כל הכבוד לכותב המאמר 13946
ישר כוחך ואל תיתייאש מכל המגיבים, הלא מאמינים וה"לא יכולי להיות שזה אנחנו" למינהים.

אחת הבעיות הקשות בסכסוך הישראלי פלסטיני הוא שיש פער תהומי בין ראיית ההתנהגות של כל צד את עצמו ואת הצד השני לבין איך שהצד השני תופש אותו- חלק ניכר מכך נובע מהתקשורת ובעיקר זו האלקטרונית שממסקת בעיקר בצורה שטחית ונוטה לדברר את השלטון
ולהיות שטחית
ראו את הביקורת על ספרו של פייר בורדה - על הטלווזיה
רוב הישראלים מנותקים לגמרי מהפעילות של צה"ל בשטחים או אם במקרה נחשפים אליה לא קולטים עד כמה היא אכזרית וגורמת לתגובת נגד נגדנו. הצרה היא שכל צד בסכסוך חושב שהוא מלאך והשני שטן במקום לראות שכולם אנשים ושהאלימות משני הצדדים מצד צה"ל והכיבוש ומצד ארגוני הטרור רק מעצימים את הבעיה.
יש בעיות נוספות כמו אי זיהוי נכון של מטרות שני הצדדים- עבור שניהם השלום הוא רק מטרה שולית כשהמטרה הראשית של הפלסטינים היא מדינה ושל ישראל היא שקט- לנו למשל ממש לא הפריע כשלפלשתינים בחצישנה שלפני האינתיפדה היה אי שקט ומהומות ועוני קשה מאוד- זה לא דווח כמעט בשום מקום כי האינטרס העליון של ישראל - שקט - לא נפגע.
בצורה דומה אין להתפלא על הפלשתינים - של עוד לא יקבלו ביטוי ריבוני ידאגו לכך שלא יהיה כאן שקט- ובצורה לגיטמית מבחינתם גם אם הדבר מאוד לא נעים לנו - החברה הפלשתינית מצויה למעשה במקום שבו אנו היינו ערב 48- זו לא בדיוק אוכלוסיה רודפת שלום - אבל במידה רבה ככל שנדחק אותה לקיר ונמרר את חייהם הם ישיבו מלחמה - פשוט מהועבדה הפשוטה שכבר אין להם ברירה- לכן גם כל המידע המודיני שבעולם שווה בערך קקליפת השום. כשהצעיר שקיבל מכה בראש ילך וידקור או יתפוץץ אז לא יעזור כל המודיעין וכל צהל וכל הברדק שבעולם.

ומי שחושב שצה"ל צודק ויודע כל מה שהוא עושה (או לצורך זה כל ארגון גדול ומסורבל)(
או שדובר צה"ל הוא שופר האמת- כדאי שילך אולייותר למילואים- כמות השטויות שצה,ל מבצע - לא רק כמהלומות מיותרות נגד האוכלוסיה האזרחית אלא כצעדים צבעיים דבליים שמתרחשים כתוצאה מירביות ואינטריגות בתוך צה"ל - היא עצומה! אין כמעט טעם לכתוב על כך כי אני בטוח שכל מי שמשרת שם מכיר דוגמאות לכך.

אני רוצה שוב לברך על היוזמה לחשיפת מידע מהשטח ובלתי אמצעי - לא מפי דוברים ומפקדים בבירים - אלא מפי האנשים שלא שומעים אותם
(היתיי גם רוצה למשוע מתנחלים - גם אם איני אוהב את דעתם הפוליטית)
התרופה הטובה ביותר להרבה בעיות היא קצת אור שמש ואוויר.

ובהקשר זה - אני ממליץ על אתר התקשורת העצמאית בישראל שכתובתו היא
כל הכבוד לכותב המאמר 13966
האזרח דרור הנכבד,

זה עתה ביקרתי באתר 'התקשורת העצמאית בישראל', שם זכיתי לקרוא מספר רב של כתבות מפי ישראלים האוחזים בקומפלקס המגדיר השלילי.

כפי שטרחתי וציינתי פעמים רבות - דוחה אף אני בשתי ידיים את שלטון הכיבוש ומטיף לחזרה מלאה לגבולות 67, אך אינני תומך כתוצאה מכך בתנועות פלסטינאיות סקוריליות, המייצגות 'אמת' לאומנית-פנימית מצומצמת ביותר.

לעניות דעתי אומנם לא תביא נסיגת ישראל לקווי 67 להסכם שלום ולהסכם כלשהו כלל - אך מצב זה עדיף שבעתיים מהמצב הנוכחי הקיים, אותו היטיב מר ארטנשטיין לתאר בכתבתו.

על ישראל לדבוק בהסכמים וברעיונות הקבילים על הקהיליה הביינלאומית בכלל ועל אירגון האומות המאוחדות בפרט, גם ללא חוזה שלום של ממש.

בברכה

א. מאן

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים