איה ושירלי בחוץ 133832
חברי מועצת הרשות השניה החליטו לפסול את התוכנית "יצרים עם איה ושירלי" ", תכנית הסקס בהגשת הדוגמניות שירלי גליק ואיה קרמרמן, שהייתה אמורה לעלות לשידור בערוץ 10.

בהחלטת המועצה נכתב: "אופיה של התכנית והביטויים המיניים הבוטים בתכנית חורגים מתכניות אחרות שהופקו על ידי זכייני טלוויזיה אחרים של הרשות. יצוין כי תכניות אלו לא עסקו במין ובאירוטיקה כנושא עיקרי ויחיד של התכנית, כשם שהדבר נעשה בתכנית זו. שילוב תכנית מסוג זה בשידורי ערוץ ברודקאסט, השייך ומיועד לכלל הציבור, עלול לסגור את הערוץ בפני חלק לא מבוטל של הציבור, וזאת בניגוד לכוונת המחוקק". מערוץ 10 נמסר בתגובה: "זו צנזורה בוטה שאינה הולמת את רוח התקופה בה אנו חיים". Ynet מוסר כי בערןץ שוקלים שידור גרסה מרוככת של התוכנית או הפקת הפקת סידרה חדשה בהשתתפות השתיים.

ואם כבר הטרחתי אתכם עד כאן, אז בג"ץ החליט לפני 3 ימים להרחיב את הרכב השופטים שידונו בעתירת חברת פליי.ט.וי, נציגת פלייבוי בישראל, נגד תיקון לחוק התקשורת האוסר שידורי ערוץ playboy.

רוצים לראות איה ושירלי? YES! 133885
ומי שבכל זאת רוצה לראות את איה ושירלי, יוכל לעשות זאת כנראה בערוץ הלווין YES+

(ובקשת סליחה מנועם שגב על שגנבתי את הכותרת שלו. אבל היא פשוט קולעת)
שירלי על החוף שוב לא תשיר לי 138592
עוד על הדיון בבג"צ,שיהפוך כנראה לעקרוני בשאלת חופש הביטוי כזכות חוקתית,במאמר של משה גורלי‏1
1 מישהו יודע למה השופט ברק,שעכשיו הצטרף לצוות המורחב של 11 שופטים,פסל את עצמו קודם?
שירלי על החוף שוב לא תשיר לי 138601
תקרא בלינק שהבאת - חתנו של כבודו הוא רם לנדס - ראש מחלקת החדשות של ערוץ 10. לפני כשבועיים פנה כבודו לצדדים ושאל אם זה בסדר מבחינתם שהוא יצטרף להרכב. כולם פרט לאחד אמרו שאין להם בעיה ורק עו"ד סמדר בן נתן אמרה שהיא משאירה את הסוגיה לשיקול דעתו של ביהמ"ש.
נימוקיה: "לגופי התקשורת המסחריים כולם יש נגיעה לשאלת המשדרים המציגים נשים כחפץ לשימוש מיני זמין, מאחר שלכולם אינטרסים כלכליים מובהקים, ומשדרים כאלה נתפשים כמגדילי רייטינג ורווחים. עוצמתם של אינטרסים אלה אף גוברת בגופים המצויים בקשיים כלכליים, דוגמת ערוץ 10 וחברת הלוויין 'יס'. רק לאחרונה נמצאה לכך דוגמה, כאשר נפסלה לשידור על ידי מועצת הרשות השנייה תוכנית מין שהופקה בשביל ערוץ 10 ועל פי הפרסומים מתכונתה הבסיסית נלקחה מערוץ 'פלייבוי"'.
אלישבע מה נחמדת,מה יפה אהובתי 138607
תודה.מביך.
אכן ברוב שטחיותי קראתי רק את החלק הראשון של המאמר (ארוך...הבנתי את הענין...עכשיו הפרטים המייגעים...) ואז לינקקתי.‏1

1 איך שהם מרושתים שם באליטות.
הדיאלקטיקה של הפורנוגרפיה 179541
הדיון בבג"צ אמור להערך בעוד כמה שבועות. בינתיים, שתי התפתחויות מעניינות.

1. לפי ידיעות שהתפרסמו לאחרונה, ערוץ פלייבוי יתחיל בשידור תכנים ישראליים, כשישדר תוכנית שבועית המתבססת על קטעים שצילמו צופים.

2. מחקר ונייר עמדה שכתב רם ריבלין, בהנחייתו של פרופ' מרדכי קרמניצר, קורא ליצור הקבלה בין דפוסי צריכת פורנוגרפיה בטלוויזיה לדפוסי שכירת קלטות מווידיאומטים. ריבלין וקרמניצר כותבים כי "הטענה המרכזית היא שגם אם יש לך זכות לצרוך פורנוגרפיה זה לא אומר שיש לך זכות לצרוך אותה בהיסח הדעת" ועל כן תומכים במודל ה"תשלום-לפי-צפייה" כיוצר הקבלה לשכירת קלטת.

בין השאר מציע נייר העמדה להחליף את הסעיף הפלילי "פרסום והצגת תועבה", ולהגדירו כ"ביטויים פורנוגרפיים אסורים". הגישה העומדת בבסיס העמדה היא ש"פורנוגרפיה" ו"תועבה" אינן נרדפות. לדברי קרמניצר, המושגים מעורפלים ואינם ברורים, אם כי ברור שתועבה הוא מושג הנושא מטען שלילי. העמימות אינה מתיישבת עם המטרה הראשונית של חוק פלילי, שאחד מהעקרונות היסודיים הוא שאיסורים פליליים צריכים להיות ברורים ולהוות תמרור אזהרה לציבור. "כשאתה אומר שאסור לפרסם פרסום תועבה - בעצם לא אמרת כלום", אומר קרמניצר.

"הניסוח של העבירה של פרסומי תועבה נוסח באמצע המאה ה-‏19", אומר ריבלין. "היום כבר לא ברור עד כמה רגשות הציבור צריכים לקבל הגנה בחוק, וגם לא ברור עד כמה המוסר הציבורי מתנגד לפורנוגרפיה בהיבט השמרני. היום יותר מתמקדים בהיבטים שמאפיינים שיח מודרני על פורנוגרפיה, בעיקר בשאלות של חופש הביטוי וביקורת פמיניסטית".

"הארץ": http://www.haaretz.co.il/hasite/pages/ShArt.jhtml?it...

המכון הישראלי לדמוקרטיה: http://www.idi.org.il/hebrew/seventheye/news.php?nid...
הדיאלקטיקה של הפורנוגרפיה 202656
בג"צ בהרכב 11 שופטים אישר את שידורי פלייבוי.
הדיאלקטיקה של הפורנוגרפיה 300932
Yes ו-HOT נקנסו בשל שידור סרט פורנוגרפי (ולא רק כזה שנחשב אירוטי) בערוץ פלייבוי. Ynet: http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3086076,00.h...
הדיאלקטיקה של הפורנוגרפיה 301106
מילא סרט פורנו, אבל השאלה "האם מותר לבלוע זרע" בחידון לילדים היא באמת שיא חדש (אגב, מה התשובה?).
הדיאלקטיקה של הפורנוגרפיה 301120
מותר, אבל אסור לקחת לריאות.
הדיאלקטיקה של הפורנוגרפיה 301147
תלוי אם הזרע כשר.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים