ג'ורג' בוש הטקסני והתרבות העברית 135992
ביום זה שבו אמורה ככל הנראה להתחיל מלחמה שעליה הכריז ג'ורג' בוש הבן, כמה מחשבות אישיות :
ג'ורג בוש יוצר תדמית של מישהו שנחוש בדעתו לחסל את האוייב סאדאם חוסיין ויהי מה ולמרכות ההתנגדות של כל "יפי הנפש הבטלנים " של צרפת ורוסיה ואלפי מפגינים וכו'.
עם תדמית זאת של בוש אני אישית מרגיש בבית , זאת בדיוק התדמית של כל הגיבורים האמריקנים שאני ואלפי ישראלים אחרים גדלו עליהם , ואלה היו ברובם המוחלט, בני ארצו של בוש , טקסנים .גיבורים אמריקניים בני ארצות אחרות ( אפילו קליפורניה או ניו יורק ) , היו נדירים מאוד .
בישראל היו בני טקסס כאלה פופולאריים מאוד בין שנות החמישים ועד שנות השבעים. אלה היו ביל קרטר ה"טקסס רנג'ר ", שרדף עד חורמה את הפושעים המנוולים לאורך כל ערבות טקסס ולפעמים אפילו מעבר לגבולות המדינה השכנה קנזס למרות מחאות הקנזאסים המושחתים יפי הנפש.
כזה היה רינגו האקדוחן השקט שבא ממקום בילתי ידוע כדי להשליט סדר וצדק בעיירה ולחסל את הרודן מנהיג הכנופיה המשופם לפני שהיה נעלם אל מעבר לשקיעה .
כזה היה גיבור מערבוני הקומיקס טקס וילר ( שהיה גיבור של סידרה איטלקית דווקא אבל למי היה איכפת ) שנקרא על שם טקסס "ארץ הגברים ". את ההיסטוריה האמריקנית אני למדתי לראשונה מסדרת קומיקס ( איטלקית גם היא ) בשם "תולדות המערב הפרוע " שתיארה פחות או יותר בעיקר את תולדות טקסס ובניה , שהוצגו כאמריקנים האידיאליים שעומדים על שלהם ועל ערכיהם גם כנגד התנגדות יפי נפש אידיאליסטים שמוצגים כמי שטועים פעם אחרי פעם בהגנתם על היריב (אינדיאנים ומקסיקנים שפלים ) וניצלים פעם אחרי פעם בידי הגיבור אציל הנפש פאט מק דונלד הטקסני האולטימטיבי .
כך שגו'רג' בוש האיש מוצאו אופיו והתנהגותו מובנים ומוכרים לי היטב , אני גדלתי עליהם במאות סיפורי הרפתקאות .
ומן הסתם כך גם הוא.
גם סדאם חוסיין אגב גדל על סיפורי הרפתקאות לא כל כך שונים, אלה של הגיבור השומרי גילגמש , והשליט הכורדי בן תכרית צאלאח א-דין.
ההתמודדות בינהם תהיה מעניינת.
ג'ורג' בוש הטקסני והתרבות העברית 136014
במאמרך על פול אנדרסון באתר האגודה, אמרת שלטענתו כבר בימינו נולד היוליוס קיסר האמריקאי שיהרוס את מעמדה הפוליטי של ארה"ב.
הייתכן שבוש ג'וניור הוא יוליוס קיסר זה?
ג'ורג' בוש הטקסני והתרבות העברית 136042
פול אנדרסון לא אמר שהיוליוס קיסר שיולד יהרוס את מעמדה הפוליטי של ארה''ב , הוא אמר שהוא יהרוס את הדמוקרטיה שבה ואלו שני דברים שונים מאוד.
ולא אני דווקא לא חושב שג'ורג' בוש הוא היוליוס קיסר הזה.
אאל''ט ג' בוש לא גדל בטקסס 136057
לך בטח יש מושג 136076
מי עמד מאחורי חוברות ''ביל קרטר'' האלה.
אם נכונה השמועה שכבר נידונה פה, שחלק מהספרונים בז'אנר הזה נכתבו ע''י אייל מגד, הרי יסתבר שאידיאולוגית הוא לא התרחק כ''כ מן הזמן ההוא בתולדות חייו.
כן יש לי מושג 136083
חלקם היו בכלל עיבודים של מערבונים זרים ,ולא רק אמריקניים אלא גם גרמניים רחמנא לצלן. וכנראה כמה מהם נכתבו גם בידי אייל מגד .
כן יש לי מושג 136214
אבל מכיוון שהוא לא מחויב לאידיאולגית א''י השלמה, דב אנשלוביץ' יטען שהוא שמאלני.
כן יש לי מושג 136215
אנשלוביץ, ולא אנשלוביץ'.
אתה טועה. 136221
תגובה 65746

התיקון הזה נכון לגבי יוסי גורביץ. (ולא גורביץ')
אופס. סורי. 136223
סאדאם חוסיין ככותב וצרכן של ספרות קלה 149654
סאדאם חוסיין כידוע היה גם סופר ( או שבכל אופן העסיק סופרי צללים כמו סלבריטאים רבים אחרים ) הוא חיבר כמה וכמה ספרים שכולם עונים להגדרה של "ספרות קלה " ביזארית במיוחד. ראו :
חוץ מזה סאדאם היה גם צרכן גדול של אמנות "קלה " .חיילי ארה"ב מצאו באחד מארמונותיו של סאדאם , שהוקדש ככל הנראה למפגשים עם פילגשיו המרובות , אוסף של יצירות פנטסיה , שנוצרו במקור כעטיפות לספרי פנטסיה ומד"ב. לרוב היצירות תיארו בחורות חצי ערומות במפגשים עם דרקונים ומפלצות .
לסאדאם בהחלט היה טעם מעניין באמנות
ראו :
סאדאם חוסיין ככותב וצרכן של ספרות קלה 149667
נדמה לי שהארמון המדובר היה של אחד מבניו.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים