''עטלפי עכו'' 133493
שלא לדבר על ''עטלפי עכו'' מאת בנימין גלאי, ספר עלילתי-בלשי מדהים יענו-לילדים ותת-מוערך שמתרחש בעכו ובחיפה של תחילת שנות החמישים. הספר מערב הרבה את ההסטוריה של תקופת הצלבנים בעלילה, ומאפשר בכך הקבלות הסטוריות מגוונות. אני לא רוצה לפרט מאימת הספוילרים, אבל הקטע בו עמי מגיח עטוי גלימת אבירים וחמוש עשה לי את זה.
יצחק שלו 133536
ב''פרשת גבריאל תירוש'' של יצחק שלו(סופר ומשורר וגם אבא של מאיר שלו), משכנע גביראל תירוש, המורה הנערץ להסטוריה, את תלמידיו ללמוד מן ההסטוריה של הצלבנים ומכשלונותיהם. המורה מנהיג חבורת תלמידים שפורשים איתו מההגנה ומייסדים משהו דמוי אצ''ל- בהשראת הצלבנים.
יצחק שלו 271167
לכבוד יצחק שלו, קראתי את ספרך "פרשת גבריאל תירוש" והתפעמתי ממנו מאוד. כפי שודאי נתכוונת בכתיבת הספר, נקשרתי מאוד לדמויות המרכזיות, ועל כן רוצה אני לדעת האם ישנו בסיס אמיתי לכתיבת הספר. בתחילת הספר כתוב: "כל קשר בין הדמויות בספר לבין המציאות מקרי בהחלט". האם בכך התכוונת לכתוב כי הספר מבוסס על סיפור אמיתי? האם באמת חי גבריאל תירוש פעם? האם היעלמותו המיסתורית באמת הייתה? האם שאר הדמויות גם הן חיו במציאות? ושאלה אחרונה- האם דמות המספר היא באמת אתה? אודה לך אם תענה לי, רחלי
יצחק שלו 271175
אני מסופק אם האייל נקרא במקום בו יצחק שלו שוכן.

בד''כ כשכותבים ''כל קשר בין הדמויות בספר לבין המציאות מקרי בהחלט'' מנסים להגיד בזאת שכל קשר בין הדמויות בספר לבין המציאות מקרי בהחלט.
יצחק שלו 271462
בעוד אני מסכים עם המשפט הראשון שלך, על השני אני חולק.
בד''כ כשכותבים ''כל קשר בין הדמויות בספר לבין המציאות מקרי בהחלט'' מתכוונים שהסופר נטל לעצמו חרות לחרוג מהדוקומנטרי, ושאין לו כל כוונה לפרנס צי עורכי דין שיגנו עליו מפני תביעות דיבה. כאשר ברור לכל שהסיפור בדוי, אין צורך בדיסכלייזמר הנ''ל.
יצחק שלו 271463
העניין הוא ש"ברור *לכל* שהסיפור בדוי" לא מתקיים אף פעם, בגלל המילה המודגשת, אלא בספרים שהז'אנר שלהם דמיוני בעליל (וגם שם זה לא תמיד נכון). אני לא חושב שיצחק שלו פחד מכך שגבריאל תירוש יחזור אחרי כל השנים האלה כדי לתבוע ממנו את עלבונו, ולעומת זאת תמיד קיים החשש שאיזה נודניק ממעלה זרנוגה ג' יחליט שבעצם מדובר על האח שלו, גבי טירוסי, שנראה לאחרונה בשנת תרפפ"ו ליד הפנקס השחור של ספיר ונעלם ללא שוב מאז.
יצחק שלו 271469
טוב, אם הנודניק ממעלה זרנוגה ג' מתעקש: "כאשר ברוך לכל *בר דעת* שהסיפור בדוי"
יצחק שלו 271530
מי זה ברוך?
יצחק שלו 271532
אני לא יודע מי זה ברוך, אבל אתה הולך ומסתמן בתור הנודניק ממעלה זרנוגה ג'
יצחק שלו 271533
בחיים לא. אני זרנוגה א' בנשמה!

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים