סופרים בולטים שכתבו ספרות קלה 135525
ישנם כמה וכמה דמויות בולטות שידוע שכתבו ספרי ספרות קלה .
פטריק קים האלמותי נוצר בידי אדם בשם גלעד מורג שהוא היום מרצה וחוקר ספרות עברית בארה"ב וידוע במאמרי המחקר שלו על סופרים כמו עמוס עוז וא. ב. יהושע . מסופקני עם משהו ממאמרי הביקורת המלומדים שלו היגיע אפילו לעשירית האחוז של ההצלחה וההשפעה ואריכות הימים של פטריק קים. גילעד מורג הנ"ל יצר עימי קשר לאחר הפירסום של הספר "מטרזן ועד זבנג" אולם נראה שהיו לו מחשבות שניות שכן הוא סירב לענות לאי מילים שלי לאחר אותה התקשרות ראשונית . מי יודע אולי נרתע מהרושם שהדבר יעשה על עמיתיו חוקרי הספרות המכובדים?
סופר ידוע נוסף שכתב פטריק קימים היה עמוס אריכא שכתב גם את סדרת "פרשי הגליל ".גם אייל מגד כתב מערבונים שונים אם כי לדבריו ( לאחר ראיון טלוויזוני שבו השתתפנו יחד שבו הוצג כסופר פטריק קים) הוא דווקא לא כתב ספרי פטריק קים בניגוד למה שנהוג לחשוב.בתוכנית ישנה של "לילה גוב " הוא הוצג כמחבר חוברות סדרת "מצ'יסטה " וגידי גוב קרא בהנאה מחוברת כזאת שהתחקירנים מצאו בביתו של מגד קטעים עסיסיים למצלמה ומגד הנבוך התפתל לפני המצלמה כאשר חטא הנעורים שלו הוצג לפני הצופים . בכל אופן לא היה לו על מה להיות נבוך אותה חוברת מצ'יסטה לא נכתבה בידי אייל מגד אלא בידי אדם בשם יעקב דנצינגר . ( ואם אתם חושבים שזה מוזר אז תידעו שיש שני אנשים שונים , אחד מהם עיתונאי ידוע מאוד שכל אחד מהם מייחס לעצמו חוברת "דן-טרזן " שבה איש היער הישראלי לוכד את הפושע הנאצי איכמן ומביאו למשפט בישראל )
מנכ"ל הטלוויזיה לשעבר אריה מקל כתב כנראה כמה וכמה ספרים כאלה ( אם כי עדיין לא הצלחתי לזהות אותם משום מה )וכמוהו כתבים שונים של גלי צה"ל בעבר.
הבעלים של הוצאת "אסטרולוג " אלישע בן מרדכי היה סופר בולט מאוד של ספרות קלה. .
וכמובן חתן פרס ישראל השנה אהרון אמיר יצר את סדרת טרזן מאריכת הימים ביותר בעברית בהוצאת הקרנף , שלה כתבו עמוס קינן , שמעון צבר ורבים אחרים מהתנועה כנענית . בזמן שמחבר ספר ההגיגים הפילוסופי "החיים כמשל " פנחס שדה היה המחבר הפורה ביותר בעברית אי פעם של סיפורי קומיקס כולם עבור מגזין "הארץ שלנו". ולאחרונה מישהי מסרה לי שגם יורם קניו היה המעורב בכתיבת ספרים כאלה אם זה נכון אינני יודע .
אם מישהו מכיר סופרים ידועים נוספים שכתבו ספרים מעין אלה הוא מוזמן להציג את שמותיהם .
סופרים בולטים שכתבו ספרות קלה 135526
וישנה גם שמועה שיוסף מונדי המחזאי כתב ''סטלאגים'' ושמועה מעניינת אף יותר שמחזאי אחר בשם חנוך לוין כתב סטלאגים בצעירותו . בהתחשב בתכנים של מחזותיו המאוחרים שאינם שונים בהרבה מאלה של הסטלאגים ,לא אתפלא אם זה נכון.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים