דבר השודד החי על חשבונם של אחרים 136280
שלום לכולכם
כן, אני חי על חשבונכם, מהמסים שלכם.רק תפסיקו לשלם והכל יפרח. היום זה בון טון. הכו בעובדי המדינה והצילו את הכלכלה. פטרו קצצו כסחו הרסו ושברו. רק אז יהיה טוב. כל אחד יהיה לעצמו,כש''כל אחד'' הכוונה כמובן רק למי שיכול להרשות לעצמו להיות ''כל אחד''. כל השאר, שימותו ברעב. נרעיב אותם כדי שתהיה להם מוטיבציה לנקות לנו את השירותים. את הכסף שהם שילמו לביטוח אבטלה נעביר ל''שחרור חסמי מס ליזמים'', ''תגמול ראוי למנהלי בנקים'' ו''הגדלת המוטיבציה לעשירים''. יהיה נפלא כשיבואו אנאלפביתים למשטרה ולצבא. כשבשירות המדינה יעבדו רק התחתית של המועסקים.
נאום תשובה לשודד יהודי ‏1 136344
לא הבנת. לא יבואו אנאלפביתים למשטרה ולצבא, בשירות המדינה לא יעבדו אפילו התחתית של המועסקים. לא יהיה צבא, לא תהיה משטרה, תשכח מ(שירות) המדינה.
_________
1 עננים על ראשך, הרוח איתנו.
דבר השודד החי על חשבונם של אחרים 136582
אם יורשה לי להוריד את רמת הפופוליזם -
אף אחד (פרט לאיילים אוטופיסטים.אנארכיסטים) לא מציע לבטל את הצבא, המשטרה או שרות המדינה.
לעומת זאת, כבר שנים נדרשת הורדת עלויות שכר בסקטורים אלה - תנאי פנסיה מוקדמת בצה''ל, פנסיה תקציבית ויעילות נמוכה בשרות המדינה. התוכנית הולכת רק צעד אחד בכיוון הנכון.
דבר השודד החי על חשבונם של אחרים 136625
צודק.

ניתן להוסיף לרשימה את גמולי ההשתלמות לכל בעלי התואר מלטביה ואת האבטלה הסמויה והשעות הנוספות הפיקטיביות ברשות השידור
האם קראת את התכנית הכלכלית החדשה ? 136826
אני מניח שלא. כי אם כן לא היית קורא לזה צעד בכיוון הנכון. זו ריצה מטורפת. ולגבי הכיוון ? הכיוון ברור.
לפי התכנית יבוטלו כל ההטבות בגין השכלה. לא משנה אם למדת בלטביה או במכון וויצמן. רק מי שיעבוד במקצועו יזכה לגמול על השכלה. כלומר שכבה דקה של פקידים יהיו משכילים והשאר בורים. תבוטל הצמדת השכר לצה"ל, כלומר חזרה לשנות השבעים, ימי השוטר אזולאי.
כבר עכשוי כאלפיים שוטרים ביקשו לפרוש מידית. ומי יבוא במקומם ? רק מובטלים שאין להם ברירה ומוכנים לעבוד בשכר הנמוך שביבי מרשה להם.
זו לא תכנית כלכלית זו מכירת חיסול של כל השירות הציבורי. 174 עמודים "איך להפטר סוף סוף מהמדינה ולתת לקפיטליסטים להרויח"
קרא ותהנה
רק אל תשכח לנעול טוב את הבית, כי לא יהיו שוטרים שישמרו עליך.
האם קראת את התכנית הכלכלית החדשה ? 136848
סליחה, למה מגיעה לך תוספת שכר, אם אתה, נגיד, מנקה רחובות, רק בגלל שלמדת ספרות אבוריג'ינית? אתה רוצה ללמוד? תלמד. אף אחד לא מפריע לך. אל תצפה לקבל תוספת לשכר על זה אם זה לא בתחום העיסוק שלך. טוב המצב המטופש שעובדי מדינה מציפים את המכללות בלימודים מיותרים - לא בגלל שזה מעניין אותם, או בגלל שהם רוצים להרחיב אופקים, אלא בגלל שהם רוצים את התוספת לשכר ומעדיפים שלא תזיין להם את השכל עם עבודות ומבחנים והגעה לשיעורים - הגיעו לסופו.
האם קראת את התכנית הכלכלית החדשה ? 136859
תחי הבורות.
כמה טוב שמנקי הרחובות ידעו את מעמדם ולא ישאפו ללמוד שום דבר.
בטוח הם גם לא יגיעו ל''אייל הקורא'' וינסו להבין מה יש שם.
לתומי חשבתי שיש ערך להשכלה כשלעצמה. וכדאי לעודד אותה. מסתבר שלא לנו היא מיועדת.

(אני לא לומד ספרות אבורג'ינית, דווקא תואר שני בסוציולוגיה.)

ושוב סליחה שצפוף לך במועדון המשכילים.
האם קראת את התכנית הכלכלית החדשה ? 136865
רגע, אני אמרתי שמישהו יפריע להם ללמוד? שילמדו! בבקשה! אבל אני לא מבין למה הם צריכים לקבל העלאה בשכר על זה. אני אפילו בעד שתנתנה להם הקלות בשעות העבודה כדי שיוכלו ללמוד, או משהו כזה. אבל תוספת למשכורת בגלל שיש להם תואר במשהו לא קשור?
דווקא בגלל שאני חושב שיש ערך להשכלה כשלעצמה, אני לא חושב שאנשים צריכים לעשות את זה בשביל התוספת. אם אתה מאמין שאנשים שעושים את זה בשביל התוספת מרחיבים אופקים דרך לימודיהם, יו הב אנאת'ר ת'ינג קאמינג. ומספיק להגיד "לטביה" כדי להבהיר את כוונתי.
האם קראת את התכנית הכלכלית החדשה ? 137342
ובכיוון ההפוך: אם יבטלו את תוספות השכר הנובעות מלימודים לעובדי מדינה, אולם מצד שני יאפשרו להם ללמוד ללא תשלום שכר לימוד בכל מוסד אקדמי בישראל, כמה מהם ינצלו את האפשרות?

כמובן שיש לבטל את תוספות השכר על-סמך לימודים, למעט במקרה אחד – מורים. יש לעודד מורים להמשיך וללמוד, גם אם הלימודים לא קשורים מיידית לנושאים שהם מלמדים כרגע. אני בכלל תומך בתוספות אדירות לשכר המורים, בתוספת הקשחה רצינית של תנאי הקבלה למקצוע.
האם קראת את התכנית הכלכלית החדשה ? 137384
ההקשחה צריכה להיות לא בתנאי הקבלה, אלא בתנאי ההשארות.
למעשה אפשר להתחיל בהקלה בתנאי הפרישה (המוקדמת).
האם קראת את התכנית הכלכלית החדשה ? 136863
לא קראתי אך עיינתי (באתר משרד האוצר)- בכל זאת 174 עמודים.
גמול השכלה הוא בלוף אחד גדול.
לגבי השוטרים - אני מסכים לחלוטין. ככל הנראה אחד מחלקים המעטים מתוך הסקטור הציבורי (יחד עם ביה"ח) שגם מתוגמלים בחסר וגם סובלים מחוסר כ"א. זו כנראה גם הסיבה שאתה מנתב את הדיון אליהם, ולא לצה"ל או רוב משרדי הממשלה.
היכונו לתרגיל צ'יץ'.
האם קראת את התכנית הכלכלית החדשה ? 136916
בכלל לא ברור למה שכר השוטרים צריך להיות צמוד לצה"ל, אלו שני גופים שונים עם צרכים שונים. זה לא אומר שהוא צריך להיות נמוך יותר, רק בדירוג שונה.

בתיאור התכנית הכלכלית מביאים כדוגמא שייתכן וצה"ל רוצה להעלות את השכר למפקדים בעוד שבמשטרה ירצו להעלות את השכר לשוטרי הסיור. במבנה הנוכחי זה בלתי אפשרי.

כפי שדובי אמר אין סיבה לתגמל עובד מדינה על כך שרכש השכלה שלא קשורה למקצוע שלו. אם אתה רוצה שאנשים יהיו משכילים אז אולי נתגמל את כל אזרחי המדינה על השכלה - למה רק את עובדי המדינה?
אתם לא מבינים שכל הקטע הוא זה: 136957
ביבי נתניהו, ולא רק הוא, מכלל "אבותיה" של התכנית הכלכלית, בזים לסקטור הציבורי, כמו שהם בזים לכל מה שלא רווחי במובן של: מביא להם רווח. וגם לאלה שהם חפצים ביקרם.
העבודה של שוטרים בעיקר בשנתיים וחצי האחרונות היא קשה לא פחות משל אנשי צבא.
שכר נמוך ינתב אותם להצטרף ל"משטרות פרטיות" (או בפוליטיקלי קורקט המתאים לקו הנקוט אצל רבים פה: "חברות בטחון איכותיות"). משטרות אלה יגנו רק על מטרות רווחיות: אנשים עם כסף, שהם על פי האידיאולוגיה של ביבי, היחידים שיש להם זכות קיום. זכות הקיום נמדדת בדולרים.
כלומר, לעשירים מספיק, לא ייגרם כל נזק כאשר המשטרה "של כל העם" ושאר השירותים הציבוריים, לא יתפקדו. "חברות הבטחון האיכותיות" תשמורנה עליהן, ובעתיד, אולי גם צבא פרטי.
האזרחים הלא רווחיים, יופקרו לגורלם בערים השדודות, הפרוצות שיריות תישמענה בהן כל לילה (בין אם על רקע פלילי, בין אם על רקע לאומני) בשעה שבכוכב יאירים, הקיסריות ומקדשי ה"סי אנד סאן" התל אביבים, תשגשג מוגנת בחומת ברזל מפני כל שאר היקום, מדינת כל עשיריה. ועשיריה בלבד. זה היעד הסופי של מיסטר ביבי.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים