חבל שהמאמר כל-כך שטחי. 135693
אין לי שום בעיה עם מאמרים מגמתיים, אבל לטעון שהאירופים מונעים מ'שנאת אמריקה' לא רציונלית ולא מוצדקת זה ממש לא ניתוח עמוק של מהלך ההתנגדות למלחמה בעיראק.

יש לי תחושה חזקה שבשנות החמישים נכתבו מאמרים מסוג זה כדי להשתיק את הביקורת על המקארתיזם, ובשנות הששי0 - כדי להשתיק את הביקורת על מלחמת ויאטנאם.
לא לכל דבר יש סיבות רציונליות 135702
קודם כל, זה מאמר עמדה, ולכן אני לא כל כך מבין את הבקורת שלך.

חוצמזה, אני בהחלט מסוגל להבין טענה שאומרת שהשנאה האירופאית לארה''ב לא נובעת ממניעים רציונליים. האירופיים (ובעיקר הצרפתים) חשים התנשאות עמוקה כלפי כל מי שהוא ''ברבארי'', זר, אמריקאי ורדוד או איך שלא תרצה לקרוא לזה. אנשי רוח צרפתיים מגנים את אמריקה והאמריקניזם בכל לשון אפשרית, קודם כל מתוך מניעים של הערצה עצמית ולאומית.

מה גם שלפטור את אירופה ממניעים אינטרסנטיים וקטנים נראה לי מוגזם למדיי, ויוכיח הנשק הצרפתי שמתחיל להתגלות בהמוניו בעיראק, באיראן ובשאר מדינות שוחרות שלום באזור.
לא לכל דבר יש סיבות רציונליות 216380
"האירופיים (ובעיקר הצרפתים) חשים התנשאות עמוקה כלפי כל מי שהוא "ברבארי", זר, אמריקאי ורדוד או איך שלא תרצה לקרוא לזה"
מאיפה הנתונים? 'משפחת סימפסון'?
לא לכל דבר יש סיבות רציונליות 217541
הצרפתים כמעט ולא יודעים אנגלית.
לא לכל דבר יש סיבות 218401
אין לי נתונים רשמיים, אבל יצא לי לשוחח עם הרבה אמריקאים שביקרו/חיו באירופה, וכולם מדברים על ההתנשאות האירופאית ותפיסת האמריקאים כגסי-רוח חסרי-תרבות. לחבר אמריקאי שגר בגרמניה במשך שנה יעצו לומר שהוא מקנדה, ולא מארה"ב; כנ"ל עם חבר שבילה זמן בצרפת.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים