נקודת מבט אחרת... 141110
רבותיי, ראשית כל אין ספק שמה שהנשים עליהן נכתב בכתבה עשו פשוט מאוד מגוחח ורחוק מאוד ממה שהיה מתנהל בתרבות הפגאנית. אם ברצונן לחזור לשורשים של התרבות ולהתחיל לקיים טכסים הקשורים באלה כדאי להן לעשות מחקר מינימלי לפחות על תרבות הטכסים שהתקיימו לכבוד האלה במקום להשפיל עצמן בפרהסיה.
שנית, אם אנשים באמת מאמינים שהפגאנים היו מקריבים קורבנות אנוש ומאמינים במשהו כ"כ לא ראציונלי, גם הם מגוחחים. הפאגנים ובייחוד הקלטים האמינו בכוחות הטבע שכמה שאנשים חושבים שזה שטויות לא משנה מה אי אפשר להילחם בהם והפגאנים כיבדו אותם.בניגוד למה שהאדם עושה היום שזה נסיון התנגדות אליו, אשר מצליח רק עקב ההתפתחות הטכנולוגית (שגם עליה האדם נענש ע"י מחלות, תאונות וכד'). לגבי האלה, האלה היא לא כ"כ שונה מהאלוהים הראציונלי שאנשים מאמינים בו. היא לא כ"כ נדיבה, טובת לב ומתחנחנת ובטח ובטח שלא רחמנית.
ואל לשכוח שכמו שיש הטוענים שהאמונה באלה מגוחחת כך בדיוק ניתן לומר על ההלכה היהודית שמלאה ברעיונות שהיה נוח לאנשים מסויימים להכניס וכך גם הנצרות שמבוססת על עיוות סיפורים של אנשים שהפכו אחד אחד לקדושים ע"מ שלכנסיה תהיה המצאה חדשה שתחזיק במאמיניה.
ולגבי קורבנות אנוש- היתה תגובה שכבר ענתה על כך- במילה אחת- האיסלאם!

בתור נקודה אחרונה למחשבה- אמנם זה לא משהו מאוד ידוע אך מוכח ע"י ממצאים ארכיאולוגים לפני יותר מ-‏6000 שנה באזורים בהם האמינו בדמות הנשית ולנשים היה מעמד שווה אם לא עליון לגברים לא נמצאו כלי נשק ולא שרידי מלחמה למעלה מ-‏1500 שנה (לפני חדירת העמים המבוססים על האל הגברי-אל המלחמה). כמו כן התרבות הפאגנית לפחות ידעה לנסות לשמור על מעמד האשה בניגוד לעולם ה"ראציונלי" שהיה במילניום האחרון,לפחות.

לסיום- אינני פמיניסטית, אני פשוט משתדלת לראות את התמונה בשלמותה.
נקודת מבט אחרת... 141164
תוכלי להפנות אותי להוכחה לגבי מה שאמרת על תרבויות מטריארכיות ואי-לוחמה? כי בפעם האחרונה שקראתי משהו בנושא (ספר בשם "War Before Civilization") נטען שם שטרם נמצאו תרבויות שלא היה בהן סממן של לוחמה - פרט לתרבויות ששועבדו לתרבויות אחרות.
נקודת מבט אחרת... 141261
המקור הוא הספר "The chalice & the Blade" שם נאמר בפירוש שמציאות ארכיאולוגיות שנמצאו לגבי התרבות שהיתה מצוייה באזור כרתים היממו לחלוטין את הארכאולוגים. לא נמצאו שם שרידי מלחמה אבל מה שכן נמצא שם זו תרבות מפותחת ומתורבתת.
נקודת מבט אחרת... 141272
על פי אמאזון, הספר שאני ציינתי יצא ב-‏97', בעוד הספר שאת ציינת יצא ב-‏88'. מה שאומר שברגע שהספריה תפתח מחדש, אני אוכל לגשת אליו ולבדוק האם יש בו התייחסות לממצאים שהזכרת. כשזה יקרה, אני אחזור אליך עם תשובות.
נקודת מבט אחרת... 372406
נו, בדקת כבר? :-)
נקודת מבט אחרת... 372432
עוד לא פתחו את הספריה..
נקודת מבט אחרת... 142875
נענשים ע"י תאונות מילא, אבל ע"י מחלות? פעם אנשים לא היו חולים?
נקודת מבט אחרת... 142883
האמת היא שהם היו חולים הרבה פחות זמן, הם מתו די מהר.
נקודת מבט אחרת... 142885
את זה אני יודעת, אבל זה עונש? אני אישית שמחה לא למות מכל שפעת...
נקודת מבט אחרת... 143126
ועוד איזה מחלות אמנם היו תמיד מגיפות ומחלות אך שימי לב שכל פעם שנמצא עוד חיסון מתגלה עוד מחלה הרבה יותר קטלנית ועמידה מהחומרים הכימים שאנשים מכניסים לעצמם כדי לטפל בהן.
נקודת מבט אחרת... 143173
ובגלל הקטלניות והעמידות של המחלות החדשות, תוחלת החיים נמצאת בעליה מתמדת.
נקודת מבט אחרת... 143331
אז אנחנו מתים ממחלות חדשות במקום מהמחלות הישנות. אנחנו עדיין מתים פחות.
לא נראה לי שאני הולכת להיות מדוכאת עכשיו רק כי כנראה נשארו לי יותר מעשר שנים לחיות וכי את השפעת הבאה אני אעבור בקלות.
נקודת מבט אחרת... 143346
איך הגעת לקשר הזה?
"...כל פעם שנמצא עוד חיסון מתגלה עוד מחלה הרבה יותר קטלנית"
האמת היא שכל פעם שעולה אופרת סבון חדשה לאוויר מתגלה עוד מחלה. אולי זהו הגורם.

"...מהחומרים הכימים שאנשים מכניסים לעצמם"
המיתוס הזה קיים עוד מהמאה ה-‏19. איך הצלחת לחבר בין הגורם לבין המחלות?

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים