליות וחביבות יותר. לפחות -במובן הזה- מדובר בשטחיות, לדעתי, גם אם אלו שעושות זאת הן פרופסוריות לפיסיקה גרעינית.

חוצמזה, לא אמרתי שביגוד מקסימלי מעיד בהכרח על אופי, שכל ועמקות. זוהי פשוט נקודת התחלה טובה.
It is wrong to trash the thong 134429
אוי גואלט! Heretic באייל! כופר! שונא ישראל! מלבין פני ביקיני ברבים! ;-)

א. כי אכן חם (ראית פעם קיץ ישראלי? לא סביבה בריאה ללבישת בגדים מקסימלים).
ב. כי כבד להן עם המון בגדים, כמובן!
ג. כי זה נראה טוב. ומראה טוב איננו סותר עמקות, בהכרח.

למה ענייני הגוף והמראה הם עניינים שיטחיים? הנוצרים שונאי גוף אנחנו או עברים גאים, בנויים לתלפיות ושזופי כתפיים הננו?

כמו שברור ממה שאני אומר, גם אני לא אומר שביגוד מינימלי מעיד בהכרח על אופי, שכל, עמקות או מראה שווה הצצה. זוהי פשוט נקודת התחלה טובה (חוץ מבמקרים בהם הביגוד מינימלי והגוף מקסימלי - אז רצוי לנהוג באופן שקול, רגוע, ראציונלי ולנוס בפניקה על נפשותיכם!!‏1).

______________
1 כל הזכויות שמורות על ה-!! לד. קלטי.
Girl! Burn in the summer or in Hell? The choice is yours 134622
לא ביקשתי שמישהו ילבש מעיל וצעיף בקיץ. לעומת זאת, ההבדל ברמת החום הנוצרת על-ידי מכנסיים ארוכות ומכנסיים קצרות הוא שולי. כשיש בחוץ 35 מעלות, תמיד יהיה לך חם מאוד, לא משנה מה תעשה ואיך תלך. אם אתה נחשף לקרני שמש - יהיה אף יותר חם אם רגליך אינן מוגנות. תירוץ החום תופס בקושי, וגם אם כן - יש שיקולים נוספים שאני אישית מציב מעל (כנ"ל לגבי סוגיית כובד הבגדים).

ענייני המראה אינם שטחיים כשהם מלווים בעניינים נוספים, אבל אם מישהי הולכת חצי ערומה בכדי למשוך תשומת לב, אצלי נדלקת נורה אדומה שלוחשת לי שכנראה אין לבחורה הזו משהו נוסף להציע (לפחות לא משהו שידבר אליי). אצלי, אם כן, מדובר בנקודת התחלה רעה (אבל ההמשך יכול להשתפר. אני לא שולל כלום. ולא אמרתי שאני "שונא גוף").
Girl! Burn in the summer or in Hell? The choice is yours (כה"ב) 142713
לגבי הבגדים הארוכים בימות החום, זה עניין ידוע ולא חדש (תסתכלו על הבדואים), אבל אני לא אימצתי את השיטה עד שלא הגעתי למחסור טוטאלי בצל.

בטירונות בזיקים (בקיץ כמובן) משום מה _אני_ קיבלתי הערות של תמיהה מצד חבריי (על השרוולים הארוכים והאובססיה לשים כובע גם בהליכה של כמה שניות) אבל מי שנשרף בסוף זה הם.
עכשיו אני נמצא רוב הזמן בצל ולכן אני מעדיף ללבוש קצר ולא נורא ללכת כמה דקות בשמש אפילו בלי כובע (בתנאי שזה חד-פעמי ויש מרווח של יממה לפחות עד הפעם הבאה).

כובד הבגדים?‏1 מה? אף פעם לא חשבתי על בגדים שאני לובש כעל משהו שאני סוחב. אני סוחב רק את הבגדים והנעליים שבתרמיל.

___
1 תגובה לאביב י. מ- 134429.
היידה חורף 133772
אני מכיר כמה נשים שאוהבות מאוד ביגוד מינימלי שהיכולות שלהן עוברות בקלות את מרבית הגברים שמוכרים לי. אבל בהחלט הצד הזה גם מעניין אותן כמו איפור וכמו שאמרה לי משהי אני אוהבת להראות טוב גם אם זה רק בשביל עצמי.

לכל מקה לכל אחד משהו אחר עושה את זה. שיהיה לך בהנאה אם החורף בקרוב מאוד מגיע הקיץ ואז אני אפרח.
היידה חורף 134236
ראה תשובתי לאביב; שים לב שכתבתי שביגוד מינימלי מעיד לדעתי על ריקנות, לא על טיפשות, חוסר יכולת, נחיתות או כל דבר אחר.

להיראות טוב זה נחמד, אבל יש גבולות. ואם מישהי חושבת שהיא נראית הכי טוב בעירום (מה שנכון בהמון מקרים), היא צריכה להסתובב כך ברחוב?

שים לב שהמשפט לעיל לא נכתב מנקודת מבט ש"סניקית, ושאני לא תומך באף איסור על בני-אדם להסתובב איך שבא להם, וגם אם אנשים ילכו ערומים ברחובות אני לא אחרים אותם או אכעס עליהם. אנחנו מדברים כאן רק על נושא הריקנות.

ושתי הערות אישיות:

1. מעולם לא ראיתי אף אחת שאיפור (או תכשיטים, או ביגוד מינימלי) הוסיפו משהו ליופיה. במקרים רבים זה אף גורע.

2. אם ירצה השם בקיץ הבא עליך לטובה אני כבר אגור במקום הרבה יותר חורפי.
היידה חורף 134414
לא ממש קיבלתי.
אנשים אוהבים תשומת לב בכל מיני דרכים, ביגוד זה רק חלק קטן מכך.
אכן חלק מהנשים שהולכות בביגוד מינימלי עושות זאת על מנת להראות (ומי שיש לה מה להראות זה ממש לא מפריע לי) אבל יש אחרות שכמוני לא אוהבות לשת עליה בגדים רבים, ואלמלא היה קריר גם בקיץ או סתם מסוכן (שמש) ללכת בעירום , ואפילו שזה היה מנהג לא ''ברברי'' כמו שרבים חושבים אני הייתי נוהג כך, לי באופן אישי נוח יותר בלבוש מינימלי ואף ללא לבוש כלל.
לדוגמה אני בקיץ משתדל לישון ללא לבוש כלל, כנ''ל לשחות בים.
אני מאמין שיש נשים שמרגישות כמוני.
שהדיון הזה 134423
מתאים יותר לסקר החדש יותר, בייחוד, כפי שמסתמן, לתשובה האחרונה (ומסביר כנראה את פופולאריותה המפתיעה)?
שהדיון הזה 134638
איזו תשובה אחרונה?
היא מתפשטת גם כשלא חם 134644
התשובה האחרונה בסקר החדש על הבגדים.
32 ענו שהם בכלל לא לובשים.
היא מתפשטת גם כשלא חם 134714
אה.. יש להם מקום התכנסות או משהו כזה?
אתרי התכנסות 134760
אתרי התכנסות 134965
ואו מגניב
אז אני לא בודד לחלוטין...
134949
[מתעלמת באלגנטיות מההאשמה המוטחת לעיל בכל בת חובבת גופייה דקה באשר היא וממשיכה הלאה:]

1.אני לא יודעת כמה אתה "גבר ממוצע"‏1, אבל חשבת על זה שיכול להיות שפשוט לא שמת לב שעומדת מולך בחורה מאופרת?
איפור לא תמיד צריך להיות בולט וצועק. לפעמים תפקידו הוא פשוט לכסות את הראוי לכיסוי, ולהבליט את הראוי להבלטה. איפור מוצלח, הוא בדיוק זה שיהיה קשה לדעת אם הוא ישנו, אבל אם הוא לא היה, אפשר היה להבחין שמשהו שונה.

נכון שנשים/בנות/בחורות/עלמות חן רבות מאמינות בגישת ה"כל המרבה הרי זה משובח", ומכסות את עצמן בצבעי מלחמה. אבל זה עדיין לא מראה על:
א. ריקנות ושטחיות
ב. שאיפור זה רע.
ג. כל התשובות נכונות.

________
העלמה עפרונית, ריקנית ושטחית.

1קלישאות נטולות ביסוס יכולות להיות בשני הכיוונים.
אביב! 133428
הבעיה שבישראל הקיץ הוא לא קיץ. הקיץ פה הוא מדבר.
אחרי הטיול הקצר שעשיתי בצפון, בסוף השבוע האחרון, שבו ראיתי המממממממון ירוק מגניב, שכה היה חסר לי בטיולים שעשיתי בארץ בעבר, הבנתי כמה הקיץ הישראלי מכער את ארצנו, שיכולה להיות ממש יפה כשהשמים מחליטים בטובם לזרוק לה איזו עצם קטנה של רטיבות.

ישראל ארץ יפה, כשנותנים לה קצת לשתות. כשהיא צמאה למים - רואים את זה, והנוף היבש (המלא צמחים צהבהבים ואומללים שכתוב להם "פיד מי סימור" על המצח) הוא נוף די מכוער (לטעמי).

חוף ים זה סבבה ואכן כיף לעשות זאת בקיץ, אבל אחרי שראיתי שהדשא של השכנים (ביחוד באיים הבריטיים) ירוק יותר, הצבע הזה נצרב לי על הרשתית והוא נורא חסר לי, בנוף הצחיח המקומי.

אין כמו יום אביב(!) חם, לאחר ממטרי גשם הגונים.
אביב! 133509
טוב, כאילתי התורן, עלי להגן על הנוף המדברי שליד ביתי. אין כמו לרוץ ליד הרי אילת בעת זריחה או שקיעה, ולראות את השמש מאדימה את הרי אדום שממזרח לעקבה, אין כמו קילומטרים על קילומטרים של חול נקי וצח, ואין כמו גשם רק פעם-פעמיים בשנה, שלא מפריע לאורך זמן, ואפשר באמת להנות ממנו, כשהוא מגיע, ולא להסתגר בבית לימים על גבי ימים, או להרטב אם חייבים להגיע למקום אחר. כמובן שבקיץ, במהלך היום, כדאי להתמקם בבית טוב עם מזגן, ולצאת רק בשעות הדמדומים והלילה.
אביב! 133734
נוף מדברי אמיתי הוא אכן נוף מדליק (היידה אילת והנוף סביבה). הבעיה מתחילה בנוף שיש לנו פה בצפון, שנראה הכי טוב (צאו לטייל!!! ירוק בכל פינה) בתקופה הנוכחית, אבל בבואו של קיץ-מדבר הישראלי הוא נראה כאילו הוא ממש סובל. בקיץ הנוף כאן נראה כאילו הוא סובל מהרעלת שמש וממחסור חמור במים. לטייל ולרחם.
אביב! 133514
דווקא טיולי קיץ יכולים להיות מהנים במיוחד, כאשר הם קצרים מהרגיל ונעשים בשעות אחרי הצהריים המאוחרות: לצאת לשטח בארבע-חמש ולסיים לאחר השקיעה, כאשר מזג האוויר קריר ונעים.
מה שאני עושה כולל טיולים במצוקי החוף בשרון, בניחוח החבצלות, אל גבעות החצבים (רק מאמצע אוגוסט), פריחת הנופרים בירקון העליון כבר מחודש יוני או טיולים בשבילי ההר הירוק תמיד (הכרמל) בחורש מוצל ונעים.
הנוף היבש הוא חלק בלתי נפרד מארצנו, וצריך לדעת לאהוב אותו ואת ימי השמש הרבים (האיים הבריטיים, אם אינני טועה, נחשבים המדינה עם הכי מעט ימי שמש בעולם כולו!), כמו שאוהבים את שאר עונות השנה.
על טעם ועל ריח 133535
אפשר רק להתוכח.
קריר ונעים אולי על מאדים 133543
ממתי מזג האוויר קריר ונעים בערבי הקיץ? חשבתי שעבור אנשים רבים אחת הבעיות הקשות ביותר בקיץ היא להירדם בחום המעיק (בלילה, כמובן), והם נאלצים לישון על הרצפה בסלון, ליד המזגן.

אני באמת משתדל לאהוב את כל העונות, אבל אני סבור שלאנשים מסוימים זה כמעט בלתי אפשרי. אני חושב שהגבול עובר בין אי-נוחות פסיכולוגית לבין אי-נוחות פיזיולוגית. עם האחרונה קשה מאוד להתמודד. השאלה היא האם הראשונה גורמת לשניה. האם אני עצבני וקשה לי לנשום בקיץ בגלל שאני מתגעגע לגשם, או שבאמת לגוף שלי קשה להתמודד עם החום?

המממ.
קריר ונעים כאן לחלק מהאנשים 133547
ראשית, כתושב עיר במישור החוף אני מכיר גם את הלילות הללו, והם אינם כל כך רבים. בפירוש אפשר להעביר ערב נעים ברוב ימי הקיץ, ובמיוחד אם יש לך חצר מוצלת עם עצים כמו שצריך (כמו שיש אצלי בבית).
לגבי השאלה האחרונה, שאלה טובה. בעבודה אני בד"כ סובל משותפים שאוהבים להפעיל את המזגן בעוצמה כמו באלסקה, בעוד שביום קיצי רגיל אין לי שום בעיה לעבוד בחדר ללא מיזוג. אולי זה קשור לעובדה שאני כבר דור שמיני בארץ (מצד אם-אימי, דור שלישי מצד השאר)?
האם לערביי ישראל או יוצאי ארצות המזה"ת החמות, קל יותר בקיץ מאשר לאלו שהוריהם עלו מארצות הצפון הקרירות?
קריר ונעים כאן לחלק מהאנשים 133552
אני די משוכנעת שלסיבולת למזג האויר אין קשר לארץ מוצא, אם כי השכנוע שלי הוא אינטואיטיבי בלבד. לכשעצמי, הופתעתי לגלות כמה בקלות מתרגל הגוף (והפסייכי) האנושי לאקלים שונה; כשגרתי בארץ, הייתי ידועה כמי שסובלת מהקור ‏1, אך היום אני מתמודדת עם החורף הניו-יורקי בשלווה מוחלטת, ולמרות מוצאי האירופאי, חום ולחות לא מפריעים לי יותר מלחבריי ילידי צפון אפריקה.
מה שכן, אני מקנאה קשות בכהי-העור אשר נמנע מהם התענוג המפוקפק של התמרחות בלתי פוסקת בקרם הגנה לאורך כל הקיץ.

1 זה הגיע למצב בו ביום אפריל אביבי אחד הדליק בעלי את המזגן כדי לצנן את הדירה, בעוד אני עדיין לא הצלחתי להיפרד ממפזר החום שלי.
קריר ונעים כאן לחלק מהאנשים 596783
מירב מיכאלי במאמר דעה על מלחמות המזגן בין הגברים לנשים: קר לי משמע אני אישה.
קריר ונעים כאן לחלק מהאנשים 597074
"הלבוש הראוי לגבר הסביר, כשהוא הולך לעבודה או ללימודים, הוא חולצה, מכנסיים ארוכים ונעליים. החולצה תהיה בדרך כלל כזאת עם כפתורים ושרוולים ארוכים, שמחייבת גם גופייה או טי שירט מתחתיה, והנעליים יהיו סגורות, כולל גרביים."

אולי היא מדברת על עורכי דין. בהייטק רוב מוחלט של הגברים באים לעבודה בקיץ בחולצה קצרה, ורבים מהם - בפרט אם הם נוטים לסבול מחום - במכנסיים קצרים וסנדלים. בוודאי שכך גם סטודנטים, עד כמה שאני ראיתי. ועדיין - התרשמות אנקדוטלית שלי - לרוב הגברים הרבה יותר חם מלרוב הנשים (ולי).

ובעיקר, מעצבנת האשמת הגברים בבחירות הלבוש של הנשים. אם אישה תבוא לעבודה לבושה יותר, באמת היא תזכה לגינוי, ולו סמוי?
קריר ונעים כאן לחלק מהאנשים 597075
ועל נשים: "הלבוש הראוי לאשה, לעומת זאת, הוא כמה שפחות. גם בעבודה וגם בלימודים מצפים מנשים להראות גוף. ואם תסתכלו מסביב, בתוכניות טלוויזיה או בשלטי חוצות, תבינו שאין לנשים ממש אופציה אחרת. להראות זרועות, כתפיים, חזה, רגליים וגם אצבעות רגליים. בגופייה, במכנסונים או בשמלה, בחצאית מיני, בסנדלים או בכפכפים. כך שאשה יוצאת לעולם כשגופה חשוף, חצי ערומה. בחוץ אולי פחות חם לה, אבל במזגן היא קופאת."

וזו כבר ממש שטות. לפחות במקומות שבהם אני עבדתי, מכנסונים היו נדירים מאוד. אפילו שמלות וחצאיות לא היו חזון נפרץ - להערכתי, מרבית העובדות נהגו ללבוש מכנסים ארוכים.

המסקנה שלי: בחירת הטמפרטורה צריכה להיות בידי הגברים. אחרי הכל, להם בדרך כלל אין גמישות בבחירת הבגדים (בעיקר אם הם עורכי דין). נשים יכולות לבחור בין חצאיות קצרות וגופיות ובין מכנסים ארוכים וחולצות.
קריר ונעים כאן לחלק מהאנשים 597081
טוב, אבל לא חייבים לבסס את העיקרון על הקורלציה המגדרית המאוד לא גורפת (לפי המידע האנקדוטלי שלי) - את הטמפרטורה יקבעו בעיקרון אלה שהכי חם להם, תוך משא ומתן וריבים עם אלו שקר להם (אני ורוב הנשים, ולהתלבש יותר חם פותר רק 80% מהבעיה). כלומר, כמו היום ברוב המקומות. אבל אם הוצאנו את העוקץ הפמיניסטי מהסוגיה אז היא כבר לא כל כך מעניינת.
קריר ונעים כאן לחלק מהאנשים 597103
זו תלונה משונה, כי דווקא תחום הלבוש הוא אחד התחומים הבודדים שבהם לעובדת יש יתרון על פני העובד - בעוד שהגברים שעובדים ועבדו איתי נאלצים להסתובב במכנסיים ארוכים לאורך כל השנה (חולצות קצרות, מחויטות בואכה פולו, דווקא נחשב ללבוש לגיטימי במשרדים), אני והקולגות שלי יכלנו ללבוש טווח מגוון הרבה יותר של בגדים, ממגוון רחב בהרבה של בדים (אפילו ג'ינסים, במקרים מסוימים, עוברים אצל נשים במשרדים בהם גברים יזכו להרמת גבה נוזפנית).

ובאותו עניין, פורסמה היום כתבה‏1 שתוהה איך המכנסיים הקצרים (לגברים) חזרו פתאום לאופנה. אני תוהה למה הם לא חלק יותר משמעותי במציאות הים תיכונית שלנו. הרבה יותר הגיוני להתלבש בהתאם לאקלים מאשר להשקיע משאבים בהתאמת האקלים ללבוש.

קריר ונעים כאן לחלק מהאנשים 597115
ולא רק אצלנו, גם בניו-יורק וגם באירופה כבר יש מספר לא זניח של ימים חמים מאוד בשנה (ויש פחות מזגנים). אני נאלץ להסכים עם הטוענים‏1 שעוד לא הצליחו להמציא מכנסיים קצרים שגברים נראים בהם יפה, אבל אולי רק עוד לא ניסו מספיק, ובכל מקרה ראוי להתפשר על היופי למען איכות הסביבה.

1 קראתי כתבי אופנה שטענו כך.
קריר ונעים כאן לחלק מהאנשים 597118
אני מאוד יפה במכנסי ''שלושת רבעי'' (עד הברך בעמידה). לפחות זה מה שאמא שלי אומרת.
קריר ונעים כאן לחלק מהאנשים 597123
מכנסיים עד הברך? כאלה שנראים כמו מכנסיים מחוייטים (מבחינת תפירה, סוג בד, גזרה) רק נגמרים מתחת לירך במקום בקרסול? לא רואה סיבה שהם לא יראו טוב. כלומר, על גברים עם רגליים סבירות פלוס. גברים עם רגליים לא יפות יצטרכו לעשות מה שעושות נשים עם רגליים לא יפות - להתבאס (או להמשיך ללבוש מכנסיים ארוכים).
קריר ונעים כאן לחלק מהאנשים 597125
אני לא יכול לנסח את הסיבה, אבל זה נראה סביר בעיניי רק על דוגמנים באמת הורסים, וגם אז פחות טוב מאשר מכנסיים ארוכים.
קריר ונעים כאן לחלק מהאנשים 597135
בדומה למכנסיים בגזרה נמוכה, מכנסיים בגזרה גבוהה במיוחד וחולצות בצהוב זוהר - תן לזה חודש-חודשיים וזה יתחיל להראות בעיניך סביר. חוץ מזה, זו החלטה שלך מה אתה מעדיף - בגדים סבירים שמתאימים למזג האוויר, או בגדים שנראים ממש טוב ודורשים ממך להצמד למזגן או לסבול מחום/קור. כמובן תמיד עומדת בפנייך החלופה ה(בעיקרה)נשית - להתאמץ כדי שהגוף שלך יתאים לבגדים.
קריר ונעים כאן לחלק מהאנשים 597177
אני רואה את זה כבר שנים וזה עדיין נראה בעיניי פחות מסביר. ואני מסכים עם המשפט השני שלך (ואגב, מחיל אותו על אחרים יותר מעל עצמי, כי כאמור אני סובל מקור המזגנים כאחרונת הנשים, אם כי גם לי הדילמה רלוונטית ביולי-אוגוסט - אילו הייתי ממקסם נוחות הייתי הולך במכנסיים קצרות ואולי קרוקס בשביל הרגעים שבין המזגנים, ולוקח איתי סוודר בשביל רוב הזמן. אני מעדיף את האתסטיקה והולך בנעליים, מכנסיים ארוכות, חולצה קצרה (יש גבול, וזה גם לא פחות יפה), ודואג שיהיה לי סוודר או חולצה ארוכה לרגעים קשים במשרד וברכבת).
הגם אתה ירדן? 597180
חוץ מזלמן (שכולם יודעים לאן הגיעו לו מכנסים) אנשים לובשים מכנסים קצרים או ארוכים.
הגם אתה ירדן? 597182
וואלה. שעה וחצי לפני שכתבתי את התגובה אשתי העירה לי על אותה טעות.
הגם אתה ירדן? 597200
נפוצה מדי. ונפוצה אף ממנה ''משקפיים יפות''.
הגם אתה ירדן? 597201
וכן אופנים מתקפלות ומספרים חדות. (שדים סקסיות עוד לא שמעתי)
הגם אתה ירדן? 597208
גם אני לא שמעתי, אבל ראיתי.

הכלים הזוגיים נשגים כנקביים כנראה בהשראת אברי הגוף הזוגיים שמינם נקבה (אזן עין יד רגל ברך) ומקבלים את צורת הזכר בזוג.
יוכרו זוגות חד מיניים. 597210
בעברית מינו של הזוג כמינם של הפרטים המרכיבים אותו.
יוכרו זוגות חד מיניים. 597211
לה וואלה!
חרמפפפפ 597297
מי אתה ומה עשית לירדן? 597296
מכנסיים קצרות? מכנסיים ארוכות? אולי תגיד "מכנס קצר" וזהו?
מי אתה ומה עשית לירדן? 597299
להגיע לעבודה עם מכנס אחד‏1? זו כבר שבירת מוסכמות רצינית (אלא אם כן מדובר על שם אחר לחצאית).

1 בהנחה שאתה לא מאבטח
מי אתה ומה עשית לירדן? 597418
אני בז כמו כולכם לשיבוש "איזה מכנס יפה קניתי", אבל אנחנו צריכים להודות שאנחנו דבקים כאן דווקאית במוסכמה טפשית, גם אם ותיקה. נכון, נכון, כל תקן השפה הוא מוסכמות שבחלקן הן טפשיות, וזכות הותק עומדת להן, אני רק רוצה להצביע כאן על הטפשיות של המוסכמה הספציפית הזו. הרי כמעט כל ההתייחסויות שלנו למכנסיים הן כאל יחידה אחת, אטומית ממש. התייחסות לצד אחד בלבד שלהם מוגבלת לתסריטים נדירים, כמו למשל אצל התופרת שאני רוצה שתקצר לי את המכנס הימני יותר מאת רעהו השמאלי. אפשר בכיף לזרום עם הציבור הנבער, לקרוא לבגד השלם "מכנס", אצל התופרת לומר "שרוול", ואחרי שנכחיד את הצורה "מכנסיים", אפשר יהיה להחזיר אותה לשימוש טוב יותר: "ארזתי מכנסיים. כן, זה מספיק. אני נוסע לארבעה ימים, אבל אני יכול ללבוש את אותו מכנס יומיים."

ו"תחתונים" זה בכלל מוזר. אם "תחתון" זה לא היחידה שקניתי בחנות, מה זה כן? למה בכוח יצרו אבותינו - ולא כל כך מזמן, אני מניח - את הדו-משמעות של "תחתונים"? ומה אני אמור לעשות אם שואלים אותי "ארזת שלושה תחתונים וארבעה זוגות גרביים?", ואני רוצה לענות שמהסוג הראשון ארזתי רק יחידה אחת?

_____
כן, כן, מה שאני אמור לענות זה "את צודקת כרגיל, אני אארוז שלושה".
מי אתה ומה עשית לירדן? 597434
תחתונים ומכנסיים אינם מאותו מקור. מכנסיים הם זוג המכנסים ואילו מתחתונים נשמטה הרישא "בגדים תחתונים"= underwear.
ההגיון שלי אומר לי שבעבר אם לבשת גטקעס וגופיה אז לבשת בגדים תחתונים, ולכן צורת הריבוי.
ארזת שלשה בגדים תחתונים? כן, שני בוקסרים וגופיה.
על כן תחתון אחד הוא לדעתי צורה נכונה ואין כזה דבר זוג תחתונים (אולי בגד מיוחד לתאומים סיאמים).
ואכן בויקימילון מופיעה צורת היחיד בגד תחתון
מי אתה ומה עשית לירדן? 597444
ויקי מילון הוא (היא?) לא בדיוק סמכות לשונית.
ולעניין: תחתונים (לרוב) הם לא "בגדים תחתונים"‏1, אלא "מכנסיים תחתונים".

____
1 מי שזקן דיו כדי לזכור את מלחמת יום הכיפורים ודאי לא התאושש מהטראומה המוזיקלית של אותה מלחמה "שילחי לי תחתונים וגופיות"
Underwear 597454
אני יודע שכך זה היה אפילו בששת הימים,
אני רק מנחש שבמקור המלה ''תחתונים'' כמו המקור האנגלי התייחסה לכלל ההלבשה תחתונה ורק מאוחר יותר (אך די מזמן) יוחדה לחלק הגוף התחתון.
הנקודה שלי היתה שלא נכון להשתמש בזוג תחתונים לציון פריט לבוש אחד כמו זוג מכנסיים.
ידיים קרות- סימן למחזור דם פגום 597124
למעשה, לא חם בקצוות הגוף אלא במרכז הגוף. בעולם אידאלי היינו מסתובבים עם חולצה קצרה ודקיקה וכפפות וחותלות. הייתה תקופה שמצאתי שאצבעותי נוקשות מקור בעוד ששאר גופי שפיר. הפתרון שמצאתי היה להסתובב עם חולצה קצרה וכפפות נטולות אצבעות ( מה שאני קורא ''כפפות צפתית'' מסיבות צבאיות). אני מניח שמבחינה אופנתית זה היה נורא, לפחות כמו מכנסיים קצרים.
ידיים קרות- סימן למחזור דם פגום 597128
להיפך.
זה לא שלא חם בקצוות הגוף אלא במרכז הגוף, כי אם לא קר במרכז הגוף אלא בקצוותיו.
זוהי דווגמא נוספת לקיפוח הפריפריה - כשהגוף מאבד חום הוא מצמצם אספקות לפריפריה, למרות שרוב איבוד החום הוא מהראש. מסקנה: אם קר לך ברגליים (או באצבעות הידיים) - חבוש כובע!
ידיים קרות- סימן למחזור דם פגום 597130
אני מכיר את הגישה הזאת, אבל עדיף לשבת במשרד עם כפפות צפתית מאשר עם כובע גרב.
ידיים קרות- סימן למחזור דם פגום 597131
עדיף לשבת במשרד מחומם היטב.
ידיים קרות- סימן למחזור דם פגום 597132
עדיף לזכות בלוטו.
ידיים קרות- סימן למחזור דם פגום 597143
"רוב איבוד החום הוא מהראש" - האמנם?

לי אמרו פעם‏1 שהגוף מאבד 40% מהחום מהראש, 40% מהטורסו, ו-‏5% דרך כל אחת מהגפיים. עכשיו אני רואה שגם המספרים האלה לא מדויקים, או לפחות לא מוסכמים על כולם, ושיש הבדל בין תינוקות לבין מבוגרים, ובין תנאי מנוחה לבין תנאי פעילות גופנית. בטח יש גם הבדל בין שהייה בתוך המים לשהייה מחוץ למים.
__________________
1. שוויץ קצר: זה היה במסגרת האימונים שלי למשחה מאלקטרז לסן-פרנסיסקו
ידיים קרות- סימן למחזור דם פגום 597147
מה שידעתי הוא שרב חיישני הקור נמצאים באיזור עמוד השדרה. לכן במקום כובע גרב-להוסיף גופיה.
ידיים קרות- סימן למחזור דם פגום 597158
כמובן שעדיף במקום כובע גרב-להוסיף גופיה - אם אתה רוצה לשנות את הקריאה. אם אתה רוצה לשנות את הערך הנמדד - כובע גרב עדיף
קריר ונעים כאן לחלק מהאנשים 133553
מעניין. אני מכיר דווקא את התופעה ההפוכה, כאשר בחורף הישראלי אני מסתדר מצוין ללא חמום (ברוב הימים, בשעות היום), בעוד יוצאי בריה"מ מקפידים לכוון את הטרמוסטט ל27°
נעים לחלק מהאנשים העשירים עם חצר. עצים לפרולטריון! 133639
יש לי יותר מדי חברים אשכנזים שמאוהבים בקיץ בכדי שאוכל לראות קשר בין המוצא לטמפרטורה המועדפת. אבל בעצם, קיץ הוא לא ממש ההיפך מחורף, כך שלא בטוח שצפוי מבחינה סטטיסטית שמחצית מתושבי העולם יאהבו קיץ ומחצית חורף. אם כך, לא בטוח שניתן לייחס חשיבות לשורה הראשונה שלי, ואולי בכל זאת המוצא משפיע על ההעדפה.

לדעתי יש קשר מסוים לתחביבים ולעיסוקים המועדפים: אנשים שאוהבים לרחוץ בים תמיד ישנאו את החורף, למשל. אבל זו תשובה חלקית, כי אולי גם התחביבים נובעים ממשהו אחר? (אחוז החומצה האמינית טריפטופן בחלבוני הגוף, למשל).
אביב! 133774
קיץ לא חייב לכלול ירוק, בחלק נכבד בעולם לדעתי הקיץ הוא בדרך כלל חום אלא אם כמות הגשמים בו גדולה (ואז הוא לא קיץ אלא חורף חלש) או כמו ששמעתי בהרצאה רק לא מזמן, ביערות הגשם יש תקופה גשומה ותקופה יותר גשומה.

אני נהנה מטיולים בצפון גם בקיץ כאשר הכול הופך לחום, החיטה והעשב גם יחד.
מקומות שיש בהם נחלים גם בקיץ ירוק בהם.

לא יודע מה איתך אבל לתחושתי לבריטים בכלל אין קיץ, יש להם גם כן חורף וחורף יותר חורפי. ויכול להיות שזו הסיבה שהם בקיץ יוצאים לחופשה של חודש על מנת להגיע למקום שיש בו קיץ אמיתי.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים