היטלר - ימח שמו וזכרו? 1354
זו פעם ראשונה בהסטוריה של העיתונות הכתובה שבה אמור להבחר "איש המאה" (וזאת בניגוד ל"איש השנה"), וכבר הכניסו עצמם עורכי שבועון "טיים" למלכודת כפולה; מצד אחד אין זה ברור איזה קריטריון מרכזי אמור להשפיע על בחירה זו (האם אמור "איש המאה" להיות האדם שהשפיע באופן החיובי או השלילי ביותר
על המאה העשרים?), ומצד שני פתחו עורכי השבועון את המשאל לקהל הרחב, על כל המשתמע מכך.
צודק מר קננגיסר בנימוקיו, אך יחד עם זאת צודקים אלו הרואים בשאט נפש את "ניצחונו" של היטלר, לשמחתם ליבם של תומכיו הגזענים השונים בעולם.
הפתרון היחידי למצב זה הנו בחירת שני "אנשי מאה", על הבסיס הדואלי של טוב ורע.
במידה ויוכנס שיפור שכזה יוכלו משתתפי השאלון היהודים ברחבי העולם ללא כל בעיות לבחור בהיטלר בתור האיש הרע של המאה, ואולי על ידי כך יוכלו לבחור באיש אחר בתור האיש הטוב של המאה, ולאו דווקא במר רבין המנוח, בחירה שיותר מכל העידה על מצוקתם הגדולה של משתתפי השאלון היהודים ברחבי העולם.
למותר לציין כי פיתרון זה הנו לא פחות בעייתי ומגוחך מהמצב הקודם, אך זהו אולי הסולם היחידי שבאמצעותו יוכלו כל מטפסי העץ הגבוה לרדת ממנו במצב סביר, ובמיוחד עורכי אותו שבועון.
הלקח הנלמד מסיפור זה הנו שהשבועון "טיים" אינו שבועון ביינלאומי רציני, כי אם שבועון אמריקאי המתאים לרמת קהל היעד במקום המכונה ארה"ב, (ויפה עשו הקוראים אשר כבר הגיבו בכוון זה).
בכבוד רב
אלכסנדר מאן

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים