137268
מעניין שרמספלד משתמש בטיעון שפירסום תמונות שבויים בטלויזיה הוא בניגוד לאמנת ז'נבה. גם אם זה נכון (וזה כנראה נכון), אנחנו יודעים כי הופעתם של שבויים בריאים ושלמים (פחות או יותר) בטלויזיה, מהווה מעין ביטוח חיים (בערבון מוגבל) עבור אותם שבויים.
שבוי שהוצג בטלויזיה אי אפשר לטעון שלא נשבה, שלא ידוע היכן הוא, או כי היה פצוע אנושות ומת מפצעיו וכו'.
את האמת הזאת ידעו כבר לפני 30 שנה חיילי מעוז המזח.
137272
טוב, רמספלד כנראה יודע על מה הוא מדבר, מי אם לא מערכת הבטחון האמריקנית יכיר את אמנת ז'נבה על בוריה. אני בטוח, למשל, שלא תראה את האמריקנים מפרסמים תמונות של השבויים.. סליחה, של העצורים שלהם מתקופת אפגניסטן במפרץ גואנטנמו.

ומי אלה חיילי מעוז המזח?
137275
כאשר פרצה מלחמת יום הכפורים, היו חיילי צה"ל ערוכים (?) מול האויב המצרי לאורך תעלת סואץ במוצבים אשר נקראו מעוזים (מוצבי הקו הראשון) ותעוזים (מוצבי הקו השני). כאשר חצו המצרים את התעלה, ביום הראשון למלחמה, נפלו רוב החיילים אשר איישו את המעוזים בשבי המצרי.
שני מעוזים התפרסמו במיוחד: מעוז "בודפשט", בצפון התעלה, אשר החזיק מעמד ולא נכנע, ומעוז "המזח" אשר חייליו הלכו לשבי רק לאחר שאנשי הצלב האדום הגיעו לשטח עצמו, וההליכה לשבי תועדה במצלמות הטלויזיה.
רוב החיילים אשר נשבו במעוזים נחשבו לנעדרים למשך מספר חדשים. לגבי חיילי מעוז המזח, היה ידוע החל מהיום הראשון מיהם השבויים, ומה מצבם.
137280
לא רע.
137289
אני משער שרמספלד מעריך שהטיעון שלו לא ימנע מהעירקים לצלם את התמונות ולהפיץ אותן. מבחינת הפנטגון, ולצרכי "ביטוח חיים", מספיק שהתמונות יגיעו לידיו. הצגתן בפני אזרחי הקואליצ^H^H^H^H ארה"ב לא הכרחית וכנראה לא רצויה לרמספלד, ועל זה הוא חושב אולי להשפיע בעזרת הטיעון הזה (איך? לא יודע. בינתיים זה עובד).

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים