המגזין ''מעריב לנוער '' 137913
הוא דוגמה מרגיזה במיוחד של היתדרדרות איטית ברמה ובאיכות שרק הואצה בשנים האחרונות. מגזין זה בעבר הרחוק היה דוגמה של איכות ושל גיוון עם מאמרים מעניינים במיגוון נושאים מחיי הנוער בארץ ובעולם וגם נושאים אחרים כמו היסטוריה ספרות ( מדור מעניין מאוד בשנות השישים) ואפילו תולדות הריגול (!) . אך בשנים האחרונות מגזין זה הפך לחיקוי עלוב של "פנאי פלוס " שעיקר עניינו הוא בתוכניות טלוויזיה אופנתיות ובדוגמניות . מה שהחל כ"טרנדיות " נחמדה ופורצת מוסכמות הפך בשנים האחרונות לעילגות וטימטום . היום למשל החלק הגדול של כל חוברת ממוצעת מוקדש לסדרת הטלוויזיה האופנתית נניח "המורדים " , ולזמרים הידועים , הרבה סקס ודבר לא מלבד זה.
על העטיפה תמיד חייבת להופיע איזו דוגמנית או שחקנית ידועה ( פעם היו שמים גם דברים שונים , נניח שדה של פרחים או סתם תיכוניסטית ממוצעת ואפילו לא יפה במיוחד ) והתוכן הוא בהתאם. הדבר היחיד שעוד שומר על רמה כלשהיא במגזין הוא מדור הקומיקס הוותיק "זבנג" של אורי פינק.
כמה מקורות המקורבים למגזין מסרו לי שהמכירות שלו יורדות בזמן האחרון באופן דרסטי ,ובהתחשב ברמה הנמוכה של התכנים אולי אין בכך פלא ,שהרי המגזין מתייחס לקוראיו כאל מטומטמים ( קהל של "פוסטמות " כפי שהגדיר זאת אחד המקורבים ).
אחת הבעיות המרכזיות היא שהמגזין שפעם יצר תכנים מקוריים ומוצלחים משל עצמו ,למשל סדרת הקומיקס "זבנג " בז לעצמו היום כל כך שהוא הפסיק לייצר תכנים מעין אלה ורק מדווח על תכנים של כלי התקשורת האחרים .
קל לדבר , אבל אני הייתי משנה את התכנים בצורה דרסטית ובראש ובראשונה :מפסיק "לרדת " לרמה של התיכוניסטים ( שזה די ברור שהעורכים בזים להם ). המגזין היום במצב קשה מאוד , לדעתי אין להם מה להפסיד אם יהפכו את התכנים לאינטיליגנטיים יותר , מי יודע אולי זה אפילו יציל אותם.
"
המגזין ''מעריב לנוער '' 137919
הבעיה היא לא שהם מזלזלים בבני הנוער, אלא בעיקר שהם כבר לא ממש פונים לנוער בתיכון. מקסימום בחטיבה. (ובהם הם אכן מזלזלים...)
ומעריב לילדים כבר יש. ונראה אותו הדבר בדיוק.
זבנג? אפילו הוא כבר מתחיל לחזור על עצמו עם האובר-מודעות עצמית שלו. וכואב לי לומר את זה- שנים הייתי פותחת את העיתון (בכל פעם שהייתי מוצאת אחד) מהעמוד האחרון שלו.

___________
העלמה עפרונית, שבצירוף מקרים משעשע, ראתה לראשונה מזה שנים גיליון חדש של מעריב לנוער, ורצתה לבכות.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים