חסרות לי קטגוריה 133603
שאולי בעצם יש לה שני חלוקות משנה.

א. מי שיכול להרשות לעצמו לא קונה מותגים (הכוונה לשמות הנוצצים המוכרים) אלא הולך לחנויות אקסלוסיביות שהמוטו שלהם הוא "אם אתה שואל מה המחיר, נכנסת לכאן בטעות". יש להם גם מוטו משני "מי שקונה כאן לא מתעניין במותגים משום שבד"כ בחברה שלו כולם קונים בחנויות האלה". דוגמא לחנות כזו היא רשת החולצות והעניבות הבנלאומית (נשים וגברים) Pink, ויש מקומות הרבה יותר יקרים מהם.

ב. בגדים ונעלים על פי הזמנה מיוחדת. למשל, סנדלרים (לא מתקני נעלים אלא Cobbler שזה היה מקצועו של אחד ה.כ.אנדרסן) שמחיר זוג נעלים אצלם מתחיל מ4500$ )ארבע ספרות). תאריכי ההזמנה נקבעם לא לפי לוח השנה אלא לפי העונות - מנעליך, גבירתי, יהיו מוכנות למדידה ראשונה לקראת סוף הסתיו שיבוא עלינו לטובה. כמובן שכולם מכירים תופרות וחייטי עילית שמכינים בגדים על פי הזמנה, וכל בגד הוא יחיד במינו ומחירו מצריך משכנתא שניה. אך ישנן חנויות הלבשה שתופרים חולצות וחליפות על פי הזמנה, והמחירים גבוהים אבל לא מסחררים. אין להם שם מותגי שמוכר ברבים, אך מביני עניין יודעים במה מדובר מבחינת נוחיות ותאימות הבגד, עמידותו בשיני הזמן וטיב היצור.
חסרות לי קטגוריה 133605
כנראה שאין דברים כאלה בארץ.

בהקשר לסעיף השני ראוי כמובן להזכיר את תופרי החליפות הלונדונים עפ''י הזמנה אישית מיוחדת. ג'נטלמן המכבד את עצמו לעולם לא יקנה חליפה בחנות או, רחמנא ליצלן, בכלבו...
במחשבה שנייה 133609
גם ג'נטלמנים אין בארץ...
מה שגרוע יותר מסנוב זה סנוב במהופך 133610
גם אני שונא בונסים. 133746
מה שגרוע יותר מסנוב זה סנוב במהופך 133862
אתה כל כך ארסי, תיזהר לא לנשוך לעצמך את הלשון.
חסרות לי קטגוריה 133659
יש מעטים.
אני זוכר שבזמנו בתוכנית של גבי גזית (כשהיא עוד הייתה בערוץ הראשון) התארח חייט שמכין חליפות עבור רוב חברי הכנסת. הוא סיפר שיצחק שמיר היה בוחר תמיד רק בדים מתוצרת הארץ והייתה לו העדפה ברורה לכחול כהה, כנראה שכחול מגביה.

כשגבי שאל את החייט מה הוא חושב על החליפה שהוא לבש (מכנסיים וחולצה בצבע המרזה, כמיטב אופנת שנות השמונים, עם עניבה אדומה מפי. וי. סי) החייט פשוט התפקע מצחוק (ביקיות מאופקת) והסביר שמה שגבי לובש זה לא חליפה אלא סתם בגדים שהוא קנה בחנות.
חסרות לי קטגוריה 133637
מה שאתה אומר, בעצם, הוא שחסרה הקטגוריה ''לעולם לא, כי יש לי יותר מדי כסף''.
יש אופציה 133690
''אני לא לובש בגדים''

מה שאתה מתאר זה לא בגדים, זה יצירת אומנות....
יש אופציה 133692
לא יצירת אמנות אלא הצהרת הון :)

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים