אירופה יחד עם האיסלאם ?? 135779
הרעיון שאירופה והמוסלמים ייצרו חזית נגד אמריקה הוא מגוחך.
אירופה היא בעלת ברית הדוקה ביותר של ארה''ב. רק בגלל העוצמה והטבעיות של הברית הזו, ההסתייגות של אירופה מהמלחמה בעיראק מפתיעה בעוצמתה.
אבל עדיין, מכל בחינה, אירופה קרובה עשרת מונים לאמריקה יותר מאשר למוסלמים.

צריך לראות את אירופה כבעלת ברית יותר חזקה לאמריקה, מאשר הייתה מדינה כלשהי בעלת ברית של מדינה אחרת אי פעם בהיסטוריה. פשוט כי מדובר בשני גורמים שאין סיכוי של אחד למיליון שתפרוץ ביניהם מלחמה.
אירופה יחד עם האיסלאם ?? 135783
קשה לי להחליט אם התגובה שלך היא כנה ואתה באמת מאמין בדברים, או שזוהי פרובוקציה.
קודם כל, תמיד יש סיכוי לפריצת מלחמה, גם בין הידידים הקרובים ביותר - במונחים של אינטרסים גלובליים כמובן.
מעבר לכך, אירופה היא יבשת המצויה בתהליך עמוק של שינוי. מנקודת מבט היסטורית התמזל מזלנו לחיות בתקופה בה השינויים ההיסטוריים מתרחשים ממש לנגד עינינו, ואנחנו לא קוראים אותם רק בספרים שנכתבים אחר כך.
השינוי העיקרי הוא שילוב של שני דברים:
1. תמורה דמוגרפית קיצונית, במסגרתה יורד שיעור הנוצרים ועולה שיעור המוסלמים, וזאת עקב היקפי הגירה גדולים וירידה בריבוי הטבעי של הנוצרים.
2. תפיסה פוליטית פציפיסטית שלטת, על-פיה בשל עברה העקוב מדם של אירופה יש להתנגד לכל מלחמה באשר היא, כמובן בהתאם לאינטרסים כאלה ואחרים.
שני הדברים ההלו יחד יוצרים בחלקים גדולים של אירופה הוויה פוליטית שלטת שבהשאלה לישראל נעה בין "גוש שלום" לבין "מרצ". וחשוב לציין: תנועות שמאל קיימות בכל מקום בעולם, גם בארה"ב. אירופה המערבית היא המקום היחיד בעולם שבו תפיסות שמאליות דוקטרינריות השתלטו על השיח הציבורי והפוליטיקה גם במדינות הנשלטות ע"י ממשלות "מרכז" ואף ימין.
הפגנות ההמונים ברחבי אירופה, הנשלטות בעיקר ע"י צעירים עטויי כאפיות וצעירות בכיסוי ראש מוסלמי, הפסיקו כבר מזמן להיות קוריוז של מיעוט שולי, והפכו לתנועה סוחפת המגבשת את סדר היום הפוליטי של היבשת ומסכנת את מעמדם של מנהיגי שמאל שבחרו לסטות מהדוקטרינה הזאת, כמו טוני בלייר.
זהו כמובן ניתוח מאד קצר ולא מספק של הנושא, אבל הוא מספק חומר למחשבה באשר ל"קרבה" האידאולוגית שבין אירופה וארה"ב.
אירופה יחד עם האיסלאם ?? 135799
מלחמה בין שתי מעצמות קרובות יכולה להיות רק "במונחים של אינטרסים גלובליים ?
מלחמה כפי שהייתה במהלך כל ההיסטוריה היא עם פצועים והרוגים, דם ואש ותמרות עשן. לא "במונחים של אינטרסים גלובליים".

העובדה היא שמלחמה כזו לא יכולה לפרוץ, בשום תסריט דמיוני, בין אירופה לארה"ב, בעוד שניתן בהחלט לדמיין אותה מתנהלת בין מדינות האיסלאם לאירופה, בנסיבות מסוימות (כמו במלחמת המפרץ I)
אירופה יחד עם האיסלאם ?? 135806
1. "מונחים של אינטרסים גלובליים" מתייחס לידידות בין מדינות. כלומר: כשאומרים על מדינות שהן "דידות" אין הכוונה ליחסי רעות כמו בין אנשים אלא לידידות במונחים של אינטרסים גלובליים. למשל: ארה"ב וישראל הן ידידות כיוון שהן רואות דמיון גדול בין האינטרסים והערכים הבסיסיים שלהן.
2. עדיין קשה לי להאמין שאתה באמת מתכוון למה שאתה כותב, שמלחמה בין ארה"ב לאירופה לא יכולה לפרוץ גם בתסריט הדמיוני ביותר. להזכירך, צרפת וגרמניה, שהיחסים ביניהן הדוקים כיום כמעט כמו בין שתי דמויות בסרט פורנוגרפי, היו עד לפני כ-‏60 שנה אויבות בלב ובנפש, ונלחמו ביניהן הלכה למעשה (בעצם, קשה לומר שצרפת נלחמה, אבל גרמניה כן). האם זה כל כך דמיוני? זה כבר קרה.
אירופה יחד עם האיסלאם ?? 135811
נראה לי שיש עדיין יותר דמיון בין האינטרסים והערכים הבסיסיים של ארה"ב ואירופה מאשר שבין ארה"ב וישראל.
בכלל, עד כמה שידוע לי, ישראל עדיין לא החליטה מה האינטרסים והערכים הבסיסיים שלה.

יש לך אולי נתונים מספריים לגבי כל המגמות שאתה מתאר באירופה - כמה מוסלמים יש במדינות אירופה? עד כמה היו באמת הפגנות המונים שהגורם הדומיננטי בהם הוא צעירים בכאפייות? האם ההפגנות האלה הביעו תמיכה בסדאם או שרק התנגדות למלחמה?
נראה לי שאתה קצת נסחף בתיאור של ה"איסלאמיזציה" של אירופה.
אירופה יחד עם האיסלאם ?? 135822
by the year 2015 the majority of the big european cities will be moslim.
that's more than 16 million people.

in holland the most common name for babies born in big cities is mohammad.

i've witnessed the anti-wardemonstration in amsterdam
the majority were "merez" type europeans but the loudest were arabs (esp morrocans) who shouted anti america and israel slogans in arabic and carried palestinian flags.

you can see it as a sort of poetic justice:
the europeans got rid of the jews only to get moslims who are much much worse.

one of the main reasons france and belgium are so pro iraq is that they are afraid of their moslim-arab minori, i mean majority.

make no mistake boaz, the problem is already here and it will get worse.

Can I have numbers and links, please? 135826
Can I have numbers and links, please? 135852
can you read dutch?

i know all this from reading alot of dutch websites and newspapers.
actually it's enough to just take a walk down big city streets to see it.

i've read somewhere that the average amount of children per family in amsterdam is
1.1 for dutch families
2.5 for turkish families
3.4 for morrocan families

add to that the fact that many turks and morrocans bring their brides from their homeland and you have a demographical time bomb.
Can I have numbers and links, please? 135858
לפי אתר ה-CIA, בהולנד 4.4% מוסלמים נכון ל-‏1998, בצרפת 5-10%, בגרמניה 3.7%, בארה"ב פחות מ-‏4%.
חיפוש קצר בגוגל העלה אתרים נוספים עם מספרים מדוייקים, אם כי אני לא יודעת עד כמה כל אחד מהם מהימן.
למתקשים בחיפוש:
תודה! 135863
Can I have numbers and links, please? 136185
צריך לבדוק כמה מ%4 המוסלמים האמריקאים הם שחורים שחזרו בתשובה לאיסלם או אימצו להם סוג מסוים שלו וכמה הם עולים חדשים מארצות ערב.
Can I have numbers and links, please? 136189
הניחוש שלי הוא של-CIA אין מספר מדויק כי אף אחד לא יודע באמת איך לספור מהגרים לא-חוקיים, שכידוע מתחמקים מלמלא את טפסי מפקד האוכלוסין או מלהופיע ברשומות אחרות (מס הכנסה וכיו"ב). רוב המהגרים הלא-חוקיים הם דרום אמריקאים, והניחוש שלי הוא שהמהגרים מארצות ערב נמצאים גם הם שם בתחום האפור של החישובים הדמוגרפים.
על השחורים המתאסלמים אני לא יודעת הרבה - נדמה לי שהתופעה נדירה הרבה יותר משנדמה לנו, כיוון שאלו שמתאסלמים נוטים להיות מאוד "רעשנים" ולמשוך הרבה תשומת לב בלי פרופורציה למספרם האמיתי, אבל זו באמת רק תחושת בטן בלתי מבוססת. הניחוש שלי הוא שרוב המוסלמים בארה"ב הם מהגרים ממדינות ערב.
אירופה יחד עם האיסלאם ?? 135970
לצערי אני לא מגזים כלל וכלל.
אני מעריך שעד שנת 2020 אוכלוסיית אירופה תמנה כ-‏20 אחוז מוסלמים - לא כולל טורקיה.
זה עדיין לא רוב, אבל זו קבוצה בעלת השפעה פוליטית משמעותית ביותר.
אירופה יחד עם האיסלאם ?? 135981
רבים מאוהבי איכות הסביבה מאמינים שקצב הרביה האנושי הוא אחת הבעיות העיקריות שיש להתמודד עמה. נדמה לי שהנתונים שאתה מציג כאן, בנוסף לקסנופוביה האירופאית, עשויים להוביל לתוצאה מיוחלת מבחינתם: חוקי הגבלת ילודה.
אירופה יחד עם האיסלאם ?? 135985
חשוב לנצל את ההזדמנות בכדי להדגיש: כל דיבור על דמוגרפיה, שיעורי ילודה ורבייה עלול להיתפס מיד כגזענות מן הסוג הגרוע ביותר. יש לזכור: הבעיה עם המוסלמים היא לא שיעורי הילודה שלהם או מספרם באוכלוסייה, אלא תרבותם והביטויים הפוליטיים שלה. כאשר בני אדם מולידים הרבה צאצאים, אבל אחר כך אלה מחונכים לשנאה של כל אדם שונה, וחלקם אף מחונכים להרוג את עצמם ולרצוח אנשים אחרים - זו הבעיה האמיתית. אילו כל המוסלמים היו גדלים להיות בני אדם שוחרי שלום ומועילים לסביבתם (פטרוני ככל שזה נשמע) אז לאיש לא היתה בעיה עם מספרם באוכלוסייה.
אירופה יחד עם האיסלאם ?? 135986
אני לא מצפה שמישהו באירופה יציג זאת, חלילה, כמשהו נגד המוסלמים. סתם דאגה לעתיד העולם, אינטרס ''ירוק'' מובהק, הצעד המתבקש הבא בשמירה על איכות הסביבה, וכו'. בין השורות, כל אחד יבין בדיוק את מה שהוא רוצה להבין, ובפרט על איזו סביבה רוצים לשמור.
אירופה יחד עם האיסלאם ?? 135988
''הבעיה עם המוסלמים היא לא שיעורי הילודה שלהם ... אילו כל המוסלמים היו גדלים להיות בני אדם שוחרי שלום ומועילים לסביבתם (פטרוני ככל שזה נשמע) אז לאיש לא היתה בעיה עם מספרם באוכלוסייה.''

למשל, רובם המוחלט של החרדים בישראל גדלים להיות בני אדם שוחרי שלום (שאפילו לא מתגייסים) ומועילים לסביבתם (תורמים לעניים, מתפללים לשלום הציבור,...), ועדיין, יש בעיה למספר גדול של אנשים אם מספרם באוכלוסיה.
אירופה יחד עם האיסלאם ?? 136006
טוב, ברור שזה לא רציני. החרדים הם אולי שוחרי שלום (?), אבל להתייחס אליהם כאל "מועילים לסביבה"? אם החרדים היו מתגייסים לצבא, עושים מילואים, עובדים ומשלמים מס הכנסה (הגדרה מינימלית לאזרח ישראלי שמועיל לחברה), הייתי מקבל בברכה את המינוח שלך.
אירופה יחד עם האיסלאם ?? 136008
הגדרת התועלת לסביבה שלך היא מאד סובייקטיבית. החרדים ברובם מתגיסים לצבא בהתאם למדיניות הגיוס של המדינה, עושים מילואים כשהצבא קורא להם, משלמים מס הכנסה בהתאם להכנסתם ועובדים או לומדים בהתאם ליכולתם הכלכלית.

בכל מקרה, האם היהודים באירופה היו שוחרי מלחמה או לא מועילים לסביבתם? איזה מלחמות מחרחרים הערבים בישראל?
אירופה יחד עם האיסלאם ?? 136029
אם תענה בכנות על שתי השאלות שבתגובתך תבין את ההבדל בין היהודים באירופה של שנות השלושים לבין המוסלמים באירופה של ימינו.
אירופה יחד עם האיסלאם ?? 136040
השאלה שלי היא לא על היהודים בשנות השלושים או המוסלמים של ימינו, אלא על האירופים אז והיום, או, אם מותר לי לצטט אותך, ''... אז לאיש לא היתה בעיה עם מספרם באוכלוסייה''. אני מנסה להראות שהבעיה של חלק מהאנשים לא נובעת מחרחורי מלחמה או מתועלת לסביבה, יהיו מה שיהיו, אלא מהשוני שלהם, והשנאה לשונה של חלק מהאנשים.
אלמנט נוסף לשינאה 136080
פרט לאלמנט השוני המוביל לשינאה ישנו גם אלמנט שינוי הסטטוס-קוו. רוב האנשים מעדיפים מציאות אחידה שאינה משתנה עם הזמן.
כאשר ישנו חלק מסויים בעם ולא משנה עד כמה הוא עויין/פרזיטי/וכו' המתרבה במהירות גבוהה מזו הנהוגה ו/או הנחשבת כנורמלית תעלה רמת השינאה לאותו חלק במקביל.

ציבור יכול להיות מאוד סובלני לחלק זר ושונה שבקירבו כל עוד חלק זה "מתנהג" כמו שצריך מבחינת הסטטוס-קוו.
אירופה יחד עם האיסלאם ?? 136257
לא צריך לפעול בהגבלת הילודה נגד המוסלמים בלבד בכדי לשמור על רוב נוצרי. אפשר פשוט להגביל את הילודה לילד אחד ‏1 או שניים לאישה מכל מגזר ובכך לשמור על האחוזים הנוכחיים פחות או יותר.
ד"א בארץ המועצה לדמוגרפיה נחשבת לגיטימית לדעת חלקים נכבדים בקרב האוכלוסיה. הנחה על פי הרגשת הלך הרוח.

1 האופציה המועדפת
אירופה יחד עם האיסלאם ?? 136262
דיון 1275
אירופה יחד עם האיסלאם ?? 136134
לפי הנתונים שנגה הביאה, המוסלמים הם משהו בסגנון של 5-7% מאוכלוסית אירופה. האם יש איזושהו נתון שעליו אתה מבסס את ההערכה שעד 2020 הם יהיו 20%, או שזה על סמך "תחושת בטן"?

דרך אגב, בכלל לא ברור איזה חלק מתוך האוכלוסיה המוסלמית באירופה הוא בעל מודעות לאומית/דתית חזקה ואיזה חלק רק רוצה להשתלב בתרבות האירופית.
צריך להבין שבניגוד למוסלמי שחי בישראל, מוסלמי יכול לחיות באירופה מבלי להרגיש כל יום את משא המאבק בין
התרבויות על כתפיו.

"תחושת הבטן" שלי היא שכל הטענות שלך לגבי אירופה מוגזמות.
אירופה יחד עם האיסלאם ?? 135941
מעניין למה אתה לא מסייג את עצמך ואומר למשל-"מלחמה נגד האיסלם הקיצוני". האם זה עד כדי כך מסרבל את הניסוח? או שמא אתה פונדמנטליסט ו\או קיצוני בתפיסותיך?
אירופה יחד עם האיסלאם ?? 135969
אני שמח ששאלת את השאלה הזאת.
אכן, תמיד הקיצונים הם אלה שיוצרים את הבעיה. מרבית בני האדם רוצים רק לחיות, לעבוד, להתפרנס ולהעביר את ימיהם בשקט.
מלחמות הן תמיד תוצאה של קיצוניות כזאת או אחרת.
הטענה שלי היתה, כבר במאמרי מסוף 2001, שהאיסלאם כתרבות מכיל את מצע הגידול שמאפשר לקיצוניות האלימה לפרוח ולשגשג. ברור שמתוך מאות מיליוני המוסלמים לא צריך יותר מאחוזים בודדים שיעשו צרות הלכה למעשה בכדי שנלך כולנו לאבדון. אני לא יודע כמה אנשים צריך בכדי להפעיל פצצה גרעינית, אבל ברור שלא יצטרכו לעשות קודם כל סקר בקרב כל המוסלמים בעולם בכדי לבצע זאת.
קראתי מאמר בכתב העת Time לא מזמן שנכתב ע"י מוסלמי תושב בריטניה. הוא טען שם שלמעט שיוכו הדתי אין שום דבר מוסלמי שמאפיין אותו, אך בכל זאת הוא מוצא את עצמו ניצב היום בשדות תעופה ובתחנות גבול מתויג כ"מוסלמי" ועל כן כמקור סכנה אפשרי. כבן אדם הוא אכן צודק, וניתן להזדהות אתו; אך מה לעשות שפיגועי טרור היום בעולם מבוצעים כמעט לחלוטין ע"י מוסלמים, ולכן גם מוסלמים כמוהו, שלא עשו דבר רע, נאלצים לסבול. ולא זאת בלבד, אלא שאותם טרוריסטים טוענים שהם מבצעים את מעשיהם בשם האיסלאם ובכדי להגן על כבודם של דתם ותרבותם. לפני שהם יוצאים למשימה הם מצלמים צוואה בה הם מקריאים מפסוקי הקוראן.
ייתכן ובעוד מאות שנים יסתכלו היסטוריונים על תקופתנו ויגדירו אותה כ"ימי החשכה" של האיסלאם. ייתכן שעד אז תתהפך התרבות האיסלאמית על פיה ותהיה לשוחרת שלום. עלינו נגזר להתמודד עם פניה המכוערות, ויש להכיר בכך.
הממממ... 136234
יש גם טרוריסטים באסקים, אירים, יפנים ואפילו מחתרת יהודית.
אותו אחוז של המוסלמים התומך בפעולות קיצוניות אינו מספיק גבוה כדי שהתיוג של כל מוסלמי כקבוצת סיכון יהיה מוצדק.
ומה עם כנופיית הטרור 136236
הכלכלית/חברתית (כלומר אנטי חברתית) שהשתלטה על המדינה, בקולות העם, שמבצעת בחסות המלחמה את פיגוע הטרור החברתי הגדול ביותר במדינה? האם תוצאות הבחירות מצדיקות את תיוגו של כל ישראלי כקבוצת סיכון?
הממממ... 136238
הטרוריסטים הבסקים-אירים-יפנים-יהודים לא מייצאים את המאבק שלהם לחו''ל.
הממממ... 136263
אבל כמו שיזהר כתב, המוסלמים הם אלה שביצעו 99% מחטיפות המטוסים, ולכן כשמדובר בביקורת בשדות-תעופה (ועל זה הוא דיבר), קיימת הצדקה לוגית מלאה להתמקדות במוסלמים, בדיוק כפי שישנה הצדקה להתמקדות בגברים או בקבוצת גיל מסויימת. הנסיון להיות PC הגיע בארה"ב לממדים מגוחכים, ומדי פעם מראים בעיתונים כיצד עיכבו במשך חצי שעה קשישה פרוטסטנטית ממסצ'וסטס, אבל נתנו לחבורה של חמישה צעירים ערביים לעבור, בשם ה-PC וכדי שהמאבטחים לא ייחשדו ב-profiling.
הממממ... 137413
כן, אבל מצד שני הם לא מתביישים למנוע כניסה מישראלים כמו ברי סחרוף, ריטה או אפילו השר מופז, בגלל ארץ הלידה שלהם.
מה שמזכיר 137467
בערך חודשיים אחרי ה11.9 עיכבו שומרים ארה"בים בשדה תעופה (בארה"ב) סגן שר ישראלי (דתי) שנשא עמו דרכון דיפלומטי והחרימו לו סיכה שמשמשת לבדיקת רמת סוכר (הוא חולה סכרת). קישור אין.
ברי סחרוף? מה לא בסדר עם איפה שהוא נולד? 137480
ברי סחרוף? מה לא בסדר עם איפה שהוא נולד? 137492
הם מסרבים גם לטורקים.
(הידעת כי ברי סחרוף הוא יליד טורקיה?)
ברי סחרוף? מה לא בסדר עם איפה שהוא נולד? 137496
וואלא?
ואחר כך הם מתפלאים שגם הטורקים מסרבים להם לכל מיני דברים.
וסופית, איך קותבים תורכי: תורקי? טורכי?
הממממ... 137481
מעניין. עם זאת, אני יכולה להבין את זה - הרי ערבים אזרחי ישראל ביצעו בעבר פעולות טרור, ועל פניו, גם ריטה או מופז הם ערבים אזרחי ישראל. זה לא שאני חושדת שריטה תיכננה לחטוף מטוס, אבל אני בהחלט מבינה את ההגיון האמריקאי במקרים הנ''ל.
סליחה, ומה את? רוסיה אזרחית ישראל? פולניה אזרחית ישראל? 137490
לתומי חשבתי, שכולנו ישראלים אזרחי ישראל.

באשר לריטה, אולי היא תכננה לבצע נפילת התאבדות על הבמה...
סליחה, ומה את? רוסיה אזרחית ישראל? פולניה אזרחית ישראל? 137501
נו באמת, רק חיכיתי לאלמוני שיבוא עם דגל הגזענות. כל שכתבתי, וקרא לאט שוב את הודעתי הקודמת, הוא לא שאני רוצה להרוג את כל הערבים ואשתך בראשם, אלא שאני *מבינה* את האמריקאים ואת הטעות שהם ביצעו באבחנה בין יהודי יליד טורקיה לערבי יליד יפו.
קראתי לאט, ושוב 137794
"ועל פניו, גם ריטה ומופז הם ערבים אזרחי ישראל".
על פניו של מי?
לא חשדתי בך שאת רוצה להרוג את כל הערבים, אבל מה שמשתמע מדבריך הוא של"יהודי" שבין ארץ המוצא לאזרחות, אין כל משמעות, וברוח זו כתבתי גם את הכותרת להודעתי הקודמת.
האם את אומרת שהתרבות בה נולד אדם היא שקובעת את מוצאו, (ואם נלך עם זה רחוק נגיע למסקנה שבין הישראלים יוצאי המערב/תרבות המערב והישראלים יוצאי הארצות הערביות* אין שום קשר זולת איזו הכללה מלאכותית, וזה מה שעשה לי כנראה את אי הנעימות מקריאת הודעתך), או שהאמריקנים הם אלה שלדידם זה כך? מהאופן שבו ניסחת את דבריך, נשאר מקום לפירושים.

*אגב, איראן אינה ארץ ערבית, עד כמה שידוע לי.
קראתי לאט, ושוב 137797
אולי כדאי שגם אתה תנסח ברור את דבריך.
לא ברור ממה אתה בדיוק נעלב בדבריה של נגה.

האם עצם הרעיון שמישהו יכול להשוות בין אישתך לבין אשה שנולדה בארץ ערבית והיא מוסלמית מעליב אותך? למה?
קראתי לאט, ושוב 137807
לא מעליב אותי בכלל, ובכל זאת מעורר תחושה לא נעימה.
אולי תחושה זו תיעלם כאשר נגשים את האוטופיה של "מדינת כל אזרחיה". כרגע, מה שחשבתי למצוא בדבריה (שעובדתיות לא מצאתי בהם ולכן ביקשתיה לחדד) הוא איזה כיתתיות מסויימת, דבר שאני *נתקל* בו אצל סוג מסויים של אחי האשכנזים, המנערים חוצנם מ"הערבים היהודים" ("עראברס" בלשון דוברי היידיש מן היישוב הישן) וזו נקודה כואבת לי משום האינטונציה שבדבריהם, שהיא לא פחות גזענית משל הכהניסטים ששייכות להם אתה מנסה לרמוז לגבי, ואין לכך כל בסיס.
אני לא מדבר פה על קיפוח, ולשתי העדות יש מחסומים של התנגדות אחת כלפי השניה. אני מדבר מתוך ניסיון של אחד שניסה לשבור מחיצות וגילה שבמקומות מסויימים התהומות בין העדות עדיין חזקים משהיו.
לא קראת לאט 137818
ה א מ ר י ק א י ם. אני מבינה את הטעות שהם עשו. אין *לי* שום בעיה עם אף בנאדם משום מקום. אני גם לא חושבת שהאמריקאים גזענים (או שהם מנסים לגרום לפילוג עדתי בקרב עדות ישראל), אני פשוט חושבת שהם פועלים בתום לב. מה הבעיה שלך? האם כתבתי איפשהוא שיהודי יליד ארץ ערבית (או מוסלמית) אינו יהודי? או שיש קשר בין תרבות ומוצא? נדמה לי שהסברתי את עצמי שוב ושוב הכי טוב שאפשר במגבלות המדיום. אם אתה עדיין חש בנימה מפלגת/גזענית בדבריי, אני באמת לא יכולה יותר לעזור כאן.
לאט, לאט 137825
טוב.
א. הבהרת ש ה א מ ר י ק א י ם. הגם שאני חלוק איתך לגבי תום הלב שלהם, אני מבין את עמדתך.
ב. אינני חש בנימה מפלגת/גזענית בדבריך, ואם היתה לי איזה תחושה כזאת אני חוזר בי, מתנצל ומבקש שנשכח מהעניין. או.קיי?
הממממ... 137502
דווקא לרוב אוכלוסית הערבים אזרחי ישראל ארץ הלידה היא ''ישראל'', שלא כמו אצל ריטה או מופז. כך שבהחלט ייתכן שבכניסה לארה''ב ערבי ישראלי ייבדק פחות ממפוז או מריטה, מה שבוודאי יהווה עבורו חידוש מרענן..

אני לא חושב שלאמריקאים יש איזושהי התייחסות מיוחדת לישראל ושהעובדה שערבים (וגם יהודים, דרך אגב) אזרחי ישראל ביצעו בעבר פיגועים בתוך ישראל מעניינת אותם.
הם פשוט מקפידים על כל אדם שאחת מרשימת המדינות הבעייתיות (עיראק, איראן,סוריה וכו'...) מופיעה בדרכון שלו, בין אם זה תחת סעיף ''אזרחות'' או תחת סעיף ''ארץ לידה''.
הוא שאמרתי 137504
זו בדיוק היתה כוונתי - אזרחות ישראלית לא מבטלת את סעיף ארץ הלידה בדרכון, והאמריקאים עוקבים בעיוורון אחרי הרשימה של ''מדינות בעייתיות''.
הוא שאמרתי 137513
להזכירך, אירן אינה מדינה ערבית.
הוא שאמרתי 137544
בלי קשר לדיון, וממש סתם כי מרגיז אותי שזורקים סיסמאות לחלל האייל: 99.9% מתושבי אירן הם מוסלמים. האם קיימת הגדרה אלטרנטיבית ל"מדינה ערבית" או "מדינה מוסלמית"?
הוא שאמרתי 137555
מדינה ערבית: מדינה שרוב תושביה ערבים. מדינה מוסלמית: מדינה שרוב תושביה מוסלמים.
רוב האיראנים הם פרסים. שפתם פרסית, לא ערבית.

אני מנחש שאת חותרת להגדרה אלטרנטיבית של זהות אתנית, המתבססת בעיקרה על תרבות ולא על מוצא. האם אני צודק? אם כן, התוכלי לפרט?
הוא שאמרתי 137592
לא, אני לא חותרת להגדרה אלטרנטיבית, השאלה שלי היתה רטורית. אז עכשיו, למען הסדר הטוב וכדי שדוברי הפרסית לא ייחשדו ב''ערביות'', החלף את כל הפעמים בדיון הנ''ל בהן מופיעה המילה ''ערבית'' במילה ''מוסלמית''.
הוא שאמרתי 137594
את צריכה להחליף, לא אני:
תגובה 137481
גם זה מקובל עליך? 136419
אני שמח ששאלת את השאלה הזאת.
אכן, תמיד הקיצונים הם אלה שיוצרים את הבעיה. מרבית בני האדם רוצים רק לחיות, לעבוד, להתפרנס ולהעביר את ימיהם בשקט.
בעיות חברתיות הן תמיד תוצאה של קיצוניות כזאת או אחרת.
הטענה שלי היתה, שהיהדות כתרבות מכילה את מצע הגידול שמאפשר לקיצוניות הפרזיטית לפרוח ולשגשג. ברור שמתוך מיליוני היהודים לא צריך יותר מאחוזים בודדים שיעשו צרות הלכה למעשה בכדי שנלך כולנו לאבדון. אני לא יודע כמה אנשים צריך בכדי שזה שהם חיים על חשבון אחרים, עלול לגרום לחברה לקרוס תחת הנטל, אבל ברור שלא יצטרכו לעשות קודם כל סקר בקרב כל היהודים בארץ בכדי שבודדים יעשו בעיות. קראתי מאמר בכתב העת "שינוי, לפיד ואגדות אורבניות אחרות" לא מזמן שנכתב ע"י יהודי תושב בני-ברק. הוא טען שם שלמעט שיוכו הדתי/מסורתי אין שום דבר שמאפיין אותו כחרדי החי על חשבון החברה, אך בכל זאת הוא מוצא את עצמו ניצב היום בש.ג. צבאיים (כשהוא מתיצב למילואים) ובתור לחלוקת מסיכות אב"כ, כמתויג כ"פרזיט" ועל כן כמקור סכנה חברתית אפשרי. כבן אדם הוא אכן צודק, וניתן להזדהות אתו; אך מה לעשות שהנטל היום בישראל נופל כמעט לחלוטין על המעמד הבינוני החילוני שקורע את התחת למען עצמו ובעיקר למען המדינה, ולכן גם יהודים דתיים כמוהו, שלא עשו דבר רע, נאלצים לסבול. ולא זאת בלבד, אלא שאותם תלמידי ישיבות פרזיטים טוענים שהם מבצעים את מעשיהם בשם היהדות ובכדי להגן על כבודם של דתם ותרבותם. לפני שהם חותמים בלישכת הגיוס על כמה טפסים, הם מתאגדים עם כמה חבר'ה, מתנדנדים ומקריאים מפסוקי תורת ישראל.
ייתכן ובעוד מאות שנים יסתכלו היסטוריונים על תקופתנו ויגדירו אותה כ"ימי החשכה" של היהדות האורתודוכסית. ייתכן שעד אז תתהפך התרבות היהודית על פיה ותהיה לשותפה פעילה בחברות בה היא חיה ולא גורם טפילי. עלינו נגזר להתמודד עם פניה המכוערות, ויש להכיר בכך.

ויפה שעה אחת קודם.

________________
כל הזכויות שמורות לאביב פראפרזות בערבון מוגבל (אבל ממש מוגבל. אפילו אכול שלוקי מוגבל. כל כך מוגבל שהלן קלר לידו היא... <להכניס משקולת של 5 טון שנופלת על הכותב כאן>)
גם זה מקובל עליך? 136427
רגע, רגע. באמת השווית פה פעולות טרור לדפוסים משובשים של חלוקת הנטל הכלכלי בחברה?

______
תגיד מה שתגיד על הלן קלר, היא לפחות בטוחה שהיא לא תתעורר הלילה מאזעקה.
גם זה מקובל עליך? 136438
תגובה 136236
גם זה מקובל עליך? 136447
אם היא בטוחה זה רק כי היא כבר מזמן ז''ל.

לחרשים רבים, בפרט אלו שאינם גרים עם בני זוג שומעים, יש מערכת אזעקה ביתית רוטטת המגיבה לאירועים שונים, צלצול טלפון, בכי תינוק, פורצים ועוד - ובוודאי גם לאזעקה רשמית.
גם זה מקובל עליך? 136663
א. האם את באמת חושבת שהכתוב מעלה מיצג דיעה שלי לגבי החרדים?
ב. האנלוגיה למעלה היא בין שני דברים אחרים לחלוטין. הנושא שלה היא לא חרדים ואפילו לא ערבים. bigotry קוראים לזה. אני לא חושב שה-bigotry הראשון מוצדק יותר מן השני ולכן כתבתי את הפראפרזה.

_______
בטח שלא תתעורר. היא הרי דוחפת את החִנָּנִיות מלמטה, מאז 1 ביוני 1968.
גם זה מקובל עליך? 136934
חִנָּנִיות = daisies?
זה מה שמורפיקס אמר לי 137060
יכול להיות שהוא הטעה אותי או שסתם התבלבלתי. אם זהו המצב, תיקון בבקשה.
לא מבין בהורטיקולטורה 137163
אין לי מושג, לכן שאלתי.
בבילון ומיכל מסכימים איתו 137187
גם זה מקובל עליך? 136962
א. לא, אבל זו לא היתה הנקודה.
ב. נו, טוב.
________________
אז מה אם היא מתה? זה רק מאפשר לייצר עוד ועוד בדיחות עליה מבלי להעליב אותה.
גם זה מקובל עליך? 137062
_________
בשביל זה צריך שהיא תמות? אפשר היה לספר עליה בדיחות מאחורי הגב (ולא רק) גם לפני 1968, מבלי להעליב אותה. השמועה אומרת שהיא לא שמעה כל כך טוב.
גם זה מקובל עליך? 137064
____________
כן, וגם פעם היא נפלה לבור וצעקה, וצעקה עד שכאבו לה הידים. שלא לדבר על הכלב שלה, שברח. טוב, עם שם כמו.... די, זה לא עובר טוב באינטרנט.
גם זה מקובל עליך? 137455
זה באמת עובר גרוע מאוד.

אבל הצבע האהוב עליה היה קורדרוי. והמוזיקה האהובה עליה? כמובן, היצירה ההיא של ג'ון קייג'.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים