הצעה לניסיון בכיוון השני 139502
יקח גרפולוג כמה תגובות של מגיבים קבועים בעלי שם/ניק קבוע באייל, המופיעות באתר שחור על גבי תכלכל באותיות דפוס, ועל פי תכונות האישיות העולות מתוך התגובות, ינסה לבנות את כתב היד המשוער שלהם.
ניסו פעם לבדוק את הגרפולוגיה בכיוון הזה?
נשמע לי שזה יכול להיות מעניין.
הצעה לניסיון בכיוון השני 139505
ושבאותה הזדמנות גם יקבע מי מבין הכותבים הוא אמיתי, מי מביניהם הוא דמות פיקטיבית, איזה דמות פיקטיבית שייכת לאיזה כותב וכד'.
הצעה לניסיון בכיוון השני 145482
צחוק צחוק, אבל מסתבר שלפחות אדם אחד עשה קריירה מצליחה בתחום זה: דונלד פוסטר, פרופסור לספרות באוניברסיטת ווסאר, מתמחה בחשיפת זהותם של כותבים אלמונים. הצלחתו המפורסמת ביותר, אולי, היא חשיפת מחברו של הספר “Primary Colors”. הספר, שעל עטיפתו המקורית כתוב שחובר בידי "אלמוני", מתאר את מסעו של מושל מדינה דרומית לכס הנשיאות בארה"ב, והוא מבוסס באופן שאין לטעות בו על מסע הבחירות של קלינטון. הספר הפך לרב מכר מצליח במיוחד, ועל פיו אף הופק סרט קולנוע בכיכובו של ג'ון טרוולטה ‏1. גל הניחושים בנוגע לזהות המחבר הוביל את פוסטר לערוך השוואה דקדקנית בין הטקסט שבספר לבין טקסטים שכתבו החשודים העיקריים, ולהכריז כי המחבר הוא העיתונאי ג'ו קליין. קליין אכן הודה באשמה מאוחר יותר, וכיום שמו מתנוסס על כריכת חלק מהמהדורות החדשות של הספר.

פוסטר פרסם ספר בשם Author Unknown, המתאר פרשה זו ורבות אחרות בהן היה מעורב. ניתן לקרוא על האיש והספר בכתובת
1 או כפי שקראנו לו בילדותי: ג'ונטרה וולטה
והמהדרין יגידו: ג'ונטרה בלטה. 145542
הו, יש פה באייל כמה חבר'ה שגם יכולים לעשות את אותה קריירה, לפי ניתוחיהם וחשיפותיהם מדי פעם את הניקים המתחלפים של הדמויות הכותבות פה.
והמהדרין יגידו: ג'ונטרה בלטה. 145550
אבל כמה כאן כבר הודו באשמה אם וכאשר נחשפו?
והמהדרין יגידו: ג'ונטרה בלטה. 145552
נראה לי למשל שההוא מתגובה 139505 מגלה שאיפות רציניות לקריירה כזו.
ויש גם כאלה שמזייפים ניקים של אחרים... 145558
אלמוני עם דואל? 145581
ילד, תוציא את האימייל שלי מהשם שלך. תודה.

(כדה''ב).

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים