האם גם היטלר היה מושיע העולם? 141158
לו השיג בן לאדן פצצה גרעינית מלוכלכת היה יכול לעשות נזק חמור בהרבה, נאמר שהיה מוחק את מרכז וושינגטון האם גם אז היה מושיע?
בן לאדן איננו מושיע, אלא מוטציה נוראית, שתגרום סבל אדיר גם למערב וגם לאיסלם, הרבה אחריי שהדמות הממשית שלו תהפוך למזון תולעים. במידה מסויימת אנשים שמדברים על מלחמת תרבויות במערב והמקבילים שלהם בעולם המוסלמי, מתארים מציאות הווה, אבל במידה לא פחותה מזאת, הם מנפחים את בלון הנבואה שמגשימה את עצמה.
----------------------------------------------------
פסטיש-p-files.org
האם גם היטלר היה מושיע העולם? 141228
כדי להשיג פצצה גרעינית מלוכלת (מדובר במשהו מאותה משפחה כמו נשק כמי, שגורם לנזקים דומים או אפילו פחותים, ואינו יכול למחוק אפילו אוהל), או נשק גרעיני ממש שהוא כבר משהו אחר לגמרי, דרושה כמעט בודאות תמיכה של מדינה גדולה ועשירה. זה בדיוק נושא הפחד מהשילוב הזה : עיראק + נשק להשמדה המונית + טיפוס כסאדם חוסיין, שדווקא האירועים האחרונים הבליטו אצלו את תכונות חולניות ממש של הליכה על הסף עד כדי נכונות להתאבדות.
בגלל העוצמה שבידיו ותכונות הנפש שלו, שאינן נופלות מאלה של בן לאדן, הסכנה ממנו גדולה, כפי שאמרתי, לאין ערוך, ומכאן דעתי שפעולותיו של בן לאדן גרמו לנטרול סכנות גדולות יותר מאלה שהוא היה יכול להוות.
היטלר שאותו הזכרת בכותרת דבריך היה שליטה של אולי הגדולה במעצמות העולם, ומבחינה זו דמה הרבה יותר לסאדם מאשר לבן לאדן, וגם הסכנה בו הייתה יותר גדולה.
האם המלחמה בו הובילה לנפילת מסוכנים ממנו ? מה בכלל האנלוגיה לדבריי ?
האם גם היטלר היה מושיע העולם? 141334
אנלוגיה קצת עקומה. הייתה פה תהייה על הבחירה הסמנטית לראות טוב ברע. כלומר לראות במוות של אלפים או מיליונים במקרה השני, את הגאולה ההיפוטתית של מיליונים אחרים

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים