מה לא בסדר ב"חומרים אסורים"? 133791
סמל של צביעות, כל הגופים האלה.

גם הספורט ה"נקי", בלי שום כימיקלים, דורש מהספורטאים שרוצים להגיע לצמרת להרוס את הגוף שלהם: מרימי משקולות עם הגב המעוות, רצים למרחקים ארוכים עם שברי ההליכה, מתעמלים עם הסחוסים הדפוקים (ואני בכלל לא מזכיר את המקצועות ה"לא אולימפיים" כמו איגרוף או קארטה).
כמה שברים יש לכדורגלן במהלך הקריירה שלו? ולמה הוא פורש - כי הגיע לשיבה טובה, או בגלל שבר אחד יותר מדי?

מי שכל-כך חשוב לו לנצח עד שהוא מוכן להרוס את הגוף שלו בעוד צורה, יבושם לו.
מה לא בסדר ב"חומרים אסורים"? 133899
הייתי אומר שמטרת האמנה היא למנוע יתרון לא ספורטיבי, ולא להגן על גופם של הספורטאים.
למה היתרון הוא 'לא ספורטיבי'? 133927
מי מונע מהמתחרים להשתמש באותם חומרים?
למה היתרון הוא 'לא ספורטיבי'? 134025
תחרויות ספורט הן, בהפשטה, תחרויות בין המיומנויות (הפיזיות והמנטליות) הדרושות לאותו הענף. סטרואידים הם גורם חיצוני המשפיע על המיומנויות.
למה היתרון הוא 'לא ספורטיבי'? 134059
אם תופיע לתחרות כשאתה מבין היטב את גודל המשימה ובקיא בפרטי הפרטים של הביצוע, אבל לא התאמנת - לא תגיע רחוק. אימונים נועדו לשפר את המיומניות הדרושות לענף. גם סטרואידים.
למה היתרון הוא 'לא ספורטיבי'? 134072
נכון, אך סטרואידים ''משנים'' את המיומנויות הפיזיות שלך. הבעיה היא שקשה למתוח קו ולומר מדוע סטרואידים אסורים, אך ויטמינים למינהם מותרים.
למה היתרון הוא 'לא ספורטיבי'? 134080
אני חושב שהמקום הדי טבעי לקו הוא שהחומר לא יהיה מזיק רפואית. הסיבה היא, פשוט, שההנאה שלי כצופה מארוע הספורט תיפגע אנושות אם אני אדע שהמתחרים הורגים את עצמם בשביל זה.

אז יגידו שממילא תוכנית האימונים של ספורטאי-על במקצועות רבים היא לא בריאה. אם הייתי יודע על פרוצדורה מסוימת של אימון שהיא מאוד לא בריאה, ושיש סיכוי לזהות בקלות שימוש בה, הייתי אולי תומך באיסור שלה. יש להניח שהקו בין חומרים מזיקים ללא-מזיקים הוא לא מאוד חד; אני חושב שהקו בין אימונים מזיקים ללא-מזיקים הוא לאין ערוך יותר מטושטש, ובוודאי הוא פשוט עניין של מידה. בכל מקרה, מידת הנזק לטווח רחוק שאתה יכול לעשות לעצמך באימונים מפרכים - כאלה שבטווח הקרוב ישפרו את יכולתך הפיזית - היא מוגבלת, אני מניח. הנזק האפשרי מסטרואידים ושאר ירקות‏1 הוא עצום.

1 note to myself: מטאפורה לא טובה.
למה היתרון הוא 'לא ספורטיבי'? 134214
אולי ההנאה שלך (אישית) תפגע, אבל יש צופים רבים שזה בכלל לא מפריע להם, והם מוכנים לשלם $59.99 כדי לראות ב- pay per view קרבות אגרוף.
למה היתרון הוא 'לא ספורטיבי'? 134272
האגרוף הוא דוגמה קיצונית לספורט שידוע (במגזר המקצועני שלו) בריבוי של מה שמכונה "חוסר ספורטיביות" (מילא חומרים אסורים, אני מדבר סתם על מכירת קרבות)‏1. מסתבר שיש צופים רבים שזה לא מפריע להם, אבל אנחנו לא יודעים כמה יש שזה כן מפריע להם, ובגלל זה הם נמנעים מלהתעניין באגרוף. השווה את מספר המתעניינים באגרוף למספר המתעניינים באולימפיאדה, למשל, ואם אתה רוצה להעמיק יותר השווה גם את החתך הסוציואקונומי והמגדרי שלהם.

1 שים לב שאני לא מדבר כאן על עובדות, אלא על דימוי ציבורי.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים